Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

test poskodenia laku pri umyvani

Všetko ohladom čistenia, leštenia,...
  • Autor
  • Správa

Casey

test poskodenia laku pri umyvani

PoslaťStr 11. Nov 2009 13:34:46

Neviem ci ste tuto reportaz videli ....ale testovali mieru poskodenia laku pri umyvani auta na umyvacke, kefou na wapke a rucne umytie.......takze pre mna z toho plynie ze ta stierka na susenie ani zadarmo....ta sposobuje najviac skrabancov kedze ziadny sampon neumije necistoty dokonale.....

Offline
Obrázok užívateľa

Keyo69

  • Príspevky: 1916
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 17:52:00
  • Bydlisko: Modra
  • Meno: Tomino
  • Auto: CLIO III

Re: test poskodenia laku pri umyvani

PoslaťStr 11. Nov 2009 14:33:21

ach jaj cele zle - uplneeeeeeeeeeeeeeeee , umývam auta zima leto už 4 rok /ja ich čistim komplexne a sučastou je i dokonale umytie / takže za vikend urobim 2 a za týžden i 5 aut robotu mám sezonne dosť takže skusenosti mám skušam hocičo , ale prva vec ktoru treba urobiť je dokonale predumyť auto prudom vody pod tlakom , od strechy až po kolesa vždy od vrchu dole nei naopak , potom naimpregnovať rozpuštadla na hmyz špinu , mastnotu asfalt atd nechať posobiť nečochrať , potom znova oplachnuť tlakom vody tieto miesta opäť od vrchu dole, potom si rozrobiť šampon , nešetriť - a vziať jemnu velku špongiu ale čistu nikdy nemsie padnuť na zem/po čase kupiť radšej novu/ a použivam minimalne dve jednu na karoseriu a druhu na a take horšie veci n aaute plsu rozlišujem zadr..ne uto od mierne znečistene i tam rozlyšujem ktoru spongiu použijem / plus stav laku s ktorým auto pride ku mne / a potom oplachnuť a skovať auto do garaže /tiena / aby nezaschla voda a dokonale vytrieť /ta stierka ona funguje ale treba vedieť s tým aj robiť a je to iba na velke plochy ,taktiež ju trebaudržiavať v čistote ale čo je najlepšie z mojho pohladu je jelenica ale synteticka nei prirodna nasaj emrte vody a nadherne klže opäť ich mám aspon dve každa ma svoje použitie, plus stale ju udržujem čistu bez kontaktu zo zemou atd a udržujem ju stale vlhku nesmi estvrdnuť /vyschnuť / a potom je auto čiste a idu na rad dalšie fazy

takže kde bola chyba jeden to drhol hnusnou kefou jak metlou urobite to raz a lak v riti /jak moj foter / to je lenivosť nič viac , umyvarka depto a ty chlapci s garaže nemli chybu snažili sa ale šetrili na vode
Kreuztage 2012 NEW PROJECT
CLIO 3 phase2 GT 1,5 DCI 78kw 2009 Privilege - vo vývoji
CLIO 3 phase1 1.5 DCI 63Kw 2006 De Luxe Dynamique -predané
CLIO 2 phase2 1,5 dci 60 kW - blue sensation
Offline
Obrázok užívateľa

dB_Boy

  • Príspevky: 643
  • Registrovaný: Uto 24. Feb 2009 12:37:06
  • Bydlisko: Jelka (okr. Galanta)

Re: test poskodenia laku pri umyvani

PoslaťStr 11. Nov 2009 14:46:29

tomáš to tu super popísal, to že vyhrala umývarka je maximálna hovadinaaaa, nikdy, moje auto nikdy umyvárku nevidelo a ani neuvidí, len vždy ja osobne ručne a dokonca aj so stierkou...moj názor....
proVWokater

Casey

Re: test poskodenia laku pri umyvani

PoslaťStr 11. Nov 2009 15:02:08

Tomas ma pravdu....ale az po pouziti clay je auto dokonale ocistene....a to mozes pouzit aj aktivnu penu a 2 krat profi sampon umyt a auto neni stale dokonale umyte.....staci spravit jednoduchy test a po umyti a osuseni auta si dat na ruku igelitovy sacok a prejst po aute a bude pocut ako drhne a susti na mikro necistotach........tak ale zas na druhej strane ta umyvacka sa mi tiez nezda ze je OK....ja som bol zo svojim auto na umyvacke 2 krat v zivote a to mali akoze spongiove vlakana co zarucene neskrabu a jasne ze tam mam pavuciny :( ......tie su dokonca aj po rucnom umyvani spongiou.....najlepsia kombinacia je wash mitt z ovcieho runa a na susenie mikrovlaknova utierka ( jelenica ne ani stierka )....ale to uz su veci co stoja ine penaze ;)
Offline
Obrázok užívateľa

Keyo69

  • Príspevky: 1916
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 17:52:00
  • Bydlisko: Modra
  • Meno: Tomino
  • Auto: CLIO III

Re: test poskodenia laku pri umyvani

PoslaťStr 11. Nov 2009 18:30:21

mikrovlaknovou utierkou leštim auta - ked davam vosk atd , synteticka jelenica ak je čita nemá šancu skriabať ak je auto čiste , a to ovčie runo atd trocha nepozornosti a i to sa ti zašpiny alebo troška stvrden a máš to iste
Kreuztage 2012 NEW PROJECT
CLIO 3 phase2 GT 1,5 DCI 78kw 2009 Privilege - vo vývoji
CLIO 3 phase1 1.5 DCI 63Kw 2006 De Luxe Dynamique -predané
CLIO 2 phase2 1,5 dci 60 kW - blue sensation
Offline

Invi

Support

  • Príspevky: 871
  • Registrovaný: Pia 20. Feb 2009 22:11:02
  • Bydlisko: Slovensky Grob
  • Meno: Martin
  • Auto: Mám

Re: test poskodenia laku pri umyvani

PoslaťStr 11. Nov 2009 19:25:28

no ked som videl ako to cistili tak je mozne ze umyvarka vyhrala, necudujem sa ze lak bol po tej rucnej kefe doskrabany viac... takisto uz zacinam pochybovat aj o tej silikonovej stierke... k tomu co tu napisal keyo ani nie je co dodat, pravdepodobne sa tiez vratim k svojej starsej technike umyvania aj ked zdlhavejsej... vystriekat vodou-umyt spongiou-zasa vystriekat-postavit do tiena aby nezostali flaky-poutierat jelenicou.. umyvarku som takisto doteraz nenavstivil ani tak v buducnosti nespravim...
Offline
Obrázok užívateľa

Andy4

  • Príspevky: 523
  • Registrovaný: Sob 07. Mar 2009 22:01:30
  • Bydlisko: Košice/Košice vidiek
  • Meno: Andrej
  • Auto: bolo nádherné Clio.

Re: test poskodenia laku pri umyvani

PoslaťStr 11. Nov 2009 23:28:40

...ja som navštívil umývarku s penovými kefami 2x a ostali pavučiny. Never ever.

mäkká huba, šampón s voskom a jelenica sú zárukou šetrného umytia. Teda nebadám pribúdanie pavučín...
pacient z východu
Offline
Obrázok užívateľa

fishmaart

  • Príspevky: 651
  • Registrovaný: Štv 19. Feb 2009 16:26:33
  • Bydlisko: Trnava
  • Meno: Martin

Re: test poskodenia laku pri umyvani

PoslaťŠtv 12. Nov 2009 22:20:58

Tak tak.. ručné umývanie nadovšetko, ale k tomu správnemu sa treba dostať vďaka skúsenostiam. Uprednostňujem tiež čisté veci (huba, švédska utierka...) a nerád si nechávam auto umývať druhými ľudmi. Aj vtedy mi nebolo jedno, keď mi na dvojdňovom zraze Keyo utieral auto po dáždi dosť nedôveryhodnou handrou.. že Tomáš? :D
1.2 16V
Offline
Obrázok užívateľa

Keyo69

  • Príspevky: 1916
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 17:52:00
  • Bydlisko: Modra
  • Meno: Tomino
  • Auto: CLIO III

Re: test poskodenia laku pri umyvani

PoslaťPia 13. Nov 2009 0:30:01

ja ty dám nedoveryhodnou , to bola jelenicaaaa počuvaj fishmaart neprovokuj / čo naraznik?/
Kreuztage 2012 NEW PROJECT
CLIO 3 phase2 GT 1,5 DCI 78kw 2009 Privilege - vo vývoji
CLIO 3 phase1 1.5 DCI 63Kw 2006 De Luxe Dynamique -predané
CLIO 2 phase2 1,5 dci 60 kW - blue sensation
Offline
Obrázok užívateľa

karol

  • Príspevky: 2002
  • Registrovaný: Pon 14. Dec 2009 14:32:28
  • Bydlisko: KE - okolie
  • Meno: Karol
  • Auto: dCi100 + Sport172

Re: test poskodenia laku pri umyvani

PoslaťSob 28. Apr 2012 11:41:35

hodim to sem ked sa tu pise o cisteni.
Ako dosiahnete aku hustu penu pri umyvani?
Mam wapku, sice ziaden extra vytovvor, ale ma taky nadstavec so spenovacom (taku nadobku z ktore si to prisava sampon), len ono ten sampon dost rychlo stecie a nie je tak napeneny?
Sampon mam nejaky turtlewax s voskokm.
V com je figel tej hustej peny? Iny sampon ci inu wapku?

vdaka
ex R Clio mkII ph2 dCi65....prve auto je vždy nalepšie:)
R Clio mkII ph2 dCi100 Dynamique..islo do dobrých rúk v rodine
R Clio mkII ph2 Sport172
Volvo XC70 2.5T
Offline
Obrázok užívateľa

misho777

  • Príspevky: 182
  • Registrovaný: Pon 20. Feb 2012 23:22:23
  • Bydlisko: Senec
  • Meno: Michal
  • Auto: Renault Clio 2 ph.2 1.5 dCi

Re: test poskodenia laku pri umyvani

PoslaťSob 28. Apr 2012 19:32:27

original napenovac na wapke ti nikdy dobre nenapeni auto...ked uz tak dokupit specialny napenovac a napenovat aktivnu penu a nie sampon, v tom je ten zasadny rozdiel...ale napenovanie a nasledne wapkovanie to je vsetko len predumyvanie cize potom este raz urcite prejst spongiou auto...ale jemnou a poriadne plny kybel vody s poriadnou penou :) tot vse :)
Offline
Obrázok užívateľa

psycho

  • Príspevky: 32
  • Registrovaný: Uto 18. Okt 2016 13:25:43
  • Meno: Ondro
  • Auto: Renault Clio

Re: test poskodenia laku pri umyvani

PoslaťNed 27. Nov 2016 23:31:28

Vsetko sa zacina pri vybere spravnych produktov a pomocok.. s ,,zelvou'' nemozete cakat zazraky.. umyvat by sa malo oplach hrubej necistoty (bahno,vtaci trus v zime sol)+ prewash, prichadza na rad samotne umyvanie a to nie saponatmi penovou spongiou ani podobnymi vychytavkami, najvhodnejsie na to su rukavice z pravej ovcej vlny najlepsie v kombinacii s dvojkyblovou metodou (ovcie chlpy spinu obalia a nesuchaju ju po laku tym padom je vznik hologramov minimalny, navyse netvrdnu takze maju pomerne dlhu zivotnost) na ostatne miesta ako su podbehy kolesa a podobne mozete pouzit aj synteticke rukavice. Sampon ma tiez predpisane davkovanie, ak sa prekracuje iba sa nim mrha.. sampon ma iste vlastnosti lubrikantu takze opat sa znizuje riziko skrabancov (opat hovorim o kvalitnych vyrobcoch Dodo,Chemical Guys, Megs) tieto sampony su zvacsa PH neutralne tzn ze nenarusaju predoslu ochrannu vrstvu, oplach wapkou, osusenie rucnikom. Prichadzaju na radu Tar remivers, ktore odsranuju asfalt,smolu polietavu hrdzu, to co beznym umyvanim neide dolu. Medzi najlepsie patri napr. IronX ktory viaze chemickou cestou kovove castice. Opat oplach, pride clay s lubrikantom ktory odstranuje necistoty ,,mechanicky'' v niektorych pripadoch dokonca zbytky po airbrushy. Oplach, osusit rucnikom a na suchy povrch pride lestenka ktora moze byt abrazivna (zvacsa lesti ale rucne je to makacka) alebo bezabrazivna (zvacsa len maskuje) ja pouzivam LimePrime od doda, ktory maskuje poskodenia laku (kedze predosli majitel obluboval auto umyvarky a ja momentalne nemam vybavenie na strojne lestenie) tato lestenka zaroven vytvara stavebny mostik medzi lakom a voskom, tzn ze vosk ma lepsiu kondiciu a pri vhodnom prikrmovani vydrzi dlho (finish care cca 7 mesiacov). A na zaver vosk syntetika alebo priroda popripade keramika... touto cestou sa da maximalne zabranit poskodeniu laku a da sa tym dokonca lak dostat do lepsej kondicie ako bol pred umyvanim... co sa tyka silikonovych stierok kazda skodi laku.. nova stara sicha mokra je to uplne jedno.. ak chces susit lak bez absolutne ziadneho poskodenia, treba si zohnat fukar na listie 8)

Späť na Čistenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


cron
Daj si nás na plochu!