Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

Sanitky

Vytvorte si svoj blog a vyjadrite svoj názor na čokolvek
  • Autor
  • Správa
Offline
Obrázok užívateľa

smartmanik

  • Príspevky: 1768
  • Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 22:17:25
  • Bydlisko: Holíč
  • Meno: Peťo
  • Auto: Clio III GT

Sanitky

PoslaťStr 06. Jún 2012 7:20:59

už sem dlho nikto nič nenapísal a z dneška mám takú ideu:

Neviem či je to len v našom okrese, ale keď už sanitka potrebuje využiť svoje právo prednostnej jazdy, tak len bliká a bliká a húkačka je vypnutá veď na čo, bežne máme nalepené oči na späťákoch či náhodou nejde sanitka.

Dnesa sa mi stala situácia kedy to aj vyzeralo že sa ponáhla tak k blikaniu pridala trúbenie na predbiehané autá. Oni asi sanitkárom u nás za zapínanie húkačky strhávajú prémie alebo čo. Každý sanitku rád čo najrýchlejšie pustí keď o nej vie no nie? Pritom stačí tú húkačku pustiť a hneď o nej viem.

pritom ak sanitka len bliká tak sa na ňu môžete legálne vykašlať pretože vozidlo s právom prednostnej jazdy musí mať zapnuté zvukové a svetelné signalizačné zariadenia ak má len jedno nie je to vozidlo s právom prednostnej jazdy. Samozrejme treba s tým narábať rozumne v rámci možností.

keď som stretol sanitku v iných okresoch tak väčšinou zvuk svetlo nebol problém.

ako je to u Vás?
Racing, competing, is in my blood. It's part of me. It's part of my life. I've been doing it all my life and it stands up before anything else. - Ayrton Senna da Silva

Mám Renault Clip, keby ste potrebovali.

Clio III grandtour 1.2 TCE ´09
Offline
Obrázok užívateľa

karol

  • Príspevky: 2002
  • Registrovaný: Pon 14. Dec 2009 14:32:28
  • Bydlisko: KE - okolie
  • Meno: Karol
  • Auto: dCi100 + Sport172

Re: Sanitky

PoslaťStr 06. Jún 2012 9:39:52

Vecer sa snazia ist potichu, ale v tme ich vidis z dialky. Inac hukaju ak su v meste alebo je traffic.
Ja sa im necudujem ze to obcas vypnu, predsa to musi revat aj vo vnutri, ale situacie ako pises by sa nemali stavat.
ex R Clio mkII ph2 dCi65....prve auto je vždy nalepšie:)
R Clio mkII ph2 dCi100 Dynamique..islo do dobrých rúk v rodine
R Clio mkII ph2 Sport172
Volvo XC70 2.5T
Offline
Obrázok užívateľa

Dusso

  • Príspevky: 709
  • Registrovaný: Str 27. Máj 2009 21:46:19
  • Bydlisko: Senec
  • Meno: Dušan
  • Auto: Clio3 TCE

Re: Sanitky

PoslaťStr 06. Jún 2012 16:58:11

ja byvam pri mensom zdravotnom stredisku a tu s tou sirenou hukaju ako blazni, naschval sa stym hraju. ale raz som sa za nou zviezol. bola spicka a rychlo som bol na druhej strane petrzalky :D
Offline
Obrázok užívateľa

RSjabber

  • Príspevky: 533
  • Registrovaný: Sob 02. Apr 2011 20:43:25
  • Bydlisko: Brezno
  • Meno: Palo
  • Auto: Clio 3 Grandtour 1,2

Re: Sanitky

PoslaťStr 06. Jún 2012 21:30:56

U nas ako kedy. Ale skor ma vytacauju superhrdzave 1203ky iduce mimomesta pekne 50kou a za nimi asi 15 aut. Je sice pravda, ze ist rychlejsie na tom je trochu o drzku, ale kebyze aspon sa da nakraj a pusti auta za sebou...
Auto nemôže za vola, ktorý v ňom sedí

aktual: Clio 3 Grandtour 1,2
ex: Clio 2 1,9Darebak
predex: Citroen ZX 1,9D
Offline

miloss

  • Príspevky: 2197
  • Registrovaný: Uto 17. Aug 2010 12:01:00
  • Meno: Miloš
  • Auto: clio III

Re: Sanitky

PoslaťStr 06. Jún 2012 22:12:12

no u nas bez zvukoveho chodia ale ked pride nejaka spicka alebo tak tak to hned zapnu..... ale ked to nemusi hukat ze maju prazdnu cestu tak to vypinaju
clio
Offline
Obrázok užívateľa

smartmanik

  • Príspevky: 1768
  • Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 22:17:25
  • Bydlisko: Holíč
  • Meno: Peťo
  • Auto: Clio III GT

Re: Sanitky

PoslaťŠtv 07. Jún 2012 7:24:21

no veď presne tak si to predstavujem, že by to mohlo byť. To asi len u nás v okrese to je take.
Racing, competing, is in my blood. It's part of me. It's part of my life. I've been doing it all my life and it stands up before anything else. - Ayrton Senna da Silva

Mám Renault Clip, keby ste potrebovali.

Clio III grandtour 1.2 TCE ´09
Offline
Obrázok užívateľa

niki66

  • Príspevky: 450
  • Registrovaný: Štv 01. Apr 2010 22:04:23
  • Bydlisko: Košice
  • Meno: Daniel
  • Auto: Clio III 20th, 1,2TCe 74kw

Re: Sanitky

PoslaťStr 13. Jún 2012 17:24:21

no ja robim zachranara tak nieco o tom viem ;D v podstate je to tak, ze pocas dna ma byt zapnuta aj hukacka aj svetelna signalizacia, no v podstate zalezi od situacie..ak je volna cesta, niesu auta, tak ju vypiname, predsa nepridem o sluch ja kolega a pacient, no akonahle sa blizime k nejakej krizovatke, jedno ci tam su auta ci nie, tak ju pustame, popripade ak sa blizia auta na nejakej rovnej ceste tak ju tak isto zapiname na okamih predbehnutia a upozornenia ze ideme...co sa trubenia tyka tak to len obcas pred krizovatkou, je to viac pocut alebo ak je prednami niekto co nepocuje a nevidi 20s ze za nim hucime ;))) su aj taki, clovek by sa cudoval ;D a v noci je to jasne, hukacka je vypnuta, nocny klud, su situacie kedy sa zapne, plus vyuziva sa trubenie ;) ale kedze smart byvas asi v BA alebo niekde tam, tak nechapem preco cez den nepouzivaju hukacku...niekedy si ozaj clovek nevsimne alebo nevsima spetak preto ze nieco ine robi, zvuk uz zaregistruje skor ;)
Prepáčte, potrebujete vôbec toto auto? NIE, Ale chcem ho...

Clio III 20th, 1,2TCe 74kw
Offline
Obrázok užívateľa

smartmanik

  • Príspevky: 1768
  • Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 22:17:25
  • Bydlisko: Holíč
  • Meno: Peťo
  • Auto: Clio III GT

Re: Sanitky

PoslaťStr 13. Jún 2012 18:12:58

nebývam v BA ono sa to týka sanitiek patriacich Skalickej "kvázi" nemocnici. Tak ako to popisuješ tak to úplne schvalujem, tak by to malo byť. A ako som písal, tak v iných okresoch väčšinou no problem.

Tak ono to bude ozaj asi iba u nás aspoň podľa toho čo zatiaľ čítam.
Racing, competing, is in my blood. It's part of me. It's part of my life. I've been doing it all my life and it stands up before anything else. - Ayrton Senna da Silva

Mám Renault Clip, keby ste potrebovali.

Clio III grandtour 1.2 TCE ´09

Späť na Blogy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


cron
Daj si nás na plochu!