Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

ťukanec od kamienku na čelnom skle

Vytvorte si svoj blog a vyjadrite svoj názor na čokolvek
  • Autor
  • Správa
Offline
Obrázok užívateľa

smartmanik

  • Príspevky: 1768
  • Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 22:17:25
  • Bydlisko: Holíč
  • Meno: Peťo
  • Auto: Clio III GT

ťukanec od kamienku na čelnom skle

PoslaťPon 04. Okt 2010 21:25:22

riešil už niekto z vás ťukanec od kamienku na skle?

dnes som mal návštevu od paní ktorej som údajne včera pri predbiehaní naťukol kamienkom sklo. s toho čo popisovala som to asi bol ja ale či som ozaj v noci predbiehal čierny swift, a či to nemala ťuknuté predtým tiež neviem povedať.

riešil to už niekto s pohľadu vinníka? čo som hľadal informácie tak som práve niekde našiel že poisťovne za to poistné nezvyšuju a niekde som sa zase dočítal, že ju zvyšujú nakoľko nebol priebeh poistenia bezškodový. A neviem ako malus riešia v Kooperative.

Prakticky je to samozrejme sprostosť pretože nemôžem za to že mi od auta odletel kamienok a tiež viem pochopiť paní čo má ťukanec na skle, s toho by nebol nadšený asi nikto.

keď som to bol obhliadnuť tak tam nemala skoro nič a malo by sa to dať opraviť zaliatím čo som jej aj poradil takže dúfam, že to vyrieši tak a bezomňa

PS: kľudne napíšte aj pohľad zo strany poškodeného.
Racing, competing, is in my blood. It's part of me. It's part of my life. I've been doing it all my life and it stands up before anything else. - Ayrton Senna da Silva

Mám Renault Clip, keby ste potrebovali.

Clio III grandtour 1.2 TCE ´09
Offline
Obrázok užívateľa

jurajc

  • Príspevky: 336
  • Registrovaný: Str 16. Dec 2009 13:48:11
  • Meno: Juraj
  • Auto: Clio III Grandtour

Re: ťukanec od kamienku na čelnom skle

PoslaťPon 04. Okt 2010 22:20:51

Ked kazda poistovna to ma ine :( niektory maju, ze ti to zarataju potom v poistke niektore nie. Ako to ma Kooperativa ak to nikto nebude vediet sa musis informovat ako to maju. Toto sa tazko dokazuje ide to z PZP. A ked si isiel tou cestou co ta pani kludne to mohla uz mat, ale to jej nedokazes :(

Teraz som to cital da sa to robit aj Havarijneho alebo PZP.

http://www.koop.sk/ActiveWeb/Page/sk/po ... ovat.htm#7

Inak ty by si mal iba nahlasit, ze si sposobil skodu. Ostatne si ona bude vybavovat obhliadku a vymenu.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74kW, r.v.2009
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

Keyo69

  • Príspevky: 1916
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 17:52:00
  • Bydlisko: Modra
  • Meno: Tomino
  • Auto: CLIO III

Re: ťukanec od kamienku na čelnom skle

PoslaťPon 04. Okt 2010 23:23:48

tak presne ak píše juraj akurat že ja by som ti poradil iba jedno pokial ta neodstavila priamo na mieste , tak má smolu plus nemá svedkov , neriešil by som s nou nič pretože a basta ty si budeš robiť problemy a tebe sa stane to iste a uvidiš ten čo ti to sposoby sa na teba vykašle
Kreuztage 2012 NEW PROJECT
CLIO 3 phase2 GT 1,5 DCI 78kw 2009 Privilege - vo vývoji
CLIO 3 phase1 1.5 DCI 63Kw 2006 De Luxe Dynamique -predané
CLIO 2 phase2 1,5 dci 60 kW - blue sensation
Offline
Obrázok užívateľa

smartmanik

  • Príspevky: 1768
  • Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 22:17:25
  • Bydlisko: Holíč
  • Meno: Peťo
  • Auto: Clio III GT

Re: ťukanec od kamienku na čelnom skle

PoslaťUto 05. Okt 2010 7:47:20

Ono aj keby ma odstavila priamo na mieste, tak mi nič nevie dokázať. A samozrejme z mojej poistky nechcem dávať nič. Len som chcel načať tému na diskusiu. btw oprava takého ťukancu vypatá celkom brutálne:
Racing, competing, is in my blood. It's part of me. It's part of my life. I've been doing it all my life and it stands up before anything else. - Ayrton Senna da Silva

Mám Renault Clip, keby ste potrebovali.

Clio III grandtour 1.2 TCE ´09
Offline
Obrázok užívateľa

Cubik

  • Príspevky: 243
  • Registrovaný: Pon 15. Mar 2010 19:36:53
  • Bydlisko: Bratislava-Petrzalka
  • Meno: Jaro
  • Auto: 1.6 16V

Re: ťukanec od kamienku na čelnom skle

PoslaťUto 05. Okt 2010 8:51:22

Je to tak(neviem, ci vsetky), ze poistovne znevyhodnuju aj vinnika. No je to pochopitelne, pretoze tukanec na skle je prakticky nedokazatelna vec a aby sa to nerobilo, ako na beziacom pase, poistovne sa poistili :) a neviem, ci sa neplati nahodou aj spoluucast.
A co sa tyka teba Smart, pani mozes povedat Dovidenia!. Je totiz jedno, ci ta zastavi na ceste, alebo navstivi doma, v podstate jedina podmienka je, ze musis suhlasit. Ona Ti nemusi nic dokazovat...svedkovia su tie na nic. Okolo stojaci, ci iduci ludia to nevidia a posadka poskodeneho vozidla sa nepocita, kedze maju urcity vztah s majitelom vozidla. Pokial jej nedas pisomny suhlas, tak sa neboj, z poistky Ti nepojde nic.
Ak by to cele natocila videokamerou, tak to prehlas za podvrh, poistovna to bez tak riesit nebude :D
Offline
Obrázok užívateľa

niki66

  • Príspevky: 450
  • Registrovaný: Štv 01. Apr 2010 22:04:23
  • Bydlisko: Košice
  • Meno: Daniel
  • Auto: Clio III 20th, 1,2TCe 74kw

Re: ťukanec od kamienku na čelnom skle

PoslaťUto 05. Okt 2010 10:53:09

Heh no nam sa nedavno asi pred 2 mesiacmi stalo nieco podobne, otec siel autom za sanitkou a tak isto odletel suter do skla z elektrickovej kolajnice. Nam stacilo len udat SPZ daneho vozidla a napisat podrobnosti udalosti do toho poistneho papiera a neboli ziadne problemy ;D Sklo nam vymenili, fuuu ale nespomeniem za co sme platili 70E...to sa este opytam. Ale co sa praskliny tyka, tak bola mozno taka ako v tomto videu, mozno aj mensia a chlapci v autoskle povedali ze je to uz velke na opravu zaliatim. :shock:
Prepáčte, potrebujete vôbec toto auto? NIE, Ale chcem ho...

Clio III 20th, 1,2TCe 74kw
Offline
Obrázok užívateľa

jurajc

  • Príspevky: 336
  • Registrovaný: Str 16. Dec 2009 13:48:11
  • Meno: Juraj
  • Auto: Clio III Grandtour

Re: ťukanec od kamienku na čelnom skle

PoslaťUto 05. Okt 2010 12:00:16

Tu treba zistit ci Ty nebudes mat zvysenu koli tomuto poistku alebo kratene nejake bonusy v tvojej poistovni. Pretoze ak NIE je to uplne jedno nahlasis a o nic sa dalej nestaras. Najviac starosti ma ta pani ktora to musi cele si sama vybavit a dat opravit. Inak je to smutne, ze sa k tomu poistovne stavaju takto, ze ti zoberu rozne bonusy. Tieto veci sa bezne stavaju a ludia radcej zdrhnu, alebo nepriznaju, ze to urobili.
Viem co pisem, pretoze mojej mame 3x nacuvali do auta z toho 2x nikto nic nevidel. Hned pri 1 raze som jej menil poistku bez spoluucasti pretoze pri prvom raze doplacala 5000sk a vinnik sa nenasiel. Inak by to platil Ta ci Ten hajzel :evil: Tu poistku jej urobili pri kupe auta. A to pre dochodcu boli sakramenske velke peniaze :evil: :evil: :evil: A to este som potom zistil, ze servis ju obtiahol o dalsie peniaze. Ked mi poistovna volala ci mame Ferrari, ked nam nauctovali take peniaze za opravu.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74kW, r.v.2009
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

Cubik

  • Príspevky: 243
  • Registrovaný: Pon 15. Mar 2010 19:36:53
  • Bydlisko: Bratislava-Petrzalka
  • Meno: Jaro
  • Auto: 1.6 16V

Re: ťukanec od kamienku na čelnom skle

PoslaťUto 05. Okt 2010 13:44:54

Ferrari? To sa vazne opytala? :D
Juro, ja si myslim, ze je v poriadku, co poistovne robia. Este by mohli celne skla prestat poistovat uplne. Keby si bol riaditelom poistovne, tiez by sa ti nepacilo, ak by si kazdy mesiac zaplatil neskutocne mnozstvo skiel. Ludia by to zneuzivali, maju to v povahe ;) Takto si to kazdy 2x premysli, ci mu to za to stoji.
A ked spominas skody sposobne "dobrakmi". Vzadu do mna niekto nacuval s gulovu a nad pravym zadnym kolesom ma zase dalsi zobral naraznikom. A to nespominam oskrety lak od dveri okolo stojacich aut. Zatial som nemal to stastie, pristihnut niekoho, ako mi drbne dverami do auta, no bude lutovat, ked sa stastie prikolni :lol:
Offline
Obrázok užívateľa

jurajc

  • Príspevky: 336
  • Registrovaný: Str 16. Dec 2009 13:48:11
  • Meno: Juraj
  • Auto: Clio III Grandtour

Re: ťukanec od kamienku na čelnom skle

PoslaťUto 05. Okt 2010 14:32:58

Ja by som bol za keby za rozumnu cenu si poistovna toto dala do poistky. Bracho ma to uz v Cechach v cene poistky (myslim, ze sa to da aj uz u nas). Takze ho vobec nezaujima SPZ. Nahlasi firme externej, ze ma prasknute sklo. Ty prisli na dodavke a za 1.5 hod. Uz mal nove sklo. Chlapici vypisali papier odfotili a bracho im to podpisal a podakoval a kazdy si isiel po svojom.

PS: Ano volal chlapik, ze telefonoval do 2 servisov, kde mu povedali zaco to opravuju a aku cenu prace si uctuju. Najhorsie bolo, ze sme si mohli vybrat len tychto u nas, alebo auto dat do dalsieho co by bolo asi 60-70km. Nebudem to cele rozpisovat je toho na napisanie romanu. :) Nakoniec ta predajna bola zrusena a dalsiu otvorili na inom mieste, kde je uz iny majitel + servis. Jednoznacne sa ludia stazovali u centralneho predajcu. Tychto pripadov bolo viacej.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74kW, r.v.2009
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

Miseno

  • Príspevky: 307
  • Registrovaný: Sob 20. Jún 2009 0:20:48
  • Bydlisko: Šenkvice

Re: ťukanec od kamienku na čelnom skle

PoslaťUto 05. Okt 2010 18:44:15

Takže, ťukes od kameňa sa dá opraviť do veľkosti 5,- Skk (stará mena); plus, nemôže byť v zornom poli vodiča respektíve šoférova strana okna, keď ju má cca 10 cm od vrchu abo odspodu, to sa tiež dá ešte opraviť. Aj keď je pravda, že páni policajti strašne riešia čo je a čo nieje zorné pole vodiča. Ale poisťovňa niesú policajti! Ja som dával raz opraviť ťukes a po oprave to ani z ďaleka nevyzeralo ako na tom videu, bolo presne vidieť kde bol, po oprave tam zostal matný a nepriehľadný kruh. A tiež sa mi stalo, že ma zastavila jedna teta, že mi odletel kameň na jej okno, keby nemala začínajúcu pavučinu na tom okne, tak ju pošlem do prdele. Našťastie si teta všetko obvolala, ešte aj mne zavolala, že kam mám zavolať a nahlásiť to, okno si dala vymeniť, poisťovňa jej to vyplatila v plnej sume a mne poistku nezvýšili.
1.4 16V (72kW), 2005, približovadlo a Keyova mikrovlnka
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

niki66

  • Príspevky: 450
  • Registrovaný: Štv 01. Apr 2010 22:04:23
  • Bydlisko: Košice
  • Meno: Daniel
  • Auto: Clio III 20th, 1,2TCe 74kw

Re: ťukanec od kamienku na čelnom skle

PoslaťUto 05. Okt 2010 19:00:12

Takze co sa tyka poistovne. Akurat otec toto teraz riesi kedze zistil ze mu dvihli poistku o 85eur oproti minulorocnej, kedze sme mali jednu nehodu tam sa opravovala kapota, predny naraznik, a potom druhe sa riesilo to boli oprete dvere na parkovisku, aj to sa nam podarilo len cez spoluucast. Jedna poistovacka mu poradila nech da vypoved ci ako poistovni a ide do inej. Jedine takto usetri, akokeby obnovil s tou istou poistovnou. Cize ak to pojde z tvojej havarijnej tak cakaj ze o rok ti pojde poistenie hore. A co sa zakonnej tyka co sme mali to predne sklo puknute, tak zevraj to neuznali ten kamienok od sanitky, aj ked mal cas ,miesto a cislo vozidla. Cize predpokladam ze aj zakonna by ti sla hore ak by ta nahlasila a ty by si sa priznal ;) Pravdepodobne...Ale skor sa treba este opytat normalne v poistovni.
Prepáčte, potrebujete vôbec toto auto? NIE, Ale chcem ho...

Clio III 20th, 1,2TCe 74kw
Offline
Obrázok užívateľa

smartmanik

  • Príspevky: 1768
  • Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 22:17:25
  • Bydlisko: Holíč
  • Meno: Peťo
  • Auto: Clio III GT

Re: ťukanec od kamienku na čelnom skle

PoslaťUto 05. Okt 2010 19:05:33

niki havarijnou poistkou poisťujem moje auto a povinnou poistkou poistuješ auto ktorému si spôsobil škodu takže keď od teba odletí kameň a pukneš inému sklo tak s tým tvoja havarijná nemá nič. a keď aj máš číslo a čas toho čo ti to urobil ty to síce na poisťovňu nahlásiš ale ten dotyčný na koho je to nahlásené s tým musí súhlasiť
Racing, competing, is in my blood. It's part of me. It's part of my life. I've been doing it all my life and it stands up before anything else. - Ayrton Senna da Silva

Mám Renault Clip, keby ste potrebovali.

Clio III grandtour 1.2 TCE ´09
Offline
Obrázok užívateľa

smartmanik

  • Príspevky: 1768
  • Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 22:17:25
  • Bydlisko: Holíč
  • Meno: Peťo
  • Auto: Clio III GT

Re: ťukanec od kamienku na čelnom skle

PoslaťŠtv 04. Nov 2010 10:35:42

Zabudol som sem dať info ako to dopadlo, paní mi písala, že si to nechala opraviť za 20€.
Racing, competing, is in my blood. It's part of me. It's part of my life. I've been doing it all my life and it stands up before anything else. - Ayrton Senna da Silva

Mám Renault Clip, keby ste potrebovali.

Clio III grandtour 1.2 TCE ´09
Offline
Obrázok užívateľa

clioooo

  • Príspevky: 859
  • Registrovaný: Ned 05. Júl 2009 19:46:45
  • Bydlisko: gheTTo
  • Meno: DuSaN
  • Auto: 1. twingo 1.2 8V 2. clio 1.2 1

Re: ťukanec od kamienku na čelnom skle

PoslaťPia 10. Jún 2011 7:29:53

Vcera som sa vytocil do nepricetnosti. Suseda mi pri parkovani zobrala pravu stranu auta. A ona povedala manzelovi ze niekto jej nabural auto??? zeny nemaju asi cit a nepocuju ked jazdia. Vidia len seba samych za volantom ako keby mali prazdne cesty a parkoviska. Tymto chcem podakovat vsetkym ktory maju aspon aku taku ohladuplnost. Nenavidim, arogantnych a bezocivych ludi !!!!!
ako dnes jeden pan na BA obchvate s PK znackou megane combi nemohol prezit ze som sa zaradil pred neho a asi tak 5 minut isiel za mnou v kolone s dialkovymi. Dakujem aj jemu za spestrenie piatkoveho rana a ohladuplnosti.
...créateur d'automobiles...
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

BlueClio88

  • Príspevky: 771
  • Registrovaný: Sob 05. Sep 2009 19:34:34
  • Bydlisko: Stará Bystrica
  • Meno: Tomáš:)
  • Auto: Laguna II Grandtour 1.9dci

Re: ťukanec od kamienku na čelnom skle

PoslaťPia 10. Jún 2011 15:36:10

mne sa včera stalo,že z liazky iducej oproti vyletel kameň z dvojnápravy a trafil v 100vke moje dvere,odrazil sa od dverí ku klučke a odtial spať do prahu a kolesa...takže na 3miestach mám obitý lak a škrabnutý elektron...bol by som sa za ním otočil a dobehol ho ale následne kým som sa spamatal čo sa stalo som ostal vysieť v kolone...takže dnes som si dal namiešať farbu a hurá rýchlo to zalakovať kým to hrzda nechytí...
ex:Favorit 136L
ex:Clio II phase 1 1,9D Mirage
ex:Felicia 1.3MPI
ex:Clio II phase 2 1.2 8V
ex:Renault Scenic 1,6 16V
now: Laguna Grandtour 1.9dci and Clio Vision 1.4 8V
Ďalší

Späť na Blogy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


cron
Daj si nás na plochu!