Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

Fuseonova music

  • Autor
  • Správa
Offline

fuseon

  • Príspevky: 399
  • Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 21:26:27
  • Bydlisko: Považska Bystrica

Fuseonova music

PoslaťPon 30. Mar 2009 18:42:23

Ahojte, môj cieľ ohľadom ozvučenia Clia bol jednoduchý, žiadne vŕzganie plastov, vibrovanie plechov, čistá a prenikavá hudba. Proste a jednoducho kvalitka. Na to aby bolo toto uskutočniteľné som musel prejisť strastiplnú cestu rozoberania skladania skúšania no vysledok je viac než výborný. Druhá vec ktorú som chcel dodržať bola zaistiť basový prejav ( kopákový ) bez použitia bedne v kufri. Vozím batohy do školy.

Takže : Na pohon celej sústavy som použil autorádio Alpine 9885r, má 4V RCA výstupy čiže zvuk ani pri väčšom zaťažení nie je skreslený, o všemožných detailných nastaveniach hovoriť nebudem, Má biolitový displey s možnosťou animácií a podobne ( ale to na hudbe nič nemení).
Obrázok
Ďalší prvok veľmi dôležitý sú signálové káble, ja som zvolil Dietz, dva krát tienené, zatiaľ som nepostrehol žiadny šum alebo nedostatočné tienenie.
Obrázok
A už sa dostávame od mozgu k srdcu sústavy. Jedná sa o štvorkanálový zosilovač Magnat Rapbull s nameraným výkonom 90W na kanál, dostal úpravu do matnej čiernej a jeho miesto sa našlo na ľavej strane kufra, pekne v domčeku len hlava mu trčí . Zosilovač je napájaný 35qmm napájacím káblom značky Dietz, takťiež ukostrenie je riešene podobne.
Obrázok
Obrázok
Končatiny sústavy tvoria svalnaté reproduktory Impulse o priemere 165mm basák a mala výška, majú výkon 200RMS ( no skutočnost pri bežnom zaťaženi je tak polovička ), každý je uložený na mieste svojho predchodcu akurát so zmenami. Všetky štyri dvere sú komplet vytlmené Dynamatom original, tapacíry ANS penou, medzi tapacírom a reproduktorom je vôla, tam som vyrobil krúžky z MDF dosky čiže žiaden zvuk nepreniká von z ozvučnice, reproduktory sú prichytené o plech spolu s tapacírom. Spojenie zabezpečujú audiokáble 2x 4qmm.
Foto:
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Celkové náklady : cca 18 tisic

Výsledok : Človeku sa nechce ísť z auta, von koncom sa stým nedá robiť diskotéka, ale na dobrú atmosféru v aute to stačí. Misia splnená

PS : do budúcnosti sa chystám zabudovať Ultratenký woofer značky boshman na pravú stranu kufra podobne ako je zabudovaný zosík ale to už je hudba budúcnosti.
Offline

Invi

Support

  • Príspevky: 871
  • Registrovaný: Pia 20. Feb 2009 22:11:02
  • Bydlisko: Slovensky Grob
  • Meno: Martin
  • Auto: Mám

Re: Fuseonova music

PoslaťPon 30. Mar 2009 18:59:34

peknee, cista praca... :cool:
Offline
Obrázok užívateľa

pato

Administrátor

  • Príspevky: 1757
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 10:27:19
  • Bydlisko: velke levare
  • Meno: its good to be king
  • Auto: Clio IIIr

Re: Fuseonova music

PoslaťPon 30. Mar 2009 19:04:54

autihifi neni zrovna moja parketa... co je ten chip pripevneny na plaste?
Obrázok
1.2TurboControlEfficiency
Offline

fuseon

  • Príspevky: 399
  • Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 21:26:27
  • Bydlisko: Považska Bystrica

Re: Fuseonova music

PoslaťPon 30. Mar 2009 19:08:32

To je výhybka, rozdeluje to signal pre basak a pre vysku aby kazdy hral len to co ma
Offline
Obrázok užívateľa

pato

Administrátor

  • Príspevky: 1757
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 10:27:19
  • Bydlisko: velke levare
  • Meno: its good to be king
  • Auto: Clio IIIr

Re: Fuseonova music

PoslaťPon 30. Mar 2009 19:16:21

aha... moje najblizsie autohifi problemy sa budu riesit asi zajtra ak bude pocasicko... dole plasty z prednych dveri a dam tam take penicky lebo ked to trosku vypeckujem tak mi to zacne rencat plast o dvere...
1.2TurboControlEfficiency
Offline

fuseon

  • Príspevky: 399
  • Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 21:26:27
  • Bydlisko: Považska Bystrica

Re: Fuseonova music

PoslaťPon 30. Mar 2009 19:20:58

jasne ja som plech vylepil dynamatom, a tapacir som komplet rozobral a vsetky podsilikonoval aby to o seba nevrcalo, a medzi tapacir a plech som este vedla toho hovna nalepil tesnenie z dveri aby to bolo na makkom, treba skusat, ani ja to este nemam uplne bez vrzgania hlavne pri vodicovi bo ten je uz dost vypouzivany ale je to dobre
Offline
Obrázok užívateľa

chlapecek16v

  • Príspevky: 82
  • Registrovaný: Uto 24. Feb 2009 9:27:34

Re: Fuseonova music

PoslaťPon 30. Mar 2009 20:17:50

pAttensen píše:autihifi neni zrovna moja parketa... co je ten chip pripevneny na plaste?
Obrázok

ty impulsy mam taky a zy ty penize si myslim že to jde až to nevydržej tak objednam dalši a je to :cool:
Offline
Obrázok užívateľa

st. Spider

  • Príspevky: 255
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 10:44:16
  • Bydlisko: Hruboňovo (Nitra)
  • Meno: Šani
  • Auto: Clio III ´09 1.2 TCe Dynamique

Re: Fuseonova music

PoslaťPon 30. Mar 2009 20:29:54

Pocuj, kadial si viedol napajaci kabel zosilovaca? Zaujima ma prechod z motoroveho priestoru do vnutra, lebo ja som koli tomu montoval subik 2 dni, z toho prvy den som sa zasekol na tom, ze kadial. Druhy den som sa nastval a vyvrtal dieru na spodku predneho stlpika. Tak ako si to teda riesil ty?
Offline

andy00

  • Príspevky: 54
  • Registrovaný: Sob 21. Feb 2009 22:50:02
  • Bydlisko: BA

Re: Fuseonova music

PoslaťPon 30. Mar 2009 21:30:48

ja som ho tahal cez dieru jak ide hadicka k zadnemu ostrekovacu, ale ja mam len 10 kabel cize neviem ci by tam 35 vosla...a pristup je tam dost na.....dole stierac, dole ten plast pod stieracom, vybrat nadobnku ostrekovaca...piplacka robota
Offline
Obrázok užívateľa

Keyo69

  • Príspevky: 1916
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 17:52:00
  • Bydlisko: Modra
  • Meno: Tomino
  • Auto: CLIO III

Re: Fuseonova music

PoslaťPon 30. Mar 2009 21:55:59

ja som tahal 5 kablov :lol: poctivo každy dostal dieru a gumenu prechodku tam za to nadobkou a ked sa podari krasne sa dostanete do kabini a kable vypadnu pod volant tesne pri poistkach takž eidealne


a fuseon ked si tolko investoval prečo si nezalepil dieri na tých dverách aby nedochadzalo k zvukovemu skratu , čiže lepšie vyzneju basy ked urobiš s toho tkz uzavretu ozvučnicu a lišty n adverach si nalepil podlepil , men to mrte pomohlo ked som ich vytlmil netrasu a držia a ie zadn evyhybky si mohol dať pod tapacir ai / viem , že si ich chcel priznať ale asi by im bolo lepšie pod / ale to je len moj nazor


ale v neposlednom rade velka pochvala, je to čisto a s rozumom urobena montaž na dany učel
Kreuztage 2012 NEW PROJECT
CLIO 3 phase2 GT 1,5 DCI 78kw 2009 Privilege - vo vývoji
CLIO 3 phase1 1.5 DCI 63Kw 2006 De Luxe Dynamique -predané
CLIO 2 phase2 1,5 dci 60 kW - blue sensation
Offline

fuseon

  • Príspevky: 399
  • Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 21:26:27
  • Bydlisko: Považska Bystrica

Re: Fuseonova music

PoslaťUto 31. Mar 2009 9:02:20

Za to co som spravil autu pri montazi napajacieho kabla sa fakt ako hambim, mozno by to slo aj inak menej drasticky ale 35qmm kabel som nevedel inak prepachat, proste som vyvrtal dieru z vnutra kabiny do motoroveho priestoru, dieru som vyhladil pilnikom, natrel zakladovou farbou dal tam neutralny silikon a priechodku a kabel mi vychodi pod nadrzkami na brzdovku, problem stym nieje no toto bola vec ktora sa mi moc nepozdavala, ale inak to neslo. silikonom som to potom este riadne obtiahol aby sa tam voda nedostala. a potom to smeruje priamo okolo otvarania kapoty pod ten plastovy prahaz pod zadne sedacky kde som musel trosku plastu vyždibnut a dalej to ide uz za sdacku v dolnom pravom rohu
foto : Obrázok

Späť na Autohifi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia


Daj si nás na plochu!