Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

Jurajov glosár :)

Vytvorte si svoj blog a vyjadrite svoj názor na čokolvek
  • Autor
  • Správa
Offline

Jurica13

  • Príspevky: 139
  • Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 13:16:25
  • Bydlisko: Dubravka, BA

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťUto 13. Okt 2009 17:33:01

Smartmanik, ako hovoris!!! V mojom clanku som mal namysli hlavne tie nevkusne nalepky...
Napriklad taka nalepka Renault Sport je super a vazne nad nou rozmyslam...
Zacina sa tvorit velmi dobry diskusia, tak sup sup pisme :cool:
Offline
Obrázok užívateľa

pato

Administrátor

  • Príspevky: 1757
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 10:27:19
  • Bydlisko: velke levare
  • Meno: its good to be king
  • Auto: Clio IIIr

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťUto 13. Okt 2009 17:59:46

pripadne nalepky z vw poskladane typu "PETER SUPER KILLER DRIVER" :lol:
1.2TurboControlEfficiency
Offline

Invi

Support

  • Príspevky: 871
  • Registrovaný: Pia 20. Feb 2009 22:11:02
  • Bydlisko: Slovensky Grob
  • Meno: Martin
  • Auto: Mám

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťUto 13. Okt 2009 18:31:30

tak ja som tiez rad ze Jurica otvoril tuto temu, 100% s nim suhlasim. Kazdy ma sice svoj styl, mne sa viac paci extravagantny ale pritom jednoduchy tuning, niekto ma zasa radsej sportovy look... vsetko sa vsak da robit s vkusom a podla mna je medzi tuningom a tuzingom len velmi tenka hranica a menej znamena niekedy viac...
moje auto momentalne sice neodraza styl tuningu ktory preferujem, no dufam ze sa mi v dohladnej dobe podari zrealizovat plany ktore mam....

btw Pato co keby sme otvorili novu sekciu blogy? :D
Offline

Jurica13

  • Príspevky: 139
  • Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 13:16:25
  • Bydlisko: Dubravka, BA

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťUto 13. Okt 2009 18:35:39

Invi, uz som myslel ze sa nepridas :cool:
Offline

fuseon

  • Príspevky: 399
  • Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 21:26:27
  • Bydlisko: Považska Bystrica

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťUto 13. Okt 2009 18:53:54

Este taka maly detailik, ja nerad nazyvam moje auto tuningom, pretoze to tuning nieje, mam len ine narazniky inak vsetko seria, originaly mam v pivnici :)

Upravy fatakov, sosovic a podobnych starych vrakov su absolutne zanedbatelne, dufam ze o tom tu nehovorime, ja hovorim o ludoch ktory daju nastirekat diel tou istou farbou ako je na aute a nie aku mam doma :D.

Inak teraz sa venujem prerabke E30, je to seriovy sedan, karoseria sa upravuje, vyvara, zvary sa prevaraju este raz, spevnuju sa strategicke body, pojde novy lak z anglicka do auta ideme namontovat benzinovy motor o objeme ktory nechcem zverejnit bo zatial je to pod ruskom tajomstva, vybrali sme novy kardan, spravili novy diferak s mensim pomerom cize potiahne dlhsie, navyse uz ma samosvor, posilovat sa bude spojka, silenbloky naprav od powerflexu a hlinika, nejake doplnky v podobe angeleyes a kit od alpiny, polepy tej istej firmy, naklady su okolo 10000 eur auto + vsetky upravy. auto bude vyuzivane hlavne na zrazy kopce a dufam ze donesie aj nejake pohare, vsetko zalezi na zime, bo priestory ktore mame su dost biedne, interier je komplet v cierno cervenej kozi, hudba od magnatu edge, ale vsetko prekopana seria nanovo.

PS: ja chcem len ukazat ze toto je tuning a nie nieco podobne ako ma zabka alebo ja, to su len skraslene auticka, povedal by som ze vychytania much vyrobcu. kridla a kadejake pretrcajuce hovadiny neschvalujem, aspon nie pokial to nejazdi okruhy :D

Jurica : vykon chce kazdy, to je jasne ved o to ide, no chciet a potrebovat nieje to iste. Inak vacsie kolesa nemozem,chcel by som ale uz ma tolko krat kontrolovali ze sa neodvazim, ajv pondelok mi kontrolovali komplet vsetko plasty, ziarovky vybavu kola proste hladali za co by ma pokutovali.
Offline
Obrázok užívateľa

pato

Administrátor

  • Príspevky: 1757
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 10:27:19
  • Bydlisko: velke levare
  • Meno: its good to be king
  • Auto: Clio IIIr

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťUto 13. Okt 2009 18:58:09

ja zase po vykone netuzim..-.. ak by som hej tak nove auto alebo motor 2.016v inak ne ... to turbo je dostacujuce na tie podmienky ale to auto ma splnovat ... ja som skor na styling ako tuning... cize ne kazdy tuzi po vykone ;)
1.2TurboControlEfficiency
Offline

Jurica13

  • Príspevky: 139
  • Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 13:16:25
  • Bydlisko: Dubravka, BA

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťUto 13. Okt 2009 19:10:56

to fuseon: a nasli tie nieco šmiraci?
na to bawo som zvedavy! E30 su krasne, akurat dnes som pozeral M3 E30 a tie nemaju chybu!!!

..Thome..

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťUto 13. Okt 2009 19:21:18

no tak to ma jurica pravdu.. po svete beha vselico .. a ja to vidim kazdy den ked idem do roboty .. co ide po tej vypadovke ale to nebudem riesit odkial su tie auta .. lebo poznam troch z toho smeru co maju fakt pekne spravene auta .. a ti traja su z tohto clubu .. ale o tom potom .. ale aj ked k nam niekto pride dat si nalepit folie tak sa niekedy velmi cudujem .. raz k nam prisiel favorit .. mal to mlady chalan .. a pytam sa ho ze kolko uz do toho dal .. no ze asi 100tis .. a pritom to na tom aute nebolo vidiet .. malo akusi kriklavu farbu ..elektrony total nevkusne 13tky.. vnutro NATRETE STETCOM na bielo modro cerveno ,., v kufri namiesto zosilovaca hifiveza.. a tak a tiez sa cudujem ze naco tolko penazi dal do toho auta.. mohol si radsej clio kupit :DD alebo nieco lepsie.. a potom este chalan dodal ze nech sa necham prekvapit na otvorenie sezony do incheby... takze aj na autosalone budu kolotoče .. nech sa deti tesia :D ako ja nechcem nikoho tak isto urazat .. je to kazdeho vec co si da do auta... a na auto a tak .. ja aj tak viem ze tuning je konicek a nie zrovna lacny.. ale su to vyhodene peniaze .. aj tak to auto nebude jazdit naveky... sam to dobre viem do stareho auta neslo zrovna najmenej penazi a kde to auto je.. stoji mi na dvore v robote nepojazdne.. a koli debilovi ze mi nedal prednost .. ale aj tak by som chcel na moje auto aspon trosku hudbu spravit.. ten lak a elektrony a znizit a to bude aj stacit.. mne sa tiez nepacia olaminatovane auta kol do kola.. atd.. paci sa mi taky decentny tuning.. exterier: pekne siroke kolesa, pekny lak a znizene a folie na sklach ... a z nutra aby to dobre hralo aby sa vtom vodic citil pohodlene a hlavne aby to islo tak ako ma .. ziadne take ze stupim na plyn a stojim .. i ked mam len jednadvojku ale ze by to bolo zrovna lenive to povedat nemozem .. =))

no uvidim co vznikne z toho mojho .. ale jedine co pripomina kolotoc je ta hrča vonavych stromcekov na spätnom zrkadle :DDD

..Thome..

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťUto 13. Okt 2009 19:25:31

este som tam chcel napisat ze ked som mal stare auto .. bola to felda biela.. a mal som na zimu plechace boli uz take vseliake tak som ich strekol na bielo .. vyzeralo to celkom fajn .. no a videl to raz jeden ehm dajme tomu znamy alebo ja neviem .. a on si nastriekal puklice na bielo aj s pneumatikami samozrejme lebo nevedel dat dole tie puklice asi alebo co a cele auto ma polepene bocnymi polepmi atd a mysli si ze jake krasne tuningove auto ma.. ti co su z vrakune a okolia mozno aj videli ...
Offline
Obrázok užívateľa

smartmanik

  • Príspevky: 1768
  • Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 22:17:25
  • Bydlisko: Holíč
  • Meno: Peťo
  • Auto: Clio III GT

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťUto 13. Okt 2009 19:48:34

No jo menej je niekedy viacej.

Inak ako bývalý majiteľ favorita musím trocha favorita brániť. Favority sú vďačné autíčka a dajú sa porobiť pekne. Keď som bol vo favoritclube aktivny tak som tam videl aj pekne favority na ktorých bola odvedená kopa práce. Ale stále je to o tom, že niekto zoberie do ruky štetku niekto striekaciu pištol.

Ja keď som mal favorita tak som si povedal hneď, že aby auto vyzeralo z vonka pekne, tak to zožerie kopu peňazí tak som to zavrhol predom.
Sústredil som sa preto na tri veci:
v prvom rade aby išli brzdy a motor, aby neskapíňal a vždy štartoval
v druhom rade to boli praktické úpravy (prídavné dialkové, rozperna tyč)
v treťom rade boli upravy interieru tak aby som sa v aute cítil dobre

Základ je rozhodnúť sa sa včas či sa do Tuningu v pravom slova zmysle pustiť alebo nie. Pri zlom rozhodnutí môžete stratiť kopu peňazí a dopadnúť ako taká pojazdná rozostavaná stavba. Predný nárazník síce pekný ale dlhodobo v základnej farbe a podobne.
Racing, competing, is in my blood. It's part of me. It's part of my life. I've been doing it all my life and it stands up before anything else. - Ayrton Senna da Silva

Mám Renault Clip, keby ste potrebovali.

Clio III grandtour 1.2 TCE ´09
Offline
Obrázok užívateľa

pato

Administrátor

  • Príspevky: 1757
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 10:27:19
  • Bydlisko: velke levare
  • Meno: its good to be king
  • Auto: Clio IIIr

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťUto 13. Okt 2009 19:58:41

nemam rad knizky bez obrazkov tak to trosku ozivim uz v poslednych prispekov ospevovany favorit... mam ich na hdd viac ale tento je podla mna krasny...
http://img63.imageshack.us/gal.php?g=21428924.jpg
1.2TurboControlEfficiency
Offline
Obrázok užívateľa

angelo

  • Príspevky: 342
  • Registrovaný: Sob 05. Sep 2009 22:41:41
  • Bydlisko: Ha
  • Meno: Igi

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťUto 13. Okt 2009 20:00:11

Ked to tak teraz čítam ,tak zisťujem že každy ma svoju odlišnu predstavu o svojom aute a teda nech si porobím svoje auto akokolvek asi sa bude pačiť iba mne.
To Fuseon : možno si vymenil iba narazniky ,ale vzhlad tvojho auta sa extremne zmenil ,tak neviem či to už predsa len nie je tuning,
Renault Clio III Facelift 1.2 55Kw
Obrázok
Offline

fuseon

  • Príspevky: 399
  • Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 21:26:27
  • Bydlisko: Považska Bystrica

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťUto 13. Okt 2009 20:02:18

E30 M3 to je krasne auto, na to ze je to stvorvalec ide to poriadne, no my mame na voziku nieco lepsie : vsak kuknite, to aktualna foto :)

Mozno sa aj moje clio bude raz tak prerabat ale kvalitna prerabka alebo tuning musi ale vazne musi mat splnenu podmienku aby to bolo super a to ze to auto je druhe a nejazdi sa na nom bezne ale len pre zabavu:

http://img129.imageshack.us/img129/5933/11102009280.jpg

Inak vyfuk z M5, ten by sa asi na clio moc nehodil :D:D

Prosim prepacte mi ze tolko basnim o BMW, som cliofil, cliak do spiku kosti len som dost ovplyvnovani. Clio je the best :)

Inak db preco myslis ze laminat vydrzi rok? uz ho mam rok a zatial nepocitujem nejake zmeny, okrem kamienkov je to pohodka nic sa nelupe ani nic.

A vzhlad sa zmenil no nie na japan style ale na Elia renaultacky sport style :D
Offline
Obrázok užívateľa

BlueClio88

  • Príspevky: 771
  • Registrovaný: Sob 05. Sep 2009 19:34:34
  • Bydlisko: Stará Bystrica
  • Meno: Tomáš:)
  • Auto: Laguna II Grandtour 1.9dci

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťUto 13. Okt 2009 20:18:30

čo je podľa vas toto(tuning alebo tuzing)
Obrázok
ex:Favorit 136L
ex:Clio II phase 1 1,9D Mirage
ex:Felicia 1.3MPI
ex:Clio II phase 2 1.2 8V
ex:Renault Scenic 1,6 16V
now: Laguna Grandtour 1.9dci and Clio Vision 1.4 8V
Offline
Obrázok užívateľa

dB_Boy

  • Príspevky: 643
  • Registrovaný: Uto 24. Feb 2009 12:37:06
  • Bydlisko: Jelka (okr. Galanta)

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťUto 13. Okt 2009 20:24:49

paťo ten faťas je nádherný, nič mu nechýba.....

aa tento druhý je zas zachovalý cukrík by som povedal, neni zlý, je taký na hranici, skor by som povedal že bez tuningu....proste jednoduchý
proVWokater
PredchádzajúciĎalší

Späť na Blogy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


cron
Daj si nás na plochu!