Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

Kedy plánujete prezuť?

  • Autor
  • Správa
Offline

miloss

  • Príspevky: 2197
  • Registrovaný: Uto 17. Aug 2010 12:01:00
  • Meno: Miloš
  • Auto: clio III

Re: Kedy plánujete prezuť?

PoslaťUto 16. Okt 2012 6:57:49

tak u mna to bude aktualne az ten prvy vikend po sviatku vsetkych svetych... co som pozeral pocasie tak tam uz hlasia dalsie take vyrazne ochladenie
clio
Offline
Obrázok užívateľa

Petuska

  • Príspevky: 274
  • Registrovaný: Ned 08. Máj 2011 10:23:40
  • Bydlisko: Prešov
  • Auto: Clio3

Re: Kedy plánujete prezuť?

PoslaťUto 23. Okt 2012 19:46:10

Dnes oco prezul Clio, to boli nervy.. Vsetky sruby boli von a koleso drzalo jak pripecene... samozrejme, ze som si to zlizla ja... Pripomenul mi, ze som striekala kolesa na aute a urcite mi stiekla farba ci co.... Pritom som si bola 100% ista, ze tym to nebude, kedze som kolesa oblepovala pozorne a vsade !
Som myslela, ze pukne :mrgreen: S kladivom buchal po kolese zo vsetkych stran a disk sa ani len nepohol.... asi po 20min. zobral tyc a ,,vypacil" koleso.
Po mojom dipe ani stopy, za to hrdze az az... Tak si to este 3x zopakoval a uz je prezute :D :D
Clio3, r.v. 2011, 1.2 16V
Offline
Obrázok užívateľa

smartmanik

  • Príspevky: 1768
  • Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 22:17:25
  • Bydlisko: Holíč
  • Meno: Peťo
  • Auto: Clio III GT

Re: Kedy plánujete prezuť?

PoslaťUto 23. Okt 2012 19:47:33

jj hrdza poznam to minule som to uz bral pilnikom
Racing, competing, is in my blood. It's part of me. It's part of my life. I've been doing it all my life and it stands up before anything else. - Ayrton Senna da Silva

Mám Renault Clip, keby ste potrebovali.

Clio III grandtour 1.2 TCE ´09
Offline
Obrázok užívateľa

AdamiX

Administrátor

  • Príspevky: 1488
  • Registrovaný: Uto 24. Apr 2012 22:29:43
  • Bydlisko: Ivanka pri Dunaji
  • Meno: Adam
  • Auto: Clio Campus 2012

Re: Kedy plánujete prezuť?

PoslaťUto 23. Okt 2012 21:07:12

Ja menim gumy v pondelok. Na tie moje plechace hadzem tieto :cool:
http://www.pneumatiky.sk/pneumatiky/oso ... i-2124400/
Offline
Obrázok užívateľa

jurajc

  • Príspevky: 336
  • Registrovaný: Str 16. Dec 2009 13:48:11
  • Meno: Juraj
  • Auto: Clio III Grandtour

Re: Kedy plánujete prezuť?

PoslaťUto 23. Okt 2012 22:49:04

V sobotu som prezul boticky.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74kW, r.v.2009
Obrázok
Offline

miloss

  • Príspevky: 2197
  • Registrovaný: Uto 17. Aug 2010 12:01:00
  • Meno: Miloš
  • Auto: clio III

Re: Kedy plánujete prezuť?

PoslaťStr 24. Okt 2012 6:42:28

Petka otec mal podobny problem na lagune sroby sme trochu povolili a isli sa previest po hrboloch ci to pusti a nic stale bolo ako pribite tak sme zobrali velky hranol a z vnitornej strany museli to koleso vybuchat a drzalo nenormalne povno ale zadarilo sa.... od tej chvile davam radsej na sroby a na tu dosadaciu plochu disku moliku (v podstate je to take nieco ako pasta s vazelinou je odolna voci teplotam a mrazom, nieje mastna ako vazelina ale ked ju dam na sroby a kolesa tak vsetko sa da bez problemov povolit a dat dolu... v sobotu odfotim ako to vyzera)
clio
Offline
Obrázok užívateľa

Petuska

  • Príspevky: 274
  • Registrovaný: Ned 08. Máj 2011 10:23:40
  • Bydlisko: Prešov
  • Auto: Clio3

Re: Kedy plánujete prezuť?

PoslaťStr 24. Okt 2012 9:29:35

Asi mu dam precitat tieto prispevky... ked videl hrdzu, tak stale tvrdil, ze trosku hrdze, zliata farba a uz to neide dole.... :mrgreen: No jasne, farby tam bolo az az :mrgreen:
Na sruby stale dava vazelinu, ale ked som videla disk z vnutornej strany, tak ani nie diery, ale ta velka stredova diera bola zapecena.... (neviem jak sa mam vyjadrit)
Hlavne, ze je prezute :cool:
Clio3, r.v. 2011, 1.2 16V
Offline

miloss

  • Príspevky: 2197
  • Registrovaný: Uto 17. Aug 2010 12:01:00
  • Meno: Miloš
  • Auto: clio III

Re: Kedy plánujete prezuť?

PoslaťStr 24. Okt 2012 11:48:07

jj daj mu precitat nech si nemysli ze cliusko zanedbavas.... ta farba s tym urcite nema nic spolocne pretoze aj keby tam bola co silno pochybujem tak je to len mekka guma to znamena ze by sa to dalo urcite zosuchnut dole bezproblemov a nie vyklepanim pomocou kladiva....
a viem co myslis tou hrdzou aj otcovi to na tej stredovej diere cele vyselo a nie a nie to povolit tak odvtedy davame na vsetky kolesa tu moliku aj na stredovu dieru a je to bezproblemove
clio
Offline

adam221

  • Príspevky: 331
  • Registrovaný: Str 25. Jan 2012 14:31:47
  • Bydlisko: Bratislava
  • Meno: Adam
  • Auto: Renault Clio RS

Re: Kedy plánujete prezuť?

PoslaťStr 24. Okt 2012 12:16:59

Na dosadacie plochy, skrutky atd... sa pouziva medena pasta.
http://www.eoil.sk/tuky_a_vazeliny/crc_ ... _0.1l.html

Milos> daj link na tu Moliku, som zvedavy co to je a ake to ma vlastnosti...
Clip
Renault Clio II PH1 LPG
Saab 93
Offline

miloss

  • Príspevky: 2197
  • Registrovaný: Uto 17. Aug 2010 12:01:00
  • Meno: Miloš
  • Auto: clio III

Re: Kedy plánujete prezuť?

PoslaťStr 24. Okt 2012 12:40:09

nasiel som len tento link http://www.eshop-hi-oil.cz/product/plas ... -pasta/271

vacsinou sa to pouziva na strojne veci ale taktiez je vhodna aj na tie kolesa a kedze ju mam overenu tak pouzivam tu a viem ze to je dokonale ochránene voci vsetkym moznym vplivom... ani neviem odkial ju mame doma este dedo ju hadam niekde zohnal a co pozeram na tejto stranke tak je dost draha

Medenna pasta na take veci??? to som este nepocul a dost silno pochybujem ci je vhodne ju na to pouzivat kedze medenna pasta sa pouziva na elektricke kontakty, tu som daval aj do konektora ked som spajal denne svietenie s kablami.... v podstate jej ulohou je chranit elektricky kontakt pred koroziou a nieviem ci nieje aj vodiva
clio
Offline

adam221

  • Príspevky: 331
  • Registrovaný: Str 25. Jan 2012 14:31:47
  • Bydlisko: Bratislava
  • Meno: Adam
  • Auto: Renault Clio RS

Re: Kedy plánujete prezuť?

PoslaťStr 24. Okt 2012 13:06:57

Molyka:
Popis:
MOGUL pasta MOLYKA je speciální výrobek, připravený ze směsi kvalitního rafinovaného ropného oleje a technického sirníku molybdeničitého, získaného mletím a rafinací přírodních molybdenových koncentrátů. Vzhledově se jedná o výrobek tmavošedé barvy, hladkého, pastovitého charakteru.
Užití:
Pasta je určena, vzhledem k svému specifickému složení, jako mazací prostředek vyhraněného použití, nebo jako separační prostředek při některých speciálních operacích, či separátor, zajišťující dosažení rozebíratelnosti strojních dílů, vystavených teplotním či jiným vlivům. Je vhodná k apretaci kluzných ploch strojních dílů namáhaných vysokými tlaky, k mazání strojních součástí s občasnými pohyby a s obtížnou možností domazávání nebo jako mazací prostředek při některých tvářecích operacích (lisování, tažení apod.). Velmi časté je také její použití ve funkci separačního prostředku - např. mazání rozebíratelných, tepelně exponovaných spojení (šroubová spojení autoklávů a jiných zařízení). V takových případech je mazivo schopné funkce až do teplot rozkladu MoS2, tj. do cca 390 °C.
Klasifikace, specifikace:
Výrobek nelze zařadit do obvyklých klasifikačních soustav.

Charakteristické vlastnosti:
• vytváří při aplikaci souvislou přilnavou mazací a separační vrstvu, která chrání pohyblivé či nepohyblivé spoje před přímým kontaktem;
• je schopná dlouhodobé funkce i za vysokých teplot – do hodnoty kolem 350 až 390 °C;
• má dobrou přilnavost;
• dobré nouzové vlastnosti;
• dobře odolává vodě;
• chrání mazané díly proti korozi.

Ano podla tohto je to pouzitelne, ovsem toto diskutabilne "mazání strojních součástí s občasnými pohyby"

Medena pasta:

Prostriedok je pasta určená špeciálne pre použitie na deliace plochy a skrutkové spoje, ktoré sú vystavené vysokým teplotám, vysokým tlakom a korozívnym vplyvom, napr. pri prírubových a turbínových skrutkách, výfukových skrutkách a závitov zapaľovacích sviečok. Zabraňuje pískaniu brzdových doštičiek. Teplotný rozsah pre použitie: od -30°C do +1 100°C.
Použitie:
Pre mazanie a ochranu pred koróziou u teplotne vysoko zaťažených spojení. Používa sa v chemickom priemysle, v elektrárňach, v keramickom priemysle, v strojárenstve a automobilovom priemysle. Využíva sa hlavne na skrutkové spoje časti výfuku, tlakové nádoby, spoje motorov a diely brzdových systémov.

sumarum> Ak by som mal doma Mogul Molyka, tak by som ju aplikoval na stredovu dieru disku, ovsem na skrutky by som daval medenu pastu, nakolko je priamo urcena na skrutkove spoje a hlavne vysoke teploty. S mojho hladiska je v tomto pripade medena pasta vyuzitelnejsia..
Clip
Renault Clio II PH1 LPG
Saab 93
Offline
Obrázok užívateľa

karol

  • Príspevky: 2002
  • Registrovaný: Pon 14. Dec 2009 14:32:28
  • Bydlisko: KE - okolie
  • Meno: Karol
  • Auto: dCi100 + Sport172

Re: Kedy plánujete prezuť?

PoslaťStr 24. Okt 2012 15:21:36

Prezute...inac ja ked dam dole koleso, prebehnem drotenou kefou naboje a nikdy sa mi to este neprilepilo. Pri hlinikovych kolesach mam vsak vymedzovacie kruzky cize mozno aj preto.
ex R Clio mkII ph2 dCi65....prve auto je vždy nalepšie:)
R Clio mkII ph2 dCi100 Dynamique..islo do dobrých rúk v rodine
R Clio mkII ph2 Sport172
Volvo XC70 2.5T
Offline
Obrázok užívateľa

Romyx

  • Príspevky: 867
  • Registrovaný: Štv 15. Mar 2012 20:04:22
  • Bydlisko: Rajec
  • Meno: Roman
  • Auto: clio lll facelift hatback

Re: Kedy plánujete prezuť?

PoslaťStr 24. Okt 2012 19:31:04

a moze prist zima
Z celej duše neznášam VW gruppe !!!
Offline
Obrázok užívateľa

smartmanik

  • Príspevky: 1768
  • Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 22:17:25
  • Bydlisko: Holíč
  • Meno: Peťo
  • Auto: Clio III GT

Re: Kedy plánujete prezuť?

PoslaťStr 24. Okt 2012 20:43:05

dnes prezute, len si na tie nie čierne disky musím zvyknúť
Obrázok
Racing, competing, is in my blood. It's part of me. It's part of my life. I've been doing it all my life and it stands up before anything else. - Ayrton Senna da Silva

Mám Renault Clip, keby ste potrebovali.

Clio III grandtour 1.2 TCE ´09
Offline

miloss

  • Príspevky: 2197
  • Registrovaný: Uto 17. Aug 2010 12:01:00
  • Meno: Miloš
  • Auto: clio III

Re: Kedy plánujete prezuť?

PoslaťŠtv 25. Okt 2012 7:32:56

Adam to je v podstate asi jedno co pouzijes, medennu pastu mozes pouzit aj na to ale ja si myslim ze je skor na elektro spoje ale to je vedlajsie sak kazdy pouzije to co ma doma a co ma overene ;) ....smart no zvyknut si budes musiet alebo mas tu moznost ze pouzijes plasti dip a capnes ich do matnej ciernej.... kolega teraz nasiel original plasti dip v amerike 4 spreje za 25,50 dolárov.... a jeho sestra vraj ide na vianoce domov z ameriky tak mudam kupit jednu sadu matnej modrej a cpanem aj ja svoje zimaky do modrej na skusku...
clio
PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia


cron
Daj si nás na plochu!