Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

zapojení zesilovače

  • Autor
  • Správa
Offline
Obrázok užívateľa

Monty812

  • Príspevky: 42
  • Registrovaný: Uto 29. Sep 2009 16:48:13
  • Bydlisko: Vlkoš

zapojení zesilovače

PoslaťStr 25. Nov 2009 20:36:33

zdravíčko. dlouho se mi to vyhýbalo ale už to došlo i na mě. chtěl bych trochu líp ozvučit autíčko ale protože nemám žádné extra značkové komponenty tak používám jen co dům dal a jelikož jsem v oblasi autohifi absolutní začátečník pořeboval bych radu jak na to:) a ta hlavní je: jak vůbec zapojit zesilovač na rádio. a kam který kábl strčit + kde ty kábly mám strčit v rádiu? otázka číslo 2: půjde na níže uvedený zesilovač připojit zároven subwoofer a 2x repro nebo jen woofer? popřípadě co kam zapojit:) díky :D (sry za blbou kvalitu fotek ale fo´ták odešel do křemíkového nebe tak sem musel fotit mobilem)
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
Renault Clio II 1.4 8V 55kW - Mazel:)
Offline
Obrázok užívateľa

smartmanik

  • Príspevky: 1768
  • Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 22:17:25
  • Bydlisko: Holíč
  • Meno: Peťo
  • Auto: Clio III GT

Re: zapojení zesilovače

PoslaťStr 25. Nov 2009 20:48:09

Ahoj Dúfam, že Ti pomože toto, zosilovač som síce ešte nazapojoval ale možem poradiť aspoň čo sa týka napájania, + a zem je jasné myslím. REM treba dotiahnuť od autoradia, v štandartnom ISO konektore je to konektor A5.

Obrázok
Racing, competing, is in my blood. It's part of me. It's part of my life. I've been doing it all my life and it stands up before anything else. - Ayrton Senna da Silva

Mám Renault Clip, keby ste potrebovali.

Clio III grandtour 1.2 TCE ´09
Offline
Obrázok užívateľa

Monty812

  • Príspevky: 42
  • Registrovaný: Uto 29. Sep 2009 16:48:13
  • Bydlisko: Vlkoš

Re: zapojení zesilovače

PoslaťStr 25. Nov 2009 20:55:54

a neměl bych spíš REM připojit na A7 aby se mi zesilovač spouštěl zároveň autorádiem?
Renault Clio II 1.4 8V 55kW - Mazel:)
Offline
Obrázok užívateľa

smartmanik

  • Príspevky: 1768
  • Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 22:17:25
  • Bydlisko: Holíč
  • Meno: Peťo
  • Auto: Clio III GT

Re: zapojení zesilovače

PoslaťStr 25. Nov 2009 21:08:58

Nie A7 je stále napájanie autorádia ktoré ti napríklad udržuje čas aj keď je autoradio vypnute, takže by Ti išel zosilovač stále, A5 je +12V spínaných autorádiom po spustení autorádia, tým pádom nebudeš mať zosilovač zapnuty furt ale len pri zapnutom radiu.

Ak máš schému od zosilovača alebo aspoň vieš typ tak napiš podľa toho Ti možno pomožem inak musíš počkať na ľudí čo to už zapájali pretože to bude podľa mňa viacmenej podobne u väčšiny zosilovačov.

Hop máš pravdu cez A7 sa to dá tiež urobiť, zosilovač Ti tak vlastne pojde vždy keď budeš mať zapnuté zapaľovanie. odporúčam ale A5.
Racing, competing, is in my blood. It's part of me. It's part of my life. I've been doing it all my life and it stands up before anything else. - Ayrton Senna da Silva

Mám Renault Clip, keby ste potrebovali.

Clio III grandtour 1.2 TCE ´09
Offline
Obrázok užívateľa

Keyo69

  • Príspevky: 1916
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 17:52:00
  • Bydlisko: Modra
  • Meno: Tomino
  • Auto: CLIO III

Re: zapojení zesilovače

PoslaťStr 25. Nov 2009 21:31:16

zaprve ten zosik je dvoj kanal čo znamená že bud na neho zapojiš basak do mostika pri 4 ohmoch samozrejme to bude /mostik je ked daš plus s jedneho kanalu a minus s druheho kanalu / nebudem ta zaťažovať dalším možnim zapojenim sub pretože ko vidim zosik nei je moc naročny takže i taky basak mu bude stačiť a tam teda ide o klasiku alebo ho použiješ na pár reproduktorov bud ovaly alebo predok

neviem o aku značku radia ide ale každopadne máš 3 rca pary vzadu takže myslim že zapojiť zosik nebude problem a čo sa týky rem tak tiež to nebude problem bo s tej iso to pojde ako pisal smartsmartik

zapojenie zosiku plusovy kabel natiahneš od baterie plus kontaktu k zosiku samozrejme odporučam použiť poistkove puzdro ujmiestny ho n akabli pri baterke
minus je vlastne kostra to ukostriš niekde pri zosiku asi v kufri, rem je ti asi jasne kam pojde a odkial už, plus od radia natiahneš pár chinchov rca k zosiku tak dostaneš signal s radia do zosiku a v neposlednom rade natiahneš káble od zosiku k repro alebo sub nepomýl si polaritu a je to , žiadna veda

v tvojom pripade by som kupil v dakom hifishope jednoduchu ale kompletnu napajaciu sadu na zosik tam máš presne všetko na kus presne a nemáš šancu to popliecť a nemusiš kupovať dáke extra hrube/snad budu predajci schopni pochopiť ž enejdeš na db drag ale že máš jednoduchý zosik bo neiktorý su schopný každemu natlačiť i take ake vobec nepotrebuješ , leda že by si myslel dopredu a že ked časom budeš meniť komponety za silnejšie tak by si mal stále postačujuce kable tak odo mna všetko
Kreuztage 2012 NEW PROJECT
CLIO 3 phase2 GT 1,5 DCI 78kw 2009 Privilege - vo vývoji
CLIO 3 phase1 1.5 DCI 63Kw 2006 De Luxe Dynamique -predané
CLIO 2 phase2 1,5 dci 60 kW - blue sensation
Offline
Obrázok užívateľa

Monty812

  • Príspevky: 42
  • Registrovaný: Uto 29. Sep 2009 16:48:13
  • Bydlisko: Vlkoš

Re: zapojení zesilovače

PoslaťStr 25. Nov 2009 21:56:42

díky chlapci, přesně to jsem potřeboval, ted už jen seženu ty kabely a pustím se do toho ;) teda snad ještě jedna poslední věc - kde se nachází průchodka na kabely do kabiny? ať vím kudy to mám vést od baterky:)
Renault Clio II 1.4 8V 55kW - Mazel:)
Offline
Obrázok užívateľa

Keyo69

  • Príspevky: 1916
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 17:52:00
  • Bydlisko: Modra
  • Meno: Tomino
  • Auto: CLIO III

Re: zapojení zesilovače

PoslaťŠtv 26. Nov 2009 0:26:58

hravo to prepchaš vedla bowdenu otvarania kapoty pretože nebudeš mať taky priemer ako poniektorý s tohto klubu ktorý to tade maju

tu dieru najdeš ak pojdeš hmatom po tom bowdene , je uloženy v gumovej prechodke tu musiš vybrať a vide ti to priamo nad pedalmi a odtial hned bokom dozadu popri dverach v tom plaste a ešte jedna vec tie chinche od radi atahaj po druhej strane , lubi sa to byť ten plus spolu zo signalnimi kablami
Kreuztage 2012 NEW PROJECT
CLIO 3 phase2 GT 1,5 DCI 78kw 2009 Privilege - vo vývoji
CLIO 3 phase1 1.5 DCI 63Kw 2006 De Luxe Dynamique -predané
CLIO 2 phase2 1,5 dci 60 kW - blue sensation
Offline
Obrázok užívateľa

Monty812

  • Príspevky: 42
  • Registrovaný: Uto 29. Sep 2009 16:48:13
  • Bydlisko: Vlkoš

Re: zapojení zesilovače

PoslaťUto 01. Dec 2009 15:55:42

tak minimálně ještě jeden dotaz budu mít:) jak tlustý musí být REM kabel? staší nějaký teňoučký nebo to musi byt tlusté jak k repru?
Renault Clio II 1.4 8V 55kW - Mazel:)
Offline
Obrázok užívateľa

Keyo69

  • Príspevky: 1916
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 17:52:00
  • Bydlisko: Modra
  • Meno: Tomino
  • Auto: CLIO III

Re: zapojení zesilovače

PoslaťUto 01. Dec 2009 19:39:53

vobec nemusi byť tak hruby ako repro , btw nemáš ho spolu s rca signalovým káblom od radia k zosiku väžšinou je tam taky tenučky práve na toto

rem je vlastne zopnutie zosiku do stavu činnosti hned po zapnutý radia tkz vypínač
Kreuztage 2012 NEW PROJECT
CLIO 3 phase2 GT 1,5 DCI 78kw 2009 Privilege - vo vývoji
CLIO 3 phase1 1.5 DCI 63Kw 2006 De Luxe Dynamique -predané
CLIO 2 phase2 1,5 dci 60 kW - blue sensation
Offline
Obrázok užívateľa

Monty812

  • Príspevky: 42
  • Registrovaný: Uto 29. Sep 2009 16:48:13
  • Bydlisko: Vlkoš

Re: zapojení zesilovače

PoslaťUto 01. Dec 2009 19:46:45

jo právěže je mezi něma tak sem se chtěl právě ujistit jestli na to stačí tak tenký. díky;)
Renault Clio II 1.4 8V 55kW - Mazel:)
Offline
Obrázok užívateľa

zetor203

  • Príspevky: 649
  • Registrovaný: Uto 03. Nov 2009 9:32:06
  • Bydlisko: Bratislava - Petržálka
  • Meno: Robo
  • Auto: Storia 2007

Re: zapojení zesilovače

PoslaťPon 07. Dec 2009 10:16:48

V prvom rade sa cem ospravedlniť ak sa spýtam to čo tu už bolo, ale na mna je to moc odborné, a moc tomu nerozumiem. Mám taký menší problém, kupil som nové radio, avšak ono nemá budiaci kábel. Napojil som ho síce na jeden modrý čo mi ostal ale to mi ostalo v eurokoncovke od auta, čiže nič sa nedeje a zosilovač mi nezapne. Ako sa to teda dá vyriešiť inak, ako vrtať do auta a robiť to na tlačítko?? Ide to nejako premostiť, ak hej, tak čo s čím, díky.
Offline

Invi

Support

  • Príspevky: 871
  • Registrovaný: Pia 20. Feb 2009 22:11:02
  • Bydlisko: Slovensky Grob
  • Meno: Martin
  • Auto: Mám

Re: zapojení zesilovače

PoslaťPon 07. Dec 2009 15:32:04

nie som si isty ci som ta dobre pochopil, ale ak mas na mysli modry remote kabel, tak musi byt na iso konektore tak ho odtial len natiahni k zosilovacu, ten kabel je modry...

olejko

Re: zapojení zesilovače

PoslaťPon 07. Dec 2009 15:38:52

na niektorých rádia neni ten zopínací kábel na zosik, na starom rádiu som to vyriešil tým že som sekol napajací kabel na rádio a napojil som to paralelne a šlo to fayn len si si musel zabudovať na ten kábel čo šiel dozadu ešte vypínač, ktorý si kupiš v hocijakom elektre a zrovna som našiel taký ktorý mi nahradil zapalovač na cigy - a kedže nefajčím nevadilo mi to a vypadá to fayne
Offline
Obrázok užívateľa

zetor203

  • Príspevky: 649
  • Registrovaný: Uto 03. Nov 2009 9:32:06
  • Bydlisko: Bratislava - Petržálka
  • Meno: Robo
  • Auto: Storia 2007

Re: zapojení zesilovače

PoslaťPon 07. Dec 2009 16:08:05

NO to ja viem že by mal byť na eurokoncovke, ale jediný čo mi ostal je na konektore z auta, a nie z rádia. Lebo jediný modrý čo mi ostal je z auta konektora a ten som napojil ale nič sa nestalo... Nezoplo ho :( Ja viem to ma tiež napadlo s tým spínačom, ale inak by to nešlo??
Offline
Obrázok užívateľa

Andy4

  • Príspevky: 523
  • Registrovaný: Sob 07. Mar 2009 22:01:30
  • Bydlisko: Košice/Košice vidiek
  • Meno: Andrej
  • Auto: bolo nádherné Clio.

Re: zapojení zesilovače

PoslaťPia 11. Dec 2009 21:57:39

Nezakladám nové vlákno....

Kedže som si od keya zadovážil kompo, rozmýšľam na "zosíkom". Nie kôli DUC DUC ale na príjemné počúvanie, pri MINIMÁLNYCH úpravách.

Aký je váš nazor na toto : http://www.trinasty.sk/index.php?page=s ... Itemid=225 ???

Ď
pacient z východu
Ďalší

Späť na Autohifi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 22 hostia


Daj si nás na plochu!