Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

"skryté funkcie" naších tátošov

  • Autor
  • Správa
Offline
Obrázok užívateľa

st. Spider

  • Príspevky: 255
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 10:44:16
  • Bydlisko: Hruboňovo (Nitra)
  • Meno: Šani
  • Auto: Clio III ´09 1.2 TCe Dynamique

Re: "skryté funkcie" naších tátošov

PoslaťPon 04. Jan 2010 20:39:34

To zapinanie svetiel som si nasiel v manuale, velice fajnova vec, odkedy mam nove auto, sa nestaram o svetla po nastartovani. Automaticke zamykanie som zasa nasiel na ceskom renolt fore. Niekedy je to sice na ostaru, ale prevazuju pozitiva tohto zamykania.
Offline
Obrázok užívateľa

angelo

  • Príspevky: 342
  • Registrovaný: Sob 05. Sep 2009 22:41:41
  • Bydlisko: Ha
  • Meno: Igi

Re: "skryté funkcie" naších tátošov

PoslaťPon 04. Jan 2010 21:13:07

Ale to čo sa píše v manuale to je niečo celkom iné ako čo myslím ja ,to v manuale spomínané ma len verzia Dynamique. Mne pri pri predaji tvrdili , že automatické zapínanie sa neda nastaviť pri mižších verziach , ale funguje to tak ako som písal vyššie, v podstate by to rovnako malo fungovať aj na tvojom , a pri tom druhom nastavení čo ma len dynamique by to malo spínať pri zníženych svetelnych podmienkach ,čo je vlastne teraz zbytočna funkcia ked musíme svietiť stale.
Renault Clio III Facelift 1.2 55Kw
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

angelo

  • Príspevky: 342
  • Registrovaný: Sob 05. Sep 2009 22:41:41
  • Bydlisko: Ha
  • Meno: Igi

Re: "skryté funkcie" naších tátošov

PoslaťPon 04. Jan 2010 21:25:16

Ešte jedna zaujímavosť ,zo začiatku ked som auto nezavrel dialkovym tak sa automaticky po niekolkych minutach same zavrelo a potom som to asi nejako deaktivoval a už sa mi to nepodarilo nastaviť v navode o tom nie je ani zmienka. Celkom som sa tomu tešil ,že ked zabudnem zavrieť auto ,tak sa potom same zavrie ,no žial už to nefachčí :(
Renault Clio III Facelift 1.2 55Kw
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

clioooo

  • Príspevky: 859
  • Registrovaný: Ned 05. Júl 2009 19:46:45
  • Bydlisko: gheTTo
  • Meno: DuSaN
  • Auto: 1. twingo 1.2 8V 2. clio 1.2 1

Re: "skryté funkcie" naších tátošov

PoslaťPon 04. Jan 2010 22:02:35

Angelo ono to funguje u mna nasledovne. ak auto odomknem ale neotvorim dvere, auto sa za minutu automaticky zamkne. pretoze si mysli ze niko nenastupil a zamkne sa znovu. neviem o tom ze by sa zamklo po vybrati klucika a opusteny vozidla. to asi nie. jedine s cipovou kartou. ale moze byt.
...créateur d'automobiles...
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

angelo

  • Príspevky: 342
  • Registrovaný: Sob 05. Sep 2009 22:41:41
  • Bydlisko: Ha
  • Meno: Igi

Re: "skryté funkcie" naších tátošov

PoslaťPon 04. Jan 2010 22:13:34

No praveže sa zamykalo aj vtedy ked som auto otvoril a nasledne zatvoril , robil som si hudbu v garáži a vtedy mi to trochu aj liezlo na nervy , že ked som nenechal pootvorene dvere , tak sa to same zamklo .. :?:
Renault Clio III Facelift 1.2 55Kw
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

smartmanik

  • Príspevky: 1768
  • Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 22:17:25
  • Bydlisko: Holíč
  • Meno: Peťo
  • Auto: Clio III GT

Re: "skryté funkcie" naších tátošov

PoslaťPon 04. Jan 2010 22:25:16

Myslim že to bola skorej funkcia ktora ta chrani pred tym že zabudneš zamknut auto, myslim že keby si šupol klúč do zapaľovania tak to nerobi.
Racing, competing, is in my blood. It's part of me. It's part of my life. I've been doing it all my life and it stands up before anything else. - Ayrton Senna da Silva

Mám Renault Clip, keby ste potrebovali.

Clio III grandtour 1.2 TCE ´09
Offline
Obrázok užívateľa

angelo

  • Príspevky: 342
  • Registrovaný: Sob 05. Sep 2009 22:41:41
  • Bydlisko: Ha
  • Meno: Igi

Re: "skryté funkcie" naších tátošov

PoslaťPon 04. Jan 2010 22:31:29

presne ako píšeš ,ked bol kluč v zapalovaní tak vtedy sa nezamklo...len už to tak proste nefunguje..
Renault Clio III Facelift 1.2 55Kw
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

smartmanik

  • Príspevky: 1768
  • Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 22:17:25
  • Bydlisko: Holíč
  • Meno: Peťo
  • Auto: Clio III GT

Re: "skryté funkcie" naších tátošov

PoslaťPon 04. Jan 2010 22:34:36

Angelo teraz rozmýšlam či len nestačí po odomknutí auta raz otvoriť dvere a potom sa to už nezamyka aj bez kluča v zapalovani, bo ak by to tak nebolo tak otvoris auto hodis si na sedanku kluce odbehnes a nez sa vratis tak mas kluce zamknute v aute co neni prijemne. Treba vyskusat
Racing, competing, is in my blood. It's part of me. It's part of my life. I've been doing it all my life and it stands up before anything else. - Ayrton Senna da Silva

Mám Renault Clip, keby ste potrebovali.

Clio III grandtour 1.2 TCE ´09
Offline
Obrázok užívateľa

angelo

  • Príspevky: 342
  • Registrovaný: Sob 05. Sep 2009 22:41:41
  • Bydlisko: Ha
  • Meno: Igi

Re: "skryté funkcie" naších tátošov

PoslaťPon 04. Jan 2010 22:37:18

no už som to písal vyššie ,že sa zamkli aj niekolkokrat za sebou ked som robil tu hudbu v garaži a keby že tie kluče necham vtedy na sedačke tak by veru boli ostali v aute .. aj som potom skušal všemožne prísť na to ako to znova aktivovať ale už sa mi to nepodarilo. od určitého času sa už proste nikdy same neuzamklo
Renault Clio III Facelift 1.2 55Kw
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

st. Spider

  • Príspevky: 255
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 10:44:16
  • Bydlisko: Hruboňovo (Nitra)
  • Meno: Šani
  • Auto: Clio III ´09 1.2 TCe Dynamique

Re: "skryté funkcie" naších tátošov

PoslaťUto 05. Jan 2010 19:46:00

Mozno to maco to do cinenia s automatickym zamykanim pri rozjazde. A aby som upresnil, tak to svietenie som mal na mysli nie senzorove (to je u nas naozaj na 2 veci), ale automaticke, pri nastartovani a nesledne sa svetla vypnu po vypnuti motora a otvoreni dveri (bez nejakej manipulacie s prepinacom svetiel).
Offline
Obrázok užívateľa

angelo

  • Príspevky: 342
  • Registrovaný: Sob 05. Sep 2009 22:41:41
  • Bydlisko: Ha
  • Meno: Igi

Re: "skryté funkcie" naších tátošov

PoslaťUto 05. Jan 2010 22:42:29

No s tým automatickým zamykaním ma to tiež napadlo ale ja som ho nemal aktivované ,síce teraz už mám ale nemá to na to vplyv . Ak si teda mal na mysli to isté čo ja s tými svetlami ,tak ja teda v manuali o tom nemam písané nič , ale môže byť ,že máš novšie vydanie toho manualu.
Renault Clio III Facelift 1.2 55Kw
Obrázok

Luci Luc

Re: "skryté funkcie" naších tátošov

PoslaťUto 05. Jan 2010 22:50:29

Zadarmo jo, ale pak prodat a koupit renaulta :D
Offline
Obrázok užívateľa

smartmanik

  • Príspevky: 1768
  • Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 22:17:25
  • Bydlisko: Holíč
  • Meno: Peťo
  • Auto: Clio III GT

Re: "skryté funkcie" naších tátošov

PoslaťUto 05. Jan 2010 22:57:02

Si sa sekla o jeden topic tusim

BTW: Táto téma ma inšpirovala až tak, že som sa dal na čítanie celej príručky.
zatiaľ som našiel funkciu superzamykanie ale je to aktivne len v niektorych krajinach, takže možno to bude pracovať niekomu kdo ma dovezene Clio na mojom to nefunguje. 2x rýchlo po sebe by sa malo stlačiť tlačidlo zamykania na DO a auto by nemalo byť možné odomknúť zvnútra napríklad pri rozbití skla
Racing, competing, is in my blood. It's part of me. It's part of my life. I've been doing it all my life and it stands up before anything else. - Ayrton Senna da Silva

Mám Renault Clip, keby ste potrebovali.

Clio III grandtour 1.2 TCE ´09
Offline
Obrázok užívateľa

fishmaart

  • Príspevky: 651
  • Registrovaný: Štv 19. Feb 2009 16:26:33
  • Bydlisko: Trnava
  • Meno: Martin

Re: "skryté funkcie" naších tátošov

PoslaťStr 06. Jan 2010 21:23:20

Neviem kam mám vložiť tento príspevok, lebo je vlastne o disfunkcii :D Tak včera ma po necelých 6 rokoch odstavila baterka, ale to ešte k tomu dosť rafinovane. Fajnovo som si odomkol krpca (samozrejme, že diaľkovým), sadnem, potočím kľúčikom do polohy pred štartovaním, kontrolky sa rozsvietili, čerpadielko natiahlo benzín a potočím kľúčikom ďalej a "ehm".. ani štvrť otáčky. Už som vedel, že je po baterke. Imobilizér ťahal zvyšok energie a ostatné kontrolky blikali bezvládne, tak som to nechal. Reku idem kúpiť novú a potom mi hneď napadlo, že ako zamknem auto? Na zadných som zatlačil štuplíky a na vodičových som zamkol kľúčom (a tváril sa, že tým pádom zamykám celého krpca a môžem ho opustiť :D ).. hoci spolujazdcové a kufrové dvere ostali odomknuté. V baterke už nebolo žiadnej šťavy, aby potiahla centrál.
1.2 16V
Offline
Obrázok užívateľa

clioooo

  • Príspevky: 859
  • Registrovaný: Ned 05. Júl 2009 19:46:45
  • Bydlisko: gheTTo
  • Meno: DuSaN
  • Auto: 1. twingo 1.2 8V 2. clio 1.2 1

Re: "skryté funkcie" naších tátošov

PoslaťStr 06. Jan 2010 21:45:54

:cry: :cry: :cry: nuz treba jazdit nie len lestit :P :cool: :D
...créateur d'automobiles...
Obrázok
PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 23 hostia


Daj si nás na plochu!