Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

Príslušenstvo

Všetko ohladom čistenia, leštenia,...
  • Autor
  • Správa
Offline
Obrázok užívateľa

fishmaart

  • Príspevky: 651
  • Registrovaný: Štv 19. Feb 2009 16:26:33
  • Bydlisko: Trnava
  • Meno: Martin

Príslušenstvo

PoslaťSob 17. Apr 2010 10:56:33

Vie niekto z vás zohnať túto rukavicu z ovčej kože za rozumnejší peniaz? Lebo tí košičania ju predávajú za 13,70 eur (plus poštovné)..
Obrázok
1.2 16V
Offline
Obrázok užívateľa

fishmaart

  • Príspevky: 651
  • Registrovaný: Štv 19. Feb 2009 16:26:33
  • Bydlisko: Trnava
  • Meno: Martin

Re: Príslušenstvo

PoslaťSob 17. Apr 2010 11:09:24

A apropó.. vrelo odporúčam túto handričku od 3M
Obrázok
Síce som používal vosk značky Sonax, ale neuveriteľne som ho ňou vyleštil a nezostali mi na laku žiadne šmuhy!

Takže najbližšie idem do 3M Car Care (Car Wash Soap, Scratch Remover a Perfomance Finish), samozrejme že je to "hobby" úroveň a hlavne cenovo veľmi dostupné. Čiže pekne všetko na ručné drhnutie laku :D
http://mmm5685.tmbclients.co.uk/content/index.php?display=products&accesscode=6yzzr99&source=carcare1&countrycode=sk
1.2 16V
Offline
Obrázok užívateľa

jurajc

  • Príspevky: 336
  • Registrovaný: Str 16. Dec 2009 13:48:11
  • Meno: Juraj
  • Auto: Clio III Grandtour

Re: Príslušenstvo

PoslaťSob 17. Apr 2010 15:11:56

Velmi ta nepotesim asi ju lacnejsie nezozenies. Jedina mat nejakeho znameho, ktory to predava. Mne ju tiez poradil jeden kolega tu, ze je vyborna. Tak som ju zacal zhanat u nas som ju zo zaciatku nikde nenasiel az potom pesne ako pises KE maju alebo v CZ jedna firma lenze z ciech chceli za dopravu dalsich 300 korun.
Ak mas ucet na PAYPAL a sparujes si to s bank. kartou tak mozes nakupovat aj mimo Sk. Ja som to vyskusal a nie je problem ja som ju kupil v Anglicku. Mas to lacnejsie, ale iba o to postovne.

http://www.detailed2perfection.co.uk/wa ... p-278.html

Pretoze rukavica 8.95£ + postovne 3£ = 11,95 £ a prepocet na NBS mas 13,62 euro.

Tie 3M som zobral od JL Ba. Tam som si zobral ten sampon a handricky 2ks a zaratali balik ako keby som bral 2kg a pritom ten balik vazil necelych 1/2kg. :evil:
Chcem od nich zobrat este zopar veci, ale len osobne sa tam zastavim.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74kW, r.v.2009
Obrázok

Casey

Re: Príslušenstvo

PoslaťSob 17. Apr 2010 21:08:48

fishmaart píše:Vie niekto z vás zohnať túto rukavicu z ovčej kože za rozumnejší peniaz? Lebo tí košičania ju predávajú za 13,70 eur (plus poštovné)..
Obrázok


rukavice z ovcej vlny zozenies aj od inych znaciek ako Dodo juice co si dal obrazok ale v okolitych krajinach kupis jedine v Polsku od Duragloss alebo som minule videl aj vo Viedni od Chemical Guys.....ale zhrniem to ked si zapocitas postu tak ta to aj tak vide drahsie. Takze si kup tuto dodo od Peta Barilu a v konecnom dosledku usetris :D
Hlavne nezabudni na spravu techniku umyvania ( 2 kyblova metoda, susit mikrovlaknom na susenie atd ) .

Casey

Re: Príslušenstvo

PoslaťSob 17. Apr 2010 21:29:03

fishmaart píše:A apropó.. vrelo odporúčam túto handričku od 3M
Obrázok
Síce som používal vosk značky Sonax, ale neuveriteľne som ho ňou vyleštil a nezostali mi na laku žiadne šmuhy!

Takže najbližšie idem do 3M Car Care (Car Wash Soap, Scratch Remover a Perfomance Finish), samozrejme že je to "hobby" úroveň a hlavne cenovo veľmi dostupné. Čiže pekne všetko na ručné drhnutie laku :D
http://mmm5685.tmbclients.co.uk/content/index.php?display=products&accesscode=6yzzr99&source=carcare1&countrycode=sk


pomer cena vykon u tejto handricky je dobry ...za tie prachy je ok ale pouzivam ju ( mam ich doma 10 :D ) skor na take univerzalne pouzitie - interier, skla, rozlestovanie lestenky....na vosk by som volil handricku s vacsou gramazou a teda tym padom jemnejsou
testoval som ostatny sortiment z tejto rady z takymto vysledkom-

3M car car wash soap - celkom dobre lubrikuje necistoty, pekne voni, cistiace vlastnosti dobre ale velmi neekonomicke riedenie
3M Glass cleaner- cisti dobre bez smuh, ale stale taky bezny standart
3M Tyre restorer- velke sklamanie...vydrzal na pneu len 4 dni....skusim naniest 2 vrtsvy a uvidim ci to pomoze
3M quick wax- na beznu udrzbu laku po umyvani ok, dobry aj na lubrikaciu clayu, rozlestuje sa lahko

Ostatne veci uz testovat nebudem. Za tuto cenu su tieto vyrobky neporovnatelne lepsie ako Turtle wax, Armor all a podobne shity z hypermarketu ale mam pocit ze keby som sa chcel drzat v tejto low end cenovej hladine kozmetiky dal by som prednost Riwaxu a Autoglymu.
Offline
Obrázok užívateľa

fishmaart

  • Príspevky: 651
  • Registrovaný: Štv 19. Feb 2009 16:26:33
  • Bydlisko: Trnava
  • Meno: Martin

Re: Príslušenstvo

PoslaťNed 18. Apr 2010 1:22:48

Hm.. tak asi ju kúpim z tej Barily.

Inak ja neumývam auto často so šampónom (to len vtedy, keď ho idem voskovať a to je 2 - 3 krát do roka). Bežne len "čistou" vodou.. hoci tu je tá najväčšia zrada, že keď to umývam špongiou, tak vtedy ten lak krásne škrábem.

A ten Performance Finish si neskúšal?
1.2 16V

Casey

Re: Príslušenstvo

PoslaťNed 18. Apr 2010 11:13:46

fishmaart píše:Hm.. tak asi ju kúpim z tej Barily.

Inak ja neumývam auto často so šampónom (to len vtedy, keď ho idem voskovať a to je 2 - 3 krát do roka). Bežne len "čistou" vodou.. hoci tu je tá najväčšia zrada, že keď to umývam špongiou, tak vtedy ten lak krásne škrábem.

A ten Performance Finish si neskúšal?


OMFG umyvanie cistou vodou je davno zabudnuty prezitok. Pri umyvani potrebujes povrch lubrikovat aby sa ti z vodou odstranila spina a to ti zabezpeci len sampon. Cistou vodou len zbytocne skrabes povrch, hlavne v kombinacii so spongiou. Ked chces mat auto v dobrom stave je potrebne pouzivat kvalitny sampon a umyvat auto kazdy tyzden. Auto sa da samozrejme aj udrziavat len cistou vodou ale to len v pripade ze mas na aute nanesene 2 vrstvy kvalitneho prirodneho vosku a 2-3 vrstvy sealantu, ale to myslim ze neni tvoj pripad ;)

To je ten Barila...Peto Barila je majitel rucnej umyvarky a vyhradny distributor Dodo juice na slovensku :)

Performance finish vosk od 3M som neskusal. Ja pouzivam prirodne vosky a zo syntetickych len tie co uz mam overene.
Offline
Obrázok užívateľa

Andy4

  • Príspevky: 523
  • Registrovaný: Sob 07. Mar 2009 22:01:30
  • Bydlisko: Košice/Košice vidiek
  • Meno: Andrej
  • Auto: bolo nádherné Clio.

Re: Príslušenstvo

PoslaťNed 18. Apr 2010 12:49:51

...chalani, Peťo Barila je môj spolužiak. Zbehnem za ním cez týždeň na preleštenie. Mi napíšte čo chcete, skúsim sa popýtať.
pacient z východu

Casey

Re: Príslušenstvo

PoslaťNed 18. Apr 2010 13:31:53

Andy4 píše:...chalani, Peťo Barila je môj spolužiak. Zbehnem za ním cez týždeň na preleštenie. Mi napíšte čo chcete, skúsim sa popýtať.



no vidis aka nahoda :D On tu rukavicu co chce fish ma na objednavku ( este mu neprisiel tovar na sklad z UK )...ale do 2 tyzdnov by to mal mat ....som s nim v kontakte kedze mam u neho mensiu objednavku za 200 euro :D
Offline
Obrázok užívateľa

fishmaart

  • Príspevky: 651
  • Registrovaný: Štv 19. Feb 2009 16:26:33
  • Bydlisko: Trnava
  • Meno: Martin

Re: Príslušenstvo

PoslaťNed 18. Apr 2010 14:08:30

Andy.. však tú rukavicu z ovčej kože, len sa tým niečo ušetrí, keď by si mi to mal posielať ty? No ale skúsiť sa popýtať však môžeš ;)

Casey.. viem, že ty sa už na túto problematiku pozeráš z úplne iného uhla a ja s tým súhlasím ;) Ako správny detailer iné spôsoby umývania vnímaš ako dosť naivné.. lenže treba prihliadať na možnosti, ktoré každý z nás má. Ja chodievam umývať auto do umyvárky s wapkou a nie je to zrovna o tom, že si ju môžem ja na nejaké hodiny prenajať a hrajkať sa s vodou. Často tam bývajú rady a kopec nervóznych ľudí, ktorí si chcú len opláchnuť zasrané auto a padajú preč.
Takže ja praktizujem tú metódu: kýbel čistej vlažnej vody a špongia, samozrejme dôkladné predoplachnutie prúdom vody a následne po umytí oplachnutie prúdom vody, vytiahnem auto z boxu a podľa možností v tieni si ho utieram do sucha. Toto robím celých 6 rokov, za priaznivých okolností každé 2 - 3 týždne (okrem tej nešťastnej zimy).
Samozrejme, hnevá ma to, že si ten lak škrábem a tíško závidím tým ľudom, ktorí majú tie lepšie možnosti.
1.2 16V

Casey

Re: Príslušenstvo

PoslaťNed 18. Apr 2010 14:40:56

fish ide o to ze ked auto osetris kvalitnym voskom tak potom tu spongiu nepotrebujes ....staci ked to len oplachnes wapkou a spina je prec jak z reklamy :D
Ked auto uymvat aj nadalej tymto sposobom tak ti poradim jeden zlesovak. Auto dokladne oplachni wapkou ale nesus.
Kup si quick detaier ( napr 3M quick wax) a postupuj diel po diely. Na mokry povrch nastriekaj quick wax a az potom auto osus. Detailer ti povrch nalubikuje a je omnho mensie riziko poskrabania a samotny detailer ti aj odstrani spinu ktoru si wapkou nezmyl.
Offline
Obrázok užívateľa

fishmaart

  • Príspevky: 651
  • Registrovaný: Štv 19. Feb 2009 16:26:33
  • Bydlisko: Trnava
  • Meno: Martin

Re: Príslušenstvo

PoslaťNed 18. Apr 2010 16:40:11

Takže aj keď auto mám dosť špinavé (napr. po tomto týždni neutíchajúceho dážďa) mi stačí ho len wapkou poriadne vystriekať a na mokré (postupne diel po diely) nanášať ten quick wax a utierať ho s mikrovláknovou handričkou.. je tak? Len sa ešte spýtam aj takto.. kľudne môžem používať ten 3M quick wax, napriek tomu, že lak som si navoskoval so Sonax Obrázok, ale čiernym. Či sa to na seba naviaže a bude to mať aspoň zmysel to takto aplikovať. Keď áno, tak si mi veľmi pomohol.. díky ;)
1.2 16V

Casey

Re: Príslušenstvo

PoslaťNed 18. Apr 2010 17:07:34

Mozes to pouzivat pri beznej udrzbe. Ked je auto moc zasrane tak pouzi aj sampon a potom quick wax. Ked je menej spinave tak staci oplachnut wapkou a quick waxom. Tomu sonaxu to neublizi kedze ten vydrzi na aute max 2 mesiace. Susit to mozes mikrovlaknom ale nie takou to svedskou utierkou z hypermarketu tu si nechaj na doma. Na susenie auta je mikrovlakno z waflovou strukturou lebo to najlespie pije vodu. Ked mas ale len tu malicku od 3M tak auto sus nie tahom po laku ale priloz na miesto nechaj napit a potom poloz na ine miesto a takto obehni cele auto a druhou suchou handrickou potom dosus meista kde je to potrebne.
Offline
Obrázok užívateľa

fishmaart

  • Príspevky: 651
  • Registrovaný: Štv 19. Feb 2009 16:26:33
  • Bydlisko: Trnava
  • Meno: Martin

Re: Príslušenstvo

PoslaťNed 18. Apr 2010 20:45:39

Ešte tú mikroténovú utierku s waflovou štruktúrou zohnať teda musím. Skúsim a dám vedieť ;)
1.2 16V

Casey

Re: Príslušenstvo

PoslaťNed 18. Apr 2010 21:12:57

fishmaart píše:Ešte tú mikroténovú utierku s waflovou štruktúrou zohnať teda musím. Skúsim a dám vedieť ;)


mikrovlaknovu ...ty mikrotenovu :D Keby si chcel dam ti tip kde ju kupit.
Ďalší

Späť na Čistenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


cron
Daj si nás na plochu!