Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

Navrh obvodu na denne svietenie

  • Autor
  • Správa
Offline
Obrázok užívateľa

0revange0

  • Príspevky: 100
  • Registrovaný: Pia 17. Júl 2009 14:14:39
  • Bydlisko: Ba ;)
  • Meno: Gabo :o)

Navrh obvodu na denne svietenie

PoslaťUto 16. Feb 2010 12:40:40

Cawte :)

Chcem si urobit vlastny obvod na denne svietenie (s led) kedze si chcem dorobit dajake special features typu strobo-mode atd... Cital som strasne vela clankov o tom dennom svieteni a uz som z toho popleteny. Najde sa niekto kto by mi pomohol sumarizovat par veci?(Kedy a za akych podmienok maju ktore svetla svietit) Idealne ICQ abo daco podobne. Myslim ze by som tieto obvody mohol vediet urobit lacnejsie a kvalitnejsie ako tie ktore sa predavaju v eshopoch takze ak sa podari tak to hodim do "sluzby" :)

Diky :mrgreen:
Offline
Obrázok užívateľa

Dusso

  • Príspevky: 709
  • Registrovaný: Str 27. Máj 2009 21:46:19
  • Bydlisko: Senec
  • Meno: Dušan
  • Auto: Clio3 TCE

Re: Navrh obvodu na denne svietenie

PoslaťUto 16. Feb 2010 19:54:47

takze mas na pokuty? certifikat... :?
Offline
Obrázok užívateľa

smartmanik

  • Príspevky: 1768
  • Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 22:17:25
  • Bydlisko: Holíč
  • Meno: Peťo
  • Auto: Clio III GT

Re: Navrh obvodu na denne svietenie

PoslaťUto 16. Feb 2010 21:48:04

Tak ono podla mňa stačí keď máš homologované svietidlá a zákon k tomu určuje za akých podmienok s nimi treba svietiť, keď na ceste budeš tieto pravidlá dodržovať a strobo využiješ na mieste mimo cesty tak s tym nemoze mat nikdo problem
Racing, competing, is in my blood. It's part of me. It's part of my life. I've been doing it all my life and it stands up before anything else. - Ayrton Senna da Silva

Mám Renault Clip, keby ste potrebovali.

Clio III grandtour 1.2 TCE ´09
Offline
Obrázok užívateľa

0revange0

  • Príspevky: 100
  • Registrovaný: Pia 17. Júl 2009 14:14:39
  • Bydlisko: Ba ;)
  • Meno: Gabo :o)

Re: Navrh obvodu na denne svietenie

PoslaťStr 17. Feb 2010 14:29:42

Presne tak... Na ten obvod mi netreba certifikaciu, len na denne led a samozrejme ze nebudem lietat po meste so strobo efektom :D ja hovorim o tom ake kombinacie svetiel su legalne, typu ked svietia denne led ci mozu byt zapnute aj parkovacky, ci musi byt podsvietena zadna spz, ci musia svietit zadne svetla. Ci ked mam denne svietenie mozu do zakruty prisvecovat "hmlovky" atd atd :) hovorim toto by bolo skorej na dajaky messanger
Offline
Obrázok užívateľa

Tonino

  • Príspevky: 189
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 13:34:54
  • Bydlisko: Záhorie

Re: Navrh obvodu na denne svietenie

PoslaťPon 22. Feb 2010 15:30:26

V každom prípade, keď máš denné svietenie Ti nesvietia zadné svetlá!! U BMW a Audi to takto je. A parkovačky tiež nemajú svieťiť, ale videl som už aj ten prípad, že svietili.A s hmlovkami si to môžeš poriešiť aby sa Ti zapínali, keď zatočíš na určitú stranu ved nové autá to tak majú.
Obrázok
Renault Clio II Storia LS
1,2 16V 75k
01/2008
http://www.technicke-vykresy.tym.sk
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

clioooo

  • Príspevky: 859
  • Registrovaný: Ned 05. Júl 2009 19:46:45
  • Bydlisko: gheTTo
  • Meno: DuSaN
  • Auto: 1. twingo 1.2 8V 2. clio 1.2 1

Re: Navrh obvodu na denne svietenie

PoslaťPon 22. Feb 2010 17:09:20

Tonino , ja somzase pocul ze vsetky audi a bmw v servisoch preprogramovavali pretoze novela zakona vraj musi aj zadne svietit. tak ja netusim urcite ak bude policajt chciet tak si nieco najde. a s obrysopvymi ani s parkovackami sucasne by to svietit nemalo. len denne LED
...créateur d'automobiles...
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

clioooo

  • Príspevky: 859
  • Registrovaný: Ned 05. Júl 2009 19:46:45
  • Bydlisko: gheTTo
  • Meno: DuSaN
  • Auto: 1. twingo 1.2 8V 2. clio 1.2 1

Re: Navrh obvodu na denne svietenie

PoslaťPon 22. Feb 2010 17:24:50

Výrobcovia a dovozcovia vozidiel na Slovensko by si mali bez ohľadu na handrkovanie v EHK uvedomiť, že je potrebné aby ich vozidlá boli videné spredu aj zozadu a naprogramovali aktiváciu denných svetiel spolu so zadnými červenými obrysovými svetlami tak [url]ako to umožňuje súčasná platná legislatíva SR[/url]. [url]Ak máte vozidlo, ktoré svieti len dennými svetlami vpredu, tak požiadajte servis aby ho preprogramoval tak aby svietili súčasne aj zadné červené obrysové svetlá o alebo prepnite na stretávacie reflektory aby vás bolo vidieť aj zozadu najmä vtedy keď to treba.[/url]


Info aj na :

http://www.tuning.sk/dokument-led-diody ... a-daylight
...créateur d'automobiles...
Obrázok

Späť na Pokec

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 30 hostia


cron
Daj si nás na plochu!