Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

Vytlmenie 4 dverí

  • Autor
  • Správa
Offline

magfero

  • Príspevky: 16
  • Registrovaný: Uto 20. Okt 2009 8:35:36
  • Meno: Feri

Vytlmenie 4 dverí

PoslaťSob 12. Feb 2011 16:08:09

Dlho som sa rozmýšľal nad tým, čo mám spraviť s autom. Stále mi vadilo niečo, stále niečo vrzgalo, búchalo...potom nejaké vysoké tóny od dverí, a o rádio už nehovorím, lebo CD prehrávač sa nedalo počúvať, stále len vysoké tóny som počul, čo mi išlo na nervy. našiel som niekoho v Lučenci, kto sa zaoberá s autohifi a s tlmením. Vybral som tlmiaci materiál STP Gold bulk solution na všetky 4 dverí, potom kúpil som nové repráky 130 mm Hertz - do predu komponent DSK 130, a do zadu DCX 130 dvojpásmové repráky / vzadu som nemal pôvodne nič, len kábel /. Vedel som, že to nebude malá investícia, takže som sa rozhodol, že zatial tam nechám originál autorádio, ale idem vytlmiť všetky dv. a vymeniť všetky repráky. Za 2 dní mi to spravil ten pán, a môžem Vám povedať, že som celkom spokojný, už nepočuť tie vysoké tóny a plechový zvuk, všetky tóny si utlmené, a to mi už nevadí, a CD prehrávač tiež hrá krajšie, a viem tam nastavovať aj nejaké basy aj výšky. a ešte pridám aj nejaké fotky z práce... sú vytlmené vonkajšie aj vnútorné plechy. zatiaľ len toľko.
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
Offline
Obrázok užívateľa

smartmanik

  • Príspevky: 1768
  • Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 22:17:25
  • Bydlisko: Holíč
  • Meno: Peťo
  • Auto: Clio III GT

Re: Vytlmenie 4 dverí

PoslaťSob 12. Feb 2011 22:12:08

:cool: Chystám sa na to aj ja tento rok
Racing, competing, is in my blood. It's part of me. It's part of my life. I've been doing it all my life and it stands up before anything else. - Ayrton Senna da Silva

Mám Renault Clip, keby ste potrebovali.

Clio III grandtour 1.2 TCE ´09

Casey

Re: Vytlmenie 4 dverí

PoslaťSob 12. Mar 2011 22:37:23

V com mas to repro osadene ? Preco si kupil preboha Hertze DSK najhorsie repro ever v tejto kategorii, mohol si tam dat neake pekne 16tky do mdf a bol by si urcite viac vysmiaty ;) Vytlmeny mas aj vonkajsi plech ci len vnutorny ?
Offline
Obrázok užívateľa

BlueClio88

  • Príspevky: 771
  • Registrovaný: Sob 05. Sep 2009 19:34:34
  • Bydlisko: Stará Bystrica
  • Meno: Tomáš:)
  • Auto: Laguna II Grandtour 1.9dci

Re: Vytlmenie 4 dverí

PoslaťNed 13. Mar 2011 14:42:50

mozes tu dat aj cenu toho tlmenia s robotou?
ex:Favorit 136L
ex:Clio II phase 1 1,9D Mirage
ex:Felicia 1.3MPI
ex:Clio II phase 2 1.2 8V
ex:Renault Scenic 1,6 16V
now: Laguna Grandtour 1.9dci and Clio Vision 1.4 8V
Offline

miloss

  • Príspevky: 2197
  • Registrovaný: Uto 17. Aug 2010 12:01:00
  • Meno: Miloš
  • Auto: clio III

Re: Vytlmenie 4 dverí

PoslaťNed 13. Mar 2011 22:36:13

no cena a vsetko ma zaujima musim to nejako poriesit aj ja len sa stale rozhodujem ze aky tlmiaci material by mi stacil ked sa tam chystam dat poriadne repro
clio
Offline
Obrázok užívateľa

tycon

  • Príspevky: 255
  • Registrovaný: Ned 28. Jún 2009 10:14:07
  • Bydlisko: Trnava
  • Meno: Peter Vaško
  • Auto: 1.5 DCI

Re: Vytlmenie 4 dverí

PoslaťPon 14. Mar 2011 7:17:55

pozri www.tuninghifishop.sk

sú tam 2 druhy tlmenia
mohawk je lacnejší,kvalitou postačuje na základné inštalácie

hollywood je velmi kvalitný materiál,hodí sa už aj na pokročilejšie montáže,vynikajúca tuhosť
European Auto Sound Association Competence
http://www.easca.de

Obrázok
Offline

magfero

  • Príspevky: 16
  • Registrovaný: Uto 20. Okt 2009 8:35:36
  • Meno: Feri

Re: Vytlmenie 4 dverí

PoslaťPia 18. Mar 2011 14:58:36

Na trhu predávajú všeliaké reproduktory, a ťažko povedať ktoré by boli najlepšie, každé má neaké + aj -. A na nete tie repráky chválili a hodnotili pozitívne, a 16-ky som nechcel, lebo som nechcel až tak veľmi vyrezávať tapacír... V predu sú komponenty za 84,-eur a v zadu koaxiálky za 52,-eur. Cena tlmiaceho mat. STP Gold 156,-eur / za 12 plátov / , kúpil som lacnejšie cez inzerát, 8-9 plátov vystačia na 4 dveri, a dal som ešte 1 na prednú kapotu. Práca za nie celé 2 dni 70-80 eur. Možno ešte na rok vymením aj rádio, ale už ma to teraz nesúri, radšej by som investoval do vytlmenia podlahy a zadnej časti. Možno už to preháňam, ale trochu som sklamaný z výroby aut z roku 2008-2010 / sú nekvalitné materiály, alebo nedobre poskladané autá /.
Offline
Obrázok užívateľa

st. Spider

  • Príspevky: 255
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 10:44:16
  • Bydlisko: Hruboňovo (Nitra)
  • Meno: Šani
  • Auto: Clio III ´09 1.2 TCe Dynamique

Re: Vytlmenie 4 dverí

PoslaťSob 28. Máj 2011 17:02:32

Ten hollywood vypada lakavo, ale v zivote som o takej znacke nepocul, kto to vyraba?
Offline
Obrázok užívateľa

tycon

  • Príspevky: 255
  • Registrovaný: Ned 28. Jún 2009 10:14:07
  • Bydlisko: Trnava
  • Meno: Peter Vaško
  • Auto: 1.5 DCI

Re: Vytlmenie 4 dverí

PoslaťNed 29. Máj 2011 9:55:15

poznáš značku ZAPCO,F1 STATUS,RS AUDIO? podla mna nie a sú to svetové špičky,to že značku nepoznáš neznamená že je zlá,vyrábajú to nemci,v portfoliu majú inštalačný materiál,reproduktory,a hlavne vynikajúce batérie

http://www.chpw.de/customer/web/indexhw.htm
European Auto Sound Association Competence
http://www.easca.de

Obrázok
Offline

miloss

  • Príspevky: 2197
  • Registrovaný: Uto 17. Aug 2010 12:01:00
  • Meno: Miloš
  • Auto: clio III

Re: Vytlmenie 4 dverí

PoslaťPon 30. Máj 2011 7:26:33

no vyzera to zaujimavo...
clio
Offline
Obrázok užívateľa

RSjabber

  • Príspevky: 533
  • Registrovaný: Sob 02. Apr 2011 20:43:25
  • Bydlisko: Brezno
  • Meno: Palo
  • Auto: Clio 3 Grandtour 1,2

Re: Vytlmenie 4 dverí

PoslaťUto 21. Feb 2012 21:43:19

Nechcel som zakladat novu temu, a kedze sa moja otazka uplne tyka presne tlmenia dveri tak davam sem, hadam ma Pani Admini nazaskrtia, vopred sa ospravedlnujem.

Takze moja otazka: to ze ked sa tak pekne vytlmia dvere, z predu a zozadu, nesposobi to velku kompenzaciu vody a nasledne kvitnutie dveri?

Je potrebne na vonkajsiu strenu dveri davat cele platy? Nebolo by lepsie davat pasiky s dakou medzerou? Zamedzi to nezelanym vibraciam a zaroven sa usetri trosku na materialy, iked nie vzdy sa oplati setrit, a viem ze o tlmeni to zvlast plati. Ale ide mi trochu o usporu hmotnosti, kedze na trojdveraku su panty uz tak dost zatazene.
Auto nemôže za vola, ktorý v ňom sedí

aktual: Clio 3 Grandtour 1,2
ex: Clio 2 1,9Darebak
predex: Citroen ZX 1,9D
Offline
Obrázok užívateľa

smartmanik

  • Príspevky: 1768
  • Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 22:17:25
  • Bydlisko: Holíč
  • Meno: Peťo
  • Auto: Clio III GT

Re: Vytlmenie 4 dverí

PoslaťUto 21. Feb 2012 22:09:32

Admini ta mozno priskrtia za tú prvú vetu :lol:
Racing, competing, is in my blood. It's part of me. It's part of my life. I've been doing it all my life and it stands up before anything else. - Ayrton Senna da Silva

Mám Renault Clip, keby ste potrebovali.

Clio III grandtour 1.2 TCE ´09
Offline
Obrázok užívateľa

tycon

  • Príspevky: 255
  • Registrovaný: Ned 28. Jún 2009 10:14:07
  • Bydlisko: Trnava
  • Meno: Peter Vaško
  • Auto: 1.5 DCI

Re: Vytlmenie 4 dverí

PoslaťUto 21. Feb 2012 22:37:45

1. na tlmenie vnútorného plechu sa používa tlmenie s vrchnou pokovovenou časťou,pri kvalitnom vytlmení,zamedzení medzier a dobrých prekladov,čím menej kusov tým lepšie,voda pekne stečie a odvodovými kanáli vytečie s dverí

2. nebojsa tie dvere znesú,mal som trojdverám,4 vrstvy tlmenia + 2x repro + boardy a panty nerobili žiaden problém
European Auto Sound Association Competence
http://www.easca.de

Obrázok

Späť na Autohifi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


cron
Daj si nás na plochu!