Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

ridgeback & clio III.

Nehody, pokuty, stretol som,...
  • Autor
  • Správa
Offline
Obrázok užívateľa

jajo

  • Príspevky: 49
  • Registrovaný: Ned 04. Okt 2009 10:45:20
  • Bydlisko: najcastejsie zastihnutelny BA - Dubravka, PB - Lanska
  • Meno: jajo

ridgeback & clio III.

PoslaťPia 10. Jún 2011 7:59:17

Takze už aj ja mam pokrstene auto z oboch stran.
Včera 17:30 si idem domov keď tu mi vbehol do cesty statný ridgeback/statný 3.ročný dobre krmený pes/.
I keď som reagoval ako som mohol chybalo tak cca 0,5 m aby som ho netrafil.
Vybehol šikmo zo strany protiidúcich aut, snažil sa prejsť do opačných kríkov, kde mal majiteľov hooodne vzdialených.
Pre tých čo poznaju okolie: Bratislava časť Dúbravka ulica pri vrátkach.Majitelov mal na tej lúke čo ide až po dialnicu k lamaču, samozrejme majitelia boli až pri dialnici.

ABS fungovalo, len ako hovorim, chybal cca 0,5m.škoda, keby to nebola taka prašna cesta v tom úseku, možno by som aj ubrzdil, išiel som cca50, max 60.

Späť k autu a psíkovi.

Majitelia strašní blbci:
No nič i keď boli z autom, tak som psíka bral k sebe do kufra a zaniesol ho na bagarovu/zverolekar/ RTG v pohode, nič nepolamane, SONO nezdala sa jej tekutina medzi oblickou a pecenou, vsetky vnútorne orgány v pohode,/moc mechur. oblicky, pecen, creva,....neprasknute.
Vonkajsie poranenia, par skrabancov, kedye som bol u zvelorekara cobi dub, az neskor sa zacalo prejavovat zle dýchanie, tak sme psika nalozili o5 do mojho kufra a utekali na lamacku cestu do benettu, sikovnejsi zverolekari, pripraveny aj na operacie/spociatku ma nenapadli, ze tam sidlia/

Zle dýchanie bolo sposobene hromadenim sa vzduchu v plucach, kedze hrudní kôš nebol poranený, pravdepodobne su pluca prasknute niekde.
Pri plnom vedomy, zaviedli drenaž psikovi do pluc a zacali mu odsavat vzduch ktory sa stale hromadi.
Krv co sda ukazalo na SONE sa potvrdila, praskla nejaka cieva a zacal krvacat do brucha, spociatku malo, tak to neriesili, len tlmili liekmi.

Neskor zavolali majitelke k suhlasu k operacii/spociatku nechceli operovat, kvoli plucam, neskor uz pravdepodobne museli................dalej neviem, zistim, dam vediet.


Auto, nic vazne kedze to bol tukes, zapuceny naraznik v oblasti soferovej hmlovky.
asi otrhnuta hnmlovka, kedze je niekde v prdeli zapucena, vyskocena predna maska na strane sofera hore pri kapote kufra a cela maska asi trochu posunuta na spolujazcovu stranu/mozno sa mi to len zda/

Neviem ale jake dvolezite ustrojenstvo sa nachádza v tej vcasti nad soferovou hmlovkou.

Chcel by som poprosit KEYA o pomoc pri oprave.
PS" po osmej v robote nemam net az pocas obedu.
dik
jajo
caute
Clio III facelift 09
R5 uz odpociva v pokoji
Offline
Obrázok užívateľa

jajo

  • Príspevky: 49
  • Registrovaný: Ned 04. Okt 2009 10:45:20
  • Bydlisko: najcastejsie zastihnutelny BA - Dubravka, PB - Lanska
  • Meno: jajo

Re: ridgeback & clio III.

PoslaťPia 10. Jún 2011 12:52:37

pes:
je po uspešnej operacii.
dychanie sa stabilizovalo, dýcha už kľudne a bez problémov.
Prasknute pľúca sa do 48h. sami zacelia.
Vzduch v pľúcach sa mu už nehromadí, nemusia ho už odsávať, pre istotu je ešte na hadičkách.

Pri operacií našli zdroj krvácania: trochu popraskaná pečeň pri žlčovom mechúri.
Žlčový mechúr bez porúch ako aj ostatné vnútorné orgány.

Pečeň keďže sa nešije, museli z nej kúsok odstrániť.
Nič vážne by sa nestalo, keby odstránily aj vyše pol pečene, takto by mala bez problémov naďalej fungovať. Krvacanie z nej už prestalo.

Psík bol zverolekárom vyvenčený, moc sa mu chodiť nechce, ale zatial to v pohode zvláda.

V ohrození života je do 48h od nehody.
Je na infúziach, závisi už len od neho, ako s podporou liekou sa bude rýchlo uzdravovať.

auto:

zatiaľ som zistil že v blízko dostupnom servise renault mju sponu ktorá sa utrhla a ked sa tam zastavim skúsim mrknut ND k hmlovke.

Inak som ešte nič neriešil.

jajo
Clio III facelift 09
R5 uz odpociva v pokoji
Offline
Obrázok užívateľa

clioooo

  • Príspevky: 859
  • Registrovaný: Ned 05. Júl 2009 19:46:45
  • Bydlisko: gheTTo
  • Meno: DuSaN
  • Auto: 1. twingo 1.2 8V 2. clio 1.2 1

Re: ridgeback & clio III.

PoslaťPia 10. Jún 2011 16:09:55

fuf... tak vidim, ze tento tyzden sa viacerym "dari".... ale chvalabohu nic vazne.
no mohli by zaviest aj poistenie na zvierata. myslim ze uz nejake existuje.
ak by niekoho pokusal, poistovna by prapalötila nemocensku a osetrenie. Ak by vbehol do cesty tak by zaplatili opravu, pes ma byt predsa na voditku a s kosikom !
Pokial nie je prioestor na to vyhradeny.
...créateur d'automobiles...
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

karol

  • Príspevky: 2002
  • Registrovaný: Pon 14. Dec 2009 14:32:28
  • Bydlisko: KE - okolie
  • Meno: Karol
  • Auto: dCi100 + Sport172

Re: ridgeback & clio III.

PoslaťPia 10. Jún 2011 16:15:32

Servus,

je mi luto ze si pokrstil auto prave takymto sposobom, pravda je vsak taka ze ste obaja, aj auto aj pes obisli celkom dobre. Vid.moju temu so svinkou.

Neviem co to bol za pes a nepoznam podmienky kde sa ti to stalo, ale keby som ja zrazil psa tak by som v prvom rade riesil co tam robil ked tam nema co robit a nie s nim este behat po lekaroch. Ja vsak vacsinou naberiem psov tulakov.

Nech sa Ti podari dat auticko dokopy a nech sa ten pes nablizsie rozhliadne a az tak ide cez cestu.
ex R Clio mkII ph2 dCi65....prve auto je vždy nalepšie:)
R Clio mkII ph2 dCi100 Dynamique..islo do dobrých rúk v rodine
R Clio mkII ph2 Sport172
Volvo XC70 2.5T
Offline
Obrázok užívateľa

BlueClio88

  • Príspevky: 771
  • Registrovaný: Sob 05. Sep 2009 19:34:34
  • Bydlisko: Stará Bystrica
  • Meno: Tomáš:)
  • Auto: Laguna II Grandtour 1.9dci

Re: ridgeback & clio III.

PoslaťPia 10. Jún 2011 20:35:40

taktiež si myslím,že čosi na opravu by ti mali prispieť aj majitelia nakoľko mal byť na vodítku alebo pod neustálým dozorom,prípadne na ohradenom pozemku..tušim niekde bolo,že majiteľ nesie zodpovednosť za svojho psa...
ex:Favorit 136L
ex:Clio II phase 1 1,9D Mirage
ex:Felicia 1.3MPI
ex:Clio II phase 2 1.2 8V
ex:Renault Scenic 1,6 16V
now: Laguna Grandtour 1.9dci and Clio Vision 1.4 8V
Offline
Obrázok užívateľa

Keyo69

  • Príspevky: 1916
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 17:52:00
  • Bydlisko: Modra
  • Meno: Tomino
  • Auto: CLIO III

Re: ridgeback & clio III.

PoslaťSob 11. Jún 2011 14:31:50

potrebujem fotkuuuuuuuuu a pustim sa do dotoho
Kreuztage 2012 NEW PROJECT
CLIO 3 phase2 GT 1,5 DCI 78kw 2009 Privilege - vo vývoji
CLIO 3 phase1 1.5 DCI 63Kw 2006 De Luxe Dynamique -predané
CLIO 2 phase2 1,5 dci 60 kW - blue sensation

Späť na Príhody z ciest

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


cron
Daj si nás na plochu!