Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

Jurajov glosár :)

Vytvorte si svoj blog a vyjadrite svoj názor na čokolvek
  • Autor
  • Správa
Offline

Jurica13

  • Príspevky: 139
  • Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 13:16:25
  • Bydlisko: Dubravka, BA

Jurajov glosár :)

PoslaťUto 13. Okt 2009 12:11:54

Neda mi, sa nevyjadrit k teme ""tuning" na Slovensku".
Uz davnejsie som sa chcel takto nejako vyjadrit k tuningu u nas, lebo auta co vidavam na cestach a na zrazoch mi vyrazaju niekedy dych, ci uz v pozitivnom alebo negativnom zmysle.
Samozejme, ze ide o zivotnu uroven, ktora je u nas nizsia ako napriklad v DE. Ale u nas je to hlavne o štyle..alebo neštyle. Podla mna, sa da spravit aj za relativne male peniazky celkom slusna kara. Lebo tuzingov tu beha plne vrece a ked si spocitam kolko penazi vynalozili na vselijake plasty, ich nalakovanie, svetielka, nalepočky a pofiderne disky, tak ta suma nie je az taka nizka.
Zakladom je, ked uz sa hram s karoseriou, tak nezmenit siluetu a celkovy tvar auta. Preco sa kazdemu paci Csabiho,Branova,Keyova a Habitusova kara? Lebo len podtrhli a dotiahli tvar Clia. Ziadne "japonske" plasty a 7 metrove kridla, ziadne 13tky elektrony vymyslenych tvarov, prahy ktore vyzeraju ako schody do potravin.
Myslim, ze kupit na inzerat elektrony, napr. s limcom, objednat si kratsie pruziny a pretempovat lak ludia ocenia viac, ako kopu laminatu z Polska. Elektrony 200€,pruziny 120€, Tempo 4.25€, vysledok +- 350€ a auticko sa bude kazdemu pacit.
Ano ano, mate pravdu, treba prihliadnut aj k tomu, ze kazdemu sa paci nieco ine a co je pre mna kolotoc, pre niekoho je to auto jeho snov. Len myslim, ze by sa clovek upravujuci si svoje auto mal aspon zcasti riadit nejakymi trendami a kvazi auto modou. Mam na to take prirovnanie zo zivota: "Ked budem chodit po Auparku v kimone, budem vyzerat ako blbec, ale mne sa to paci,cize nevadi".
Niekedy ma az pri srdci zaboli, ked vidim mladeho muza, sediaceho za volantom neidentifikivatelneho jazdiaceho objektu s vyfukom ktory ubera vykon, plasty ktore pridavaju na vahe a on sa tvari akoby mal Skyline. Nedavno som bol svedkom sprintu z krizovatky v Dubravke. Startujuci v pravom pruhu bola huciaca Honda Civic Tuning a vlavo stal dieselovy Ford Transit. Prvych 30 metrov sa drzali bok po boku, ale potom si asi vodic Transitu vsimol, ze zavodi, tak dal 3-ku a zmizol. Celkom ma to pobavilo. Ale nech zas nie som az tak kriticky, najdu sa u nas naozaj pekne spravene auticka, ci uz lahko alebo uplne prerobene. Ved staci sa pozriet aj na nase forum.
Velmi by som chcel aby sa ludia na upravene auta pozerali so zaujmom, udivom, uznanim a so slovami:“To je ale krasne Clio.“ A nie ako teraz:“Hen co ide, to je co za auto?! Podla okien je to Clio, kamos mal take.“
Tot vse...
Ale inak vsetkym, co maju auticka radi fandim a som rad, ze sa takto rozbehol nas ClioClub!!!
Naposledy upravil Jurica13 dňa Uto 13. Okt 2009 14:29:59, celkovo upravené 2
Offline
Obrázok užívateľa

dB_Boy

  • Príspevky: 643
  • Registrovaný: Uto 24. Feb 2009 12:37:06
  • Bydlisko: Jelka (okr. Galanta)

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťUto 13. Okt 2009 12:16:24

Pekne si to napísal Juro ! Toto som mal na pláne raz rozpísať aj ja, ale ešte som sa k tomu nedostal, ale teraz je tu aj môj názor, takže plne s tebou vo všetkom súhlasím, je to presne tak ako si napísal, do bodky :cool:
proVWokater
Offline

Jurica13

  • Príspevky: 139
  • Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 13:16:25
  • Bydlisko: Dubravka, BA

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťUto 13. Okt 2009 12:29:33

Csaby, kludne nieco vytvor...a nie len ty...
Offline

fuseon

  • Príspevky: 399
  • Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 21:26:27
  • Bydlisko: Považska Bystrica

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťUto 13. Okt 2009 13:35:55

Suhlasim len s malou vynimkou, nejde mi len o clio ale o auta celkovo, na svete existuju firmy ktore sa specializuju na skutocny tuning, ci uz motoricky alebo exterierovy, pre clio napr. Elia, pre BMW AC rizek, Alpina atd atd, niektore seriovky sa stanu srdcovou zalezitostou a ich majitel by snich mal rad napr nieco podobne, zivym prikladom som aj ja, kit je sice z ineho materialu ako ho ponuka Elia ale to na pohlad nerozlisis, co je dolezite!

Ja by som laminat ako material do kosa nehadzal, je to super vec, zadny naraznik vazi 1/4 s origo naraznika a predny asi polovicu a to su plosne vacsie!!!!

Zaujimalo by ma co si myslis o tom mojom tuzing alebo tuning? najvacsia chyba dnesneho sveta tuningu na SR je ze kazdy ma obmedzeny rozpocet, a potom to aj tak dopadne.

dalej nemeraj auto jeho vykonom, to ze je nieco sportove neznamena ze je to zavodne !!!!! medzi tym je rozdiel ani tenisky si nekupujes sportove preto aby si v nich rychlejsie chodil ale aby ti vyhovovali v terene v ktorom sa nachadzas nie?

Neobhajujem chore mozgy, mam rad detaily a pracu ktora je ocenena no nemam rad globalizovanie laminatu a stylu do jedneho vreca, preto je to tuning lebo to musi mat milion tvary, to iste vedla seba nevzbudzuje uzas, clovek si povie to je na jedno koleno proste nic nove ten druhy nevymyslel.

clio je vdacne auto lebo za malo penazi vyzera dobre uz s malymi upravami, no nikto znas tu nema tuning ako taky, vsetky lestenky su dizle alebo 1.2, okrem podvozka performance nic, kluci raz pridem na zraz 335i to uvidite tunig na urovni, srandujeeeeeem ( ale ked bude zaujem )
Offline
Obrázok užívateľa

zabka343

  • Príspevky: 800
  • Registrovaný: Pia 20. Feb 2009 20:23:04
  • Bydlisko: BA
  • Meno: Katka
  • Auto: žeby Clio ? ...hehe

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťUto 13. Okt 2009 13:41:22

Hmm no takze ked som si toto precitala tak v podstate mas asi pravdu... a aj moje schody do potravin o tom svedcia xixi :lol: .... kedze ja som si vsetky plasty objednavala cez net postupne podla financii mi to trvalo nieco cez rok a nakoniec som si to dala spravit v Cobre kedze nikomu sa do toho nechcelo aby mi to nahodili na auto som rada ze to tam mam a drzi mi to :D ... ale casom ako som prehrabavala dalsie a dalsie net-ove stranky tak vzdy som nasla krajsie a krajsie a aj lacnejisie tie plasty ale peniazky momentalne niesu a mam ine starosti , kde vrazit peniaze inak by to auto zasa inak vizeralo ... kedze by sa zisli aj nove disky atd... takze ja sa zmierim teda s tymi mojimi schodikmi do potravin a ked vyhram niekedy to loto tak verte ze isto prekvapim ... ;) ... a auticka milujem a hlavne to svoje kedze je podla mojich predstav ... a aj s tymi Tewwtakmi ... ( pre niekoho je to hrozne no ja som spokojna xixi ) ... kedze som starsia ale takto si pripadam stale mlada :D
Obrázok
Offline

Jurica13

  • Príspevky: 139
  • Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 13:16:25
  • Bydlisko: Dubravka, BA

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťUto 13. Okt 2009 14:28:35

Ja nie som sudca, ani porotca....a nechcel som tymto prispevkom na nikoho utocit a ani nikomu vnucovat moj nazor...mozno skor vnuknut inspiracie.. ;)

to fuseon: Proti laminatu ako materialu nemam absolutne nic, no mozno len to, ze co sa tyka bezpecnosti sa neda porovnat so seriou...ale k veci. Z laminatu sa daju vytvorit krasne narazniky,prahy...bodykity..atd, ale aj vsakovake obrie hranate monstra..a na tie som narazal. Clio som pouzil ako priklad, lebo som to pisal sem, ale kludne sa tam da dat hocijake auto...vsetky. A s tym vykonom to bola len taka pikoska, lebo ma ten "sprint" pobavil. Nesudim auta podla vykonu, aj ked sa mi viac pozdavaju silnelsie...ale to asi kazdemu autickarovi.
Zacina sa teraz presadzovat tzv. fabricky tuning, cize pouzivanie veci zo silnejsich verzii a vyssich vybav, cize podla mna na to ides dobre. Mozno vacsie kolesa. Ale ako hovoris peniaze a moznosti rozhoduju o vsetkom. Neda sa vsetko a hned.

to Zabka: Ako sa hovori, "proti gustu ziaden disputat." Ale keby si mala zaujem, mame ClioClub a ja ta povazujem za jednu z jeho zakladatelov,je tu dost ludi co sa hybu a dost uspesne na tuningovej scene, su sikovni a radi pomozu(keyo,brano,db_boy,habitus...atd), ze by sa dalo vselico s tvojim kanarikom(Tweetym) vymysliet, aby si pokrocila o stupenopk vyssie. Zalezat bude na peniazoch a case, lebo ani ja si nemozem dovolit odsatvit auto na 3 mesiace niekam do garaze a prekopat ho naskrz.... :)

Kludne tu moze byt TOPIC, kde si clenovia, ktori nie su spokojni s autom, precitaju nazory druhych a mozno sa im niektory variant zapaci....napriklad
Offline
Obrázok užívateľa

zabka343

  • Príspevky: 800
  • Registrovaný: Pia 20. Feb 2009 20:23:04
  • Bydlisko: BA
  • Meno: Katka
  • Auto: žeby Clio ? ...hehe

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťUto 13. Okt 2009 15:14:21

Ved ja viem ze si to vsetko myslel v dobrom a aj to tak beriem .. viem ze tu mame veeela sikovnych chlapcov a aj ked som nieco potrebovala tak Keyo nikdy nepovedal nie.. len toho casu je velmi malo a penazi uz vobec hmm... a kazdy ma kopec svojich problemov a ja sa v nich priam plavam .... a ani si nemozem dovolit byt bez auta lebo sa nemam ako dostat domov... ale jednu moznost vidim poziciat si auto od rodicov ´...co si neviem predstavit byt bez toho svojho hmm
Obrázok
Offline

Jurica13

  • Príspevky: 139
  • Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 13:16:25
  • Bydlisko: Dubravka, BA

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťUto 13. Okt 2009 15:20:44

Vsak to, planov a myslienok by bolo habadej...len ich realizacia je uz tazsia. Ja by som potreboval tak 2500€, aby to auto vyzeralo tak ako chcem+dalsie peniaze na dalsie auto s ktorym by som sa bezne vozil :D
Offline
Obrázok užívateľa

zabka343

  • Príspevky: 800
  • Registrovaný: Pia 20. Feb 2009 20:23:04
  • Bydlisko: BA
  • Meno: Katka
  • Auto: žeby Clio ? ...hehe

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťUto 13. Okt 2009 15:24:22

:lol: hmm tak takych ludi tu je viac ... Clio mat na vikend ako Brano ;) .. a dalsie na kazdodenne vozenie a vela penazi na benzin :D
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

dB_Boy

  • Príspevky: 643
  • Registrovaný: Uto 24. Feb 2009 12:37:06
  • Bydlisko: Jelka (okr. Galanta)

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťUto 13. Okt 2009 15:35:57

Nesuhlasím tu s istými názormi, napríklad ja laminát na auto exteriérovo by som niky v živote nepoužil, a to hlavne kvoli tomu, ked človek myslí dopredu a auto si nechce spraviť len na rok, max dva, pretože git a laminát viac nevydržia a može mi tu hocikto hocičo hovoriť, aj tak si budem stáť za svojim, laminát vždy pracuje a hociaká prímes sa zvolý vždy aj bude, práve preto nemám na aute ani kusok laminátu, lebo chcem, aby sa to auto nejaký ten rok, dva dožil, tak ako vyzerá samozrejme.

A k tým peniazom, suhlasím s juricom, čo písal v texte ako prvé, a to je veta čo sa týka tuningu a tuzingu. Dám príklad: Fuseon tvrdí, že nie každý má peniaze na brutál tuning, ano máš pravdu, berem to, ale tu sa hlásim ja s mojou myšlienkou ! Načo chlapec ktorý nemá peniaze vráža do koncoviek, do spojlerov z laminátu (dokonca aj z dosiek !) na škodovku alebo na favorita atd? Prečo radšej nezačne s tuningom trošku neskôr a popritom by si šetril na iné auto a na kvalitnejšie doplnky? Načo vrážať do nálepiek a koncoviek a spojlerov, ked nakoniec aj tak chudák nebude mať ani na benzín a ne to ešte na lepšie auto????

Tolko môj názor, dufam, že som nikoho neurazil, lebo mojim cielom nebolo to, ale to, aby som len vysvetlil ako to vidím ja :)
proVWokater
Offline
Obrázok užívateľa

angelo

  • Príspevky: 342
  • Registrovaný: Sob 05. Sep 2009 22:41:41
  • Bydlisko: Ha
  • Meno: Igi

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťUto 13. Okt 2009 15:40:41

V podstate suhlasím aj ja ale stým štýlom a neštýlom to je diskutabilné ,lebo nezdá sa mi ,že by napr. v DE bolo všetko len štýlové . Podla mňa je to zase len otázka financíí a aj množstvom vytunenych aut , ktoré tam majú a tým padom vidíš aj viac tých peknych aut. A najväčší problém je asi v tom ,že taký nemec dajme tomu ma na to aby si to dal spraviť firme ktora mu navrhne ako by to malo vyzerať , ale u nas je vela takých čo si to chcu porobiť vlastnymi silami a asi nie každý ma cit a zmysel pre detail. Možno si to mnohy predstavovali inak ,ale ked sa už s tým tolko narobili tak su spokojny aj s tým. Moj kamarat ma neskutočne krasneho Peugeota 206, ešte nikdy som tak pekne urobeneho Peugeota nevidel, lenže on do toho investoval všetky svoje uspory a nebolo to malo a nyvyše aj využtie toho auta je potom obmedzene , zhruba ako u Db boya. On s tým nevijde z garaže ani ked to vyzera na dážď :mrgreen: . Mne osobne trošku vadí aj to ,že napr. na tomto fore ,každý každeho iba chvali ake super auto ma ako dobre to porobil a upravil a to sa mi nezda . Už som aj parkrat mal napisanu vo svojom príspevku nejaku kritiku ,ale potom som si to vždy rozmyslel , lebo by som bol asi jediny kritik. Síce som nedavno mal pripomienky k áčkovým kolesam , tak ale ked to je zaklad tuningu... tak čo už.
Renault Clio III Facelift 1.2 55Kw
Obrázok
Offline

Jurica13

  • Príspevky: 139
  • Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 13:16:25
  • Bydlisko: Dubravka, BA

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťUto 13. Okt 2009 15:56:46

Angelo som rad, ze si nacrtol temu KRITIKA. Len ono je to take diskutabilne a nemam niekedy srdce resp. nie len ja....napisat nieco, co by tomu druhemu ublizilo. Si predstavte, ze si niekto dokonci po roku auto, ma z toho radost a ja mu napisem, ze je to uplny otras. To uz som isiel trochu do extremu. Myslim, ze trocha konstruktivnej kritiky nasemu clubu...alebo vseobecne, len pomoze, cize nebojme sa povedat svoj nazor na vec. ;)

Csaby ma pravdu v tom, ze sa netreba pustat do velkych projektov, ked nie su financie. Jeden mesiac kupim kolesa, posetrim kupim vyfuk...folie....a pri kazdom stupni vylepsienia, to auto vyzera dobre. Lebo niektore povozy vyzeraju 3 roky ako stavenisko..
Offline
Obrázok užívateľa

pato

Administrátor

  • Príspevky: 1757
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 10:27:19
  • Bydlisko: velke levare
  • Meno: its good to be king
  • Auto: Clio IIIr

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťUto 13. Okt 2009 16:28:10

tak zase trosku ja... Jurica krasne citanie ostatne pocka do vecera lebo je toho dost :D ja mam tiez na tuning ako taky svoj nazor a skusim ho v par bodoch vyjadrit...
1. z tuningom sa ma zacat az ked je auto v 1oo% poriadku... v cz som pozeral prerabku jedneho favorita ktoreho komplet prerobili,to ze to bol total tuzing nebudem spominat :D ale ide o to ze to bol vrak z technickej stranky pretoze mu to nebrzdilo a skoncil pod autobusom...darmo ze tam mal svetla z fabie :D
2.ked uz zacnem daco robit tak je vcelku super vybrat si aj štýýýl ktore preferujem...(japan tuning,german,cult,rust,...)
a to je podla mna najvecia chyba ze ked sa uz do dacoho pustim,tak si o tom najdem dake tie informacie nie?hlavne v dnesnej dobe internetu...
3.dalsia vec je vec stylu alebo toho co sa vlastne mne osobne(vam) paci...
ked clovek nikdy nevidel nic krajsie ako oplastovanu fabiu na 13 plechacoch z teska kupene akoze nalepkove prieduchy... tak sa nemozme cudovat ze prave to sa mu paci ked to nedokaze porovnat... tak vznikaju tie """"KRAJSIE"""" auta :(

pisem to v rychlosti za "madarcinu" a chyby sa ospravedlnujem potom to poopravujem ale hlavne myslienky su asi jasne dufam :ugeek:

a poobede vecer vam ukazem par clii z clubclio.co.uk ktory za par supek maju take krasne auta ze az... vytvorim kvoly tomu aj sekciu galeria ktora tu bola ale pravdepodobne pri dakom vypadku zalohy tu uz neni :(
1.2TurboControlEfficiency

BillaBongclio

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťUto 13. Okt 2009 16:43:23

sulasim s patom vela ludi len preraba a preraba a preraba zovnajsok auta ale po motorickej stranke je to kopa srotu v prvom rade treba dbat na techniku auta a ked je v 100% poriadku potom riesit zovnajsok..
Offline
Obrázok užívateľa

smartmanik

  • Príspevky: 1768
  • Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 22:17:25
  • Bydlisko: Holíč
  • Meno: Peťo
  • Auto: Clio III GT

Re: Jurajov glosár :)

PoslaťUto 13. Okt 2009 17:25:42

No musím povedať že téma je zaujímavá a na úrovni.
Nálepky by som však nehádzal do jedného vreca. Nálepky sú relatívne lacná záležitosť. Napríklad s pekným polepom auta auto vyzerá hneď inak aj keď je to sériovka. Samozrejme je treba rozlišovať nálepky a nálepky. Totálne sériové auto s nalepkami typu sparco, brembo a podobne vyzerá divno. Ale napríklad decentne umiestnená šachovnicová vlajka už vyzerá uplne inak. Pričom obidve môžu byť cenovo na rovnakej úrovni.
Racing, competing, is in my blood. It's part of me. It's part of my life. I've been doing it all my life and it stands up before anything else. - Ayrton Senna da Silva

Mám Renault Clip, keby ste potrebovali.

Clio III grandtour 1.2 TCE ´09
Ďalší

Späť na Blogy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


cron
Daj si nás na plochu!