Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

Kung-Fu

Vytvorte si svoj blog a vyjadrite svoj názor na čokolvek
  • Autor
  • Správa
Offline
Obrázok užívateľa

st. Spider

  • Príspevky: 255
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 10:44:16
  • Bydlisko: Hruboňovo (Nitra)
  • Meno: Šani
  • Auto: Clio III ´09 1.2 TCe Dynamique

Kung-Fu

PoslaťStr 09. Feb 2011 22:09:37

Takze, dnes som mal pre mna dost sokujuci zazitok s jednym soferom bieleho Renaultu Kangoo s Dunajsko Stredskymi znackami (dalej len DS). Cela situacia sa odohrala asi na 1 km dlhom useku pri NR medzi obcou Drazovce a Cakajovce (Absolutne rovny a prehladny usek) o cca 18:20. Takze zacnem: bola dost husta premavka v mojom smere, tak som sa rozhodol predbiehat. Pozriem do laveho spetneho zrkadla a vidim ze uz niekto (DS) predbieha. Fajn, hovorim si daleko dopredu nic neslo, tak som zacal predbiehat za nim. Spolu sme obehli asi 3 auta naraz a zacal sa (DS) zaradovat naspet do praveho pruhu. Tu nastal kardinalny problem, kedze mu to zaradovanie trvalo veeeeelmi dlho, v podstate zostal ist v oboch jazdnych pruhoch. Ja, vzhladom na to ze moje clio je nevelke auto, som sa vsak zmestil v lavom pruhu vedla neho a pri predbiehani som na neho zacal trubit (vytocil ma, kedze ma ohrozil tym, ze som ho nemohol predbehnut a vedla mna bolo dalsie auto). Po tom ako som ho predbehol, som zbadal, ze v protismere sa priblizuje auto, tak som sa zaradil pred neho a pribrzdil, kedze aj predo mnou bolo dalsie auto (neskor mi doslo, ze by som ho v pohode stihol predbehnut, a cely tento clanok by bol pasé, ale to je uz teraz jedno). DS si isto myslel ze som proti nemu nejako extra zaujaty, tak ma zacal agresivne predbiehat. Vzhladom na to, ze tesne predo mnou bolo dalsie auto tak mu to nevydalo a takmer ma pri zaradovani za mna vytlacil (tu som zasa zacal trubit, ze ci mu nehrabe nahodou). Potom som mu na znak vedomia si situacie a snahou o jej ukludnenie blikol smerovkami (takto to robim vzdy, ked sa chcem na ceste ospravedlnit, za pripadne nedorozumenie, alebo kiks). Toto gesto si myslim ze pochopil opacne a rozhodol sa ma za kazdu cenu predbehnut (myslim to doslovne, lebo pri svojom jednani skoro nabural do protiiduceho auta). Tak som teda zabrzdil, a on zastal predo mnou. Otvorili sa dvere. Vytocil som volant, zaradil jednotku a odisiel som(mozte to brat aj ze som usiel, ale to je vec nazoru). V danej situacii som to vyhodnotil ako najracionalnejsie riesenie, lebo DS mal plnu hlavu hnevu a takmer s istotou by doslo k fyzickemu konfliktu. Nasratemu cloveku sa neda nic vysvetlit. Dalsi dovod mojho odchodu bolo to, ze sme stali na ceste plnej aut a zbytocne ju blokovali.
A preco to tu vlastne pisem? Chcem tym vyjadrit nazor, ze nic nie je take ako sa zda a nemozno sudit cloveka na zaklade dosledkov jeho konania. Ja viem, ze v celej tejto situacii som vyzeral JA ako ten najhorsi pirat ciest, lump, sopliak, co ma upravene auto (aj ked nie moc), a nevie co zo sebou, ale ja sa po vlastnej analize danej situacie vinny vobec necitim, aj ked treba povedat, ze v niektorych castiach som reagoval zbrklo, ale veskere moje konanie nikoho neohrozilo, narozdiel od konania pana DS. A preco som nazval prispevok Kung-Fu? Lebo nic nie je take ako sa zda ;)
P.S.: Tuto udalost som prijal ako jednu z mnohych zivotnych skusok a dufam ze som sa poucil do buducna...
Offline
Obrázok užívateľa

karol

  • Príspevky: 2002
  • Registrovaný: Pon 14. Dec 2009 14:32:28
  • Bydlisko: KE - okolie
  • Meno: Karol
  • Auto: dCi100 + Sport172

Re: Kung-Fu

PoslaťStr 09. Feb 2011 22:41:34

Ja som mal podobny zazitok tak vyse roka dozadu co sa tyka hnevu vodica, akurat sedel v bavoraku a mal tak 40 a hlavu napenenu ze by snad aj vybuchol.
Tiez ma to stvalo lebo sa nazlostil na blbosti a svojim naslednym konanim sposobil tolko rizikovych situacii ze sa to neda opisat.
Zachoval som vsak chladnu hlavu a cakal aj ked mi ujo nadaval. Asi som nikdy tak nestlacal volant v rukach. Chvilu ma to zlostilo ked som si nato pomyslel, ale uz nie. Casom sa ucime co je dolezite a co nie.

Ponaucenie pre mna. Spravanie druheho neodhadnes, lebo nevies ako sa citi, kto ho predchvilou nazlostil, aky je jeho pud sebazachovy. Vzhladom na svoju pracu viem ze vela ludi chodi po uliciach ktorym je uz dost veci jedno.
ex R Clio mkII ph2 dCi65....prve auto je vždy nalepšie:)
R Clio mkII ph2 dCi100 Dynamique..islo do dobrých rúk v rodine
R Clio mkII ph2 Sport172
Volvo XC70 2.5T
Offline
Obrázok užívateľa

BlueClio88

  • Príspevky: 771
  • Registrovaný: Sob 05. Sep 2009 19:34:34
  • Bydlisko: Stará Bystrica
  • Meno: Tomáš:)
  • Auto: Laguna II Grandtour 1.9dci

Re: Kung-Fu

PoslaťŠtv 10. Feb 2011 10:33:28

ja som tiež velký nervák za volantom...ide ma roztrhnuť z viacerých borcoch na vw,audi,bmw a škoda...lebo povačšine si myslia že ostatní na cestu nepatria...vidi že ide auto oproti...a aj tak sa daju obiehať a potom im ja musím pribrzdiť aby sa mali kde schovať...resp. so svojimi super tdi motormi obiehaju neskutočne dlho a ja musim ešte ubrať z plynu aby som ho nezobral na prednu kapotu...a vtedy sa ukáže sila 16V a trhnem aj jeho...

tiež sa mi párkrat stalo,že som bol v podobnej situacii...vtedy sa treba len pritisnuť čo najviac k pravému pruhu a ked sa dotýčný debil schová trhnuť ho a ukázať mu dovi...žial mám jedinu výhodu voči vám a to je že vidim ponad nich...takže mám dokonalejší prehlad o situacii...
ex:Favorit 136L
ex:Clio II phase 1 1,9D Mirage
ex:Felicia 1.3MPI
ex:Clio II phase 2 1.2 8V
ex:Renault Scenic 1,6 16V
now: Laguna Grandtour 1.9dci and Clio Vision 1.4 8V
Offline
Obrázok užívateľa

jurajc

  • Príspevky: 336
  • Registrovaný: Str 16. Dec 2009 13:48:11
  • Meno: Juraj
  • Auto: Clio III Grandtour

Re: Kung-Fu

PoslaťŠtv 10. Feb 2011 11:00:25

Pani ja som presiel do stadia p. Hrusovskeho ktory jezdil krajinkou a kochal se.
Preto, ked idem na sluzobku snazim sa vybrat si cestu, ktora nie je tak preplnena. :)
Takze ak sa niekto ponahla rychlejsie nech sa paci nech ide. Asi to bude tym, ked som zacal jazdievat tolko aut nejazdievalo a dalo sa v pohode predbehnut. Nebolo tolko agresivnych vodicov.

Dobre, ze si isiel prec. Kamos videl takeho debila, ktory zobral kluc a rozbil chlapikovi smerovky, pretoze neukazal smer jazdy.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74kW, r.v.2009
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

Keyo69

  • Príspevky: 1916
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 17:52:00
  • Bydlisko: Modra
  • Meno: Tomino
  • Auto: CLIO III

Re: Kung-Fu

PoslaťŠtv 10. Feb 2011 11:59:13

určite to neoplacam rovnakým správaným potom by som bol ako oni-takýto ludia si to vždy vysvetlia zle

momentalne mám problem s výzorom mojho auta --každy koho stretnem ked počuje zvuk a vidi auto sa chce nahanať a ja možem len kludne mavnuť rukov pretože žerie to jak dvojliter ale stále je to 1,2 16 V
Kreuztage 2012 NEW PROJECT
CLIO 3 phase2 GT 1,5 DCI 78kw 2009 Privilege - vo vývoji
CLIO 3 phase1 1.5 DCI 63Kw 2006 De Luxe Dynamique -predané
CLIO 2 phase2 1,5 dci 60 kW - blue sensation
Offline

Invi

Support

  • Príspevky: 871
  • Registrovaný: Pia 20. Feb 2009 22:11:02
  • Bydlisko: Slovensky Grob
  • Meno: Martin
  • Auto: Mám

Re: Kung-Fu

PoslaťŠtv 10. Feb 2011 16:14:45

jurajc píše:Pani ja som presiel do stadia p. Hrusovskeho ktory jezdil krajinkou a kochal se.
Preto, ked idem na sluzobku snazim sa vybrat si cestu, ktora nie je tak preplnena. :)
Takze ak sa niekto ponahla rychlejsie nech sa paci nech ide. Asi to bude tym, ked som zacal jazdievat tolko aut nejazdievalo a dalo sa v pohode predbehnut. Nebolo tolko agresivnych vodicov.

Dobre, ze si isiel prec. Kamos videl takeho debila, ktory zobral kluc a rozbil chlapikovi smerovky, pretoze neukazal smer jazdy.

Len ta opravim je to hrusinsky nie hrusovsky:) ja sa tiez snazim tak jazdit zvlat ked teraz su ceny phm take ake su ale obcas ma chyti racing nalada ale iba ked je cesta skor prazdna. v kolonach sa neoplati riskovat, radsej prist o 10 minut neskor ale zdravy...
Offline
Obrázok užívateľa

jurajc

  • Príspevky: 336
  • Registrovaný: Str 16. Dec 2009 13:48:11
  • Meno: Juraj
  • Auto: Clio III Grandtour

Re: Kung-Fu

PoslaťŠtv 10. Feb 2011 23:14:49

Ops to som zavalil :D
Inak ked je volno na ceste tiez som vedel tomu vykurit, ale ako sa povie odtal - potal. Dnes som rad, ze pridem domov a nic sa nestane po ceste. Potom len sledujem v spravach co sa na tych cestach zase udialo. Najhorsie je to zazit na vlastne oci. Ja som to uz 3x pred ocami zazil, ked auto vzlietlo do vzduchu a skoncilo na streche. Poviem Vam 1x som sa skoro ...... Takze, ked to clovek zazije si povie Dakujem toto nehcem zazit a preto noha lahko na pedal a ide sa. Preto prajem kazdemu vela stastnych km bez nehody.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74kW, r.v.2009
Obrázok

Späť na Blogy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


cron
Daj si nás na plochu!