Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

Jurajov glosár :)

Vytvorte si svoj blog a vyjadrite svoj názor na čokolvek
  • Autor
  • Správa
Offline
Obrázok užívateľa

BlueClio88

  • Príspevky: 771
  • Registrovaný: Sob 05. Sep 2009 19:34:34
  • Bydlisko: Stará Bystrica
  • Meno: Tomáš:)
  • Auto: Laguna II Grandtour 1.9dci

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťSob 17. Okt 2009 19:28:35

myslím,že vacsina ludi ide cestou optického tuning(je o trosku lacnejsí) a je ho aj vidno...upravy motora si málokto može urobiť doma,treba na to viacej zručnosti...a pokial to dáte robiť firme,tak nebudete mať ani na rožky...preto každy radšej zvoli optický tuning,maximalne tak podvozok,kolesá a výfuk..
ja mám 1,9D...je to slabé,pomalé ale ked ho rozbehnem tak to ide...kupoval som ho hlavne kvoli spotrebe a kedže je to starý motor,tak aj lacnejsia údržba...jazdím v rámci predpisov a výkon nemam kde ani využiť...preto chcem aby clio vyzeralo decentne a štýlovo
ex:Favorit 136L
ex:Clio II phase 1 1,9D Mirage
ex:Felicia 1.3MPI
ex:Clio II phase 2 1.2 8V
ex:Renault Scenic 1,6 16V
now: Laguna Grandtour 1.9dci and Clio Vision 1.4 8V
Offline
Obrázok užívateľa

clioooo

  • Príspevky: 859
  • Registrovaný: Ned 05. Júl 2009 19:46:45
  • Bydlisko: gheTTo
  • Meno: DuSaN
  • Auto: 1. twingo 1.2 8V 2. clio 1.2 1

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťSob 17. Okt 2009 21:27:17

suhlasim, ak pozrieme nemecku scenu, vsetky VW maju nalnizsie motory kvoli olejovej vane, nikto by nepolozil 1.8 pretoze by ju hned odtrhol, je ina auto si nalozi zobrat pohar a doma ho garazovat. poznam chalanov ktory kazdu sezonu menili plasty aby boli aktualny, hudba za 100 tis a kazdy rok ine audio aby isli s dobou ale najkrajsie auta nie su stavane na vykon, ved si pozrite lestenky, ktora ma viac ako 100 koni tak je to rarita, ved kolko 1.2 beha po slovensku a keby clovek nevedell co je to za motor tak povie paradne auto... ja so myslim ze ak uz clovek investuje do vyzoru tak nebude na tom behat a sutazit... jaem prehnat? som nazoru ze kolesa a podvozok robia auto... u nas pred barakom stoji oktavia , zavarene klucky , v predu snezn pluh, oplastovana a samozrejme na plechacoch s puklicami. o com to je? ak mam dat za predny spojler 12 tis. tak radsej kupim kolesa.... ja este napisem.. toto su moje momentalne pocity. bud je to o vykone alebo alebo o krase. kazdy vie co chce a na co ma.. inspiracie je vela. zakony su rozne, a peniazkov malo. auto moje kazdodenne som rad ze jazdis a kazdy skrabanec ma boli s tebou. dakujem susedom ze obdivuju moje auto a pri kazdej prilezitosti mi nechate odtlacok vasich dveri... hm.... mam rad svoje auto a makal som jak fras aby som si ho kupil.. tak si ho uzivam... ci bude mat plasty alebo len lepsie radio kazdy malickost ma potesi... a hlavna je radost z jazdy. a tu mam a tsi ma ak niekto povie pozri na to clio nejake je nizke a preco nema cierne plasty? a to tam ma ake kolesa? ale nikto nepovie pozri aky ma difuzor.... alebo M3 zrkadla... ale mozno casom bude aj chut aj financie aj nieco viacej. niekto ide do hudby niekto do tuningu, niekto do vykonu. naco mi je 200 koni ked ich nikde nemozem prehnat? radsej odpalim na krizovatke s 1.2 a 16V a ostatny tazky a nadupany zaostavaju... nuz auto ma odvezie z bodu A do bodu B a neprsi na mna ale je to laska.... laska na prvy pohlad s krasnym zadkom a to chlapi radi. tak sa drzi pri zemi hadze zadkom a zmurka vypalenymi ziarkovkami... clio moje len jazdi... kym nas STK nerozdeli....
...créateur d'automobiles...
Obrázok
Offline

fuseon

  • Príspevky: 399
  • Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 21:26:27
  • Bydlisko: Považska Bystrica

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťPon 19. Okt 2009 11:18:16

Este jedna vec, stane sa vam nehoda, rozbiju sa svetla narzanik maska, idete do obchodu reku objednat novy, predavac na vas vyhuri s dvoma variantami original za 5 tisic alebo polsky za cca polovicu, v tom vas zrak padne na plagatik zo zrazu ktory tam ma zaveseny a na nom pekne upravene auto s neseriovym narzanikom, reku neda vam a opytate sa kolko stoji taky naraznik na moje, ake su varianty plusy minusy, no po odpovedi ze stoji asi tolko kolko ten polsky akurat ze vyzera sto krat lepsie. Kam padne vasa volba? strekat sa musia oba!! toto je zivy priklad, nieco podobne som zazil koncom minuleho roka, teraz mam jeden naraznik jedno striekanie namiesto naraznika na ktory ked sa clovek povie tak si pomysli aaa polsky odlacok kelinkov na kavu + maska dve striekania. Upravy nemusia mat vzdy podton takeho soplaveho tiiinedzera ktory chce byt velky kapo ale aj trosku ine uvazovanie, preco to ten clovek robil, preco zvolil tento, mnohy opovrhnu akaukolvek snahou len ked sa im pred ocami objavy nieco ine ako to naco su zvyknuty. Navyse ak ste si vysimli v tuning magazine sa pri aute ktore je na listoch zobrazene pise dost o majitelovi, co robi ake ma prilezitosti, v akom case to robil, za kolko, kde? je rozdiel robit auto vo vyhriatej garazi a aj podstatne jednoduchsie ako vonku pred barakom, kde ma clovek cas len do tmy a za priaznivych podmienok, ci sa mylim? myslim ze ked zohladnite vsetky tieto veci tak sa na to auto zacnete pozerat uplne inak. Navyse auto ma jazdit a nie stat, to mozem zacat socharcit ked chcem sochu.
Offline
Obrázok užívateľa

dB_Boy

  • Príspevky: 643
  • Registrovaný: Uto 24. Feb 2009 12:37:06
  • Bydlisko: Jelka (okr. Galanta)

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťPon 19. Okt 2009 11:26:28

fuseon začiatok dobrý koniec zlý.....nepáči sa mi tvoj postup a kritizovanie tuningových autíčok....ked sa majitel rozhodne tak ako sa rozhodne, že ked už spraviť auto, tak prečo nie poaridne, a na zimu si kupiť nejakého faťasa, alebo starého golfa, a cez leto jazdiť na peknom naleštenom autíčko, za ktorým pomaly neni hlava ktorá sa neotočí? v tomto ja žiadny problém nevidím, je to tuningová choroba, ktorá postihla aj mna, občas to samozrejme lutujem, lebo su to už nenormálne peniaze v tom aute, ale zas ked sa na nom prevezem a cítim ten pocit slobody atd, tak na to všetko zabudnem a užívam si jazdu :)
proVWokater
Offline

Invi

Support

  • Príspevky: 871
  • Registrovaný: Pia 20. Feb 2009 22:11:02
  • Bydlisko: Slovensky Grob
  • Meno: Martin
  • Auto: Mám

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťPon 19. Okt 2009 11:54:12

nechapem aj chapem :)
Offline

fuseon

  • Príspevky: 399
  • Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 21:26:27
  • Bydlisko: Považska Bystrica

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťPon 19. Okt 2009 14:22:15

db ja stebou plne ale fakt plne suhlasim, ak chcem nieco robit poriadne tak to tak musi byt ziadne poriadne auto ( myslim upravene ) nejazdilo beznu premavku, aj ja by som si prial mat druhe ale proste si to nemozem dovolit, db ty to robis poriadne, mas uzasnu hudbu, lak, kola, podvozok, mas obcaluneni interier, proste krasa fakt krasa, to ja uznavam, to ze nejazdis v zime chapem, ved take prachy nicit na beznu premavku je kravina ale tu sa bavime o principe kritizovania, v clube mame vela peknych aut, no podla mna si zasluzia uuuuuplne rovnaky obdiv seriovky lenze niektory ked sa hovori o autach tak vitahuju len tie vase, a ja som chcel len povedat to ze na ostatnych si mame vazit prave to ze su udrzovane a starane aj ked jazdia vo vsetkych dennych srackach, chapes, ja nekritizujem konkretny kus, len pristup, na kazdom fore je to to iste, kamarat spravil krasne auto, no vsetci ludia ho odsudzuju lebo to je diesel a tym padom to nieje auto ktore nieco dokaze, hmmm to je tiez na polemiku, ja osobne vobec niesom zastancom uprav karoserie, moj sen je 2.0 kompletne vyhadzane, sportovy podvozok, sportove zvody a konecne ist na nejaky sprint alebo vrch a ucit sa jazdit, to co mam teraz s autom je len prechodne skraslenie vobec to nepovazujem za upravu, ktora by mala vyvolavat obdiv alebo cokolvek ine, chcem sa uberat inym smerom. lenze aj keby som postavil 2.0 odstrojene oklepane od kaminkov tak vsetci budu obdivovat tie vase a okolo toho mojho prejdu a povedia si ze aka skatula, hadam chapes, preto db, nechcem ziadne hadky alebo nespory, proste musime si najist schodnu cestu rozne zanre a podobne.

PEACE
Offline
Obrázok užívateľa

Keyo69

  • Príspevky: 1916
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 17:52:00
  • Bydlisko: Modra
  • Meno: Tomino
  • Auto: CLIO III

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťPon 19. Okt 2009 14:26:24

no kua čo mám robiť fuseon i db su moji ludia , cchem i pekne auto a chcel by som jazdiť vrchy a sprinty , no nič ked doštudujem trtnem tam poriadn ymotor a vyberiem hudbu a pojde sa do lesa :cool: , bohužial pustil som sa do stylingu bo terza mám k tomu bližšie je to zaroven i moje študium a vykon auta , to chce skusenosti a ovela viac penazi , ale bude i to niektorý maju chuť n arýchlosť v krviiii
Kreuztage 2012 NEW PROJECT
CLIO 3 phase2 GT 1,5 DCI 78kw 2009 Privilege - vo vývoji
CLIO 3 phase1 1.5 DCI 63Kw 2006 De Luxe Dynamique -predané
CLIO 2 phase2 1,5 dci 60 kW - blue sensation
Offline

Jurica13

  • Príspevky: 139
  • Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 13:16:25
  • Bydlisko: Dubravka, BA

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťPon 19. Okt 2009 16:51:15

Ono s tymi autami je to tak, ze clovek si vsimne a oceni auto, ktore je ine. Ja osobne ked vidim seriovku v dobrom stave tak si poviem, ze "clovek sa o to stara" a viac to neriesim. Obdivujem auta starsie ako 15 rokov, ked su nalestene a v lepsom stave ako moje auto. Ale priznam sa ked vidim umyte clio, ktorych je 2 miliony 500 tisic, tak sa pozrem, ale len preto, ze aj ja mam clio. Mierim teraz teraz k slovam, co hovoril Fuseon, ze ludia by mali mat uctu a ocenit aj ostatne auta, nie len tie 4 ci kolko ich je. A ako si to konkretne predstavujes? Ze si niekto da fotku, ze dnes som vysaval a mi mu napiseme, ze wow ty si ale dobre povysaval?!
Ale uz trosku taram :D
Chcel som tym povedat to, ze sa riesili, riesia a budu riesit na fore povacsinou tie iste auta, ci sa to niekomu paci alebo nie.....az kym nepribudne dalsie odlisne auticko.
Offline

fuseon

  • Príspevky: 399
  • Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 21:26:27
  • Bydlisko: Považska Bystrica

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťPon 19. Okt 2009 18:02:00

ale berem to realne prste chalosi na to moju tak ich podporovat budem bo na clio clube sa mi najviac paci to ze tu nerieisme kto ma kolko koni a kto za kolko spravi 400m a podobne ako na ostatnych super vykonnych cluboch, TOTO SI NA VAS NAJVIAC CENIM, ZE STE NORMALNY LUDIA A NIE BMW A HONDA BOHOVIA
Offline
Obrázok užívateľa

pato

Administrátor

  • Príspevky: 1757
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 10:27:19
  • Bydlisko: velke levare
  • Meno: its good to be king
  • Auto: Clio IIIr

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťPon 19. Okt 2009 18:03:48

no mohol som na to slapnut aj lepsie ale to som prvy krat skusal ze co od toho mozem ocakavat ... a od 1.2 sa ani zase tak vela ocakavat neda :lol:
A MAM 1ooHP JUPIIII
1.2TurboControlEfficiency
Offline

Jurica13

  • Príspevky: 139
  • Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 13:16:25
  • Bydlisko: Dubravka, BA

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťPon 19. Okt 2009 18:08:55

konecne sa to tu rozprudilo!!! :cool:
Offline

fuseon

  • Príspevky: 399
  • Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 21:26:27
  • Bydlisko: Považska Bystrica

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťPon 19. Okt 2009 20:36:25

pekne to si siel na vsetkych stupnoch? az po patku? ved mne sa pred casom podarilo na dvojke nieco cez 80, som zmateny :) inak milujem tu lietajucu rucicku otackometra
Offline
Obrázok užívateľa

pato

Administrátor

  • Príspevky: 1757
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 10:27:19
  • Bydlisko: velke levare
  • Meno: its good to be king
  • Auto: Clio IIIr

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťPon 19. Okt 2009 20:39:16

po 4 ... 1,2 super 3 zalahla popolom a na 4 to uz ide...
a je tam aj pocut ako som si vitazne zatrubil :lol:
1.2TurboControlEfficiency
Offline
Obrázok užívateľa

Andy4

  • Príspevky: 523
  • Registrovaný: Sob 07. Mar 2009 22:01:30
  • Bydlisko: Košice/Košice vidiek
  • Meno: Andrej
  • Auto: bolo nádherné Clio.

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťPon 19. Okt 2009 22:00:07

Paťo ide to krásne !!

Moje prvopočiatky na Turbe :) (chrochtavom)
:lol: :lol:

pacient z východu
Predchádzajúci

Späť na Blogy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


cron
Daj si nás na plochu!