Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

Nový cestný zákon - pripomienky a pod.

  • Autor
  • Správa
Offline
Obrázok užívateľa

laco

  • Príspevky: 916
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 12:22:10
  • Bydlisko: Spišská Nová Ves
  • Meno: Laco
  • Auto: clio II 1,4 16V

Nový cestný zákon - pripomienky a pod.

PoslaťŠtv 26. Feb 2009 21:41:14

Zdravím všetkých...vyjadrite svoje názory na nový cestný zákon...pravdupovediac pre rôzne iné povinnosti som ho ani ešte nečítal čo je na škodu mne a neznalosť ma nebude ospravedlňovať ale...počuli ste náhodou niečo o tom že bude nová nejaká oranžová lekárnička, bude musieť byť v aute na viditeľnom mieste aj nejaký papier na ktorom bude znázornené poskytovanie prvej základnej pomoci(ináč bude k zakúpeniu za 1E čo som počul takže niečo som pozeral a mám ten papier) a vraj bude musieť byť v aute aj nejaká lampa ktorá musí byť tak aby sa dala upevniť na čelo...neviem či to je hlúposť ak áno rýchlo ma opravte alebo uveďte na pravú mieru...samozrejme aj na niečo iné vyjadrite svoje názory 50 v obci a podobne
Offline
Obrázok užívateľa

fishmaart

  • Príspevky: 651
  • Registrovaný: Štv 19. Feb 2009 16:26:33
  • Bydlisko: Trnava
  • Meno: Martin

Re: Nový cestný zákon - pripomienky a pod.

PoslaťŠtv 26. Feb 2009 21:47:35

Hm.. niekto to berie dosť vážne. Od kámoša mi prišiel mail s týmto obsahom:
Zmeny v povinnej výbave vášho auta:

Od júna 2009:

Povinná rezerva, kľúče na kolesá. Pribudne povinnosť nosiť papier na spísanie poistnej udalosti, tužka, reflexná farba a pásmo. Vodiči si sami spíšu nehodu, pretože PZ jazdí len k nehodám nad 100 000 Sk, alebo k nehodám s účasťou áut v držaní tretej osoby.

Od januára 2010:

Prestane jazdiť záchranka k menej než dvom zraneným, takže pribudne k povinnej výbave anestetikum, prenosné lehátko a resuscitačná jednotka.


Od júna 2010:

Prestane jazdiť pohrebná služba k tragickým nehodám pri menej ako troch mŕtvych. K povinnej výbave pribudne krompáč, lopata, 2 x čierne plastové vrece na zips, mramorová doska 1 x 1 m, 2 x sviečka, v prípade veriacich kríž (drevo, plast - voľba vodiča).



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
1.2 16V
Offline
Obrázok užívateľa

zabka343

  • Príspevky: 800
  • Registrovaný: Pia 20. Feb 2009 20:23:04
  • Bydlisko: BA
  • Meno: Katka
  • Auto: žeby Clio ? ...hehe

Re: Nový cestný zákon - pripomienky a pod.

PoslaťŠtv 26. Feb 2009 21:51:39

Moj nazor je taky ze 50 ??? co to je ?? 60 ?? co to je ??? 80 hmm no to je tak akurat ale Pstt.... :lol: ale samozrejme ze bezpecnost na 1.mieste .. v lekarnicke tu kartu uz mam je to obyc. zdrap papiera kde je par obrazkov co a ako ale myslim ze ked sa nieco stane nikto to nebude studovat .. :roll: .. a lampicka ?? akoze naco .. mam mobil a posvietim si ... co mna zaujimalo boli asi len pokuty :lol: a svietenie cely rok ?? ja som aj vzdy svietila tak mna sa to nejako netyka ;)
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

laco

  • Príspevky: 916
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 12:22:10
  • Bydlisko: Spišská Nová Ves
  • Meno: Laco
  • Auto: clio II 1,4 16V

Re: Nový cestný zákon - pripomienky a pod.

PoslaťŠtv 26. Feb 2009 21:55:38

zabka343 píše:Moj nazor je taky ze 50 ??? co to je ?? 60 ?? co to je ??? 80 hmm no to je tak akurat ale Pstt.... :lol: ale samozrejme ze bezpecnost na 1.mieste .. v lekarnicke tu kartu uz mam je to obyc. zdrap papiera kde je par obrazkov co a ako ale myslim ze ked sa nieco stane nikto to nebude studovat .. :roll: .. a lampicka ?? akoze naco .. mam mobil a posvietim si ... co mna zaujimalo boli asi len pokuty :lol: a svietenie cely rok ?? ja som aj vzdy svietila tak mna sa to nejako netyka ;)

noo suhlasim aj ja ...ked ta nezmeraju a jazda je bezpecna tak...fakt ten zdrap papiera mam uz aj ja...no a ta lampicka ci svietidlo asi preto aby pri prvej pomoci napriklad za tmy si videla na to co robis ale podla mna sak aj auto ma svetla tak si posvietit tolko clovek moze aj takto...ja len aby sme prebrali nejake postrehy a nazory... no a celorocne svietenie ja som za ja tiez svietim cely rok takze no problem
Offline
Obrázok užívateľa

fishmaart

  • Príspevky: 651
  • Registrovaný: Štv 19. Feb 2009 16:26:33
  • Bydlisko: Trnava
  • Meno: Martin

Re: Nový cestný zákon - pripomienky a pod.

PoslaťŠtv 26. Feb 2009 22:00:19

zabka343 píše:Moj nazor je taky ze 50 ??? co to je ?? 60 ?? co to je ??? 80 hmm no to je tak akurat ale Pstt.... :lol: ale samozrejme ze bezpecnost na 1.mieste .. v lekarnicke tu kartu uz mam je to obyc. zdrap papiera kde je par obrazkov co a ako ale myslim ze ked sa nieco stane nikto to nebude studovat .. :roll: .. a lampicka ?? akoze naco .. mam mobil a posvietim si ... co mna zaujimalo boli asi len pokuty :lol: a svietenie cely rok ?? ja som aj vzdy svietila tak mna sa to nejako netyka ;)


Čo sa týka tej kartičky prvej pomoci (ktorá sa šírila vďaka mailom) je nanič a predovšetkým neplatná. Poliši ju nežiadajú, lebo ešte to nie je legislatívne schválené ministerstvom vnútra a ministerstvom zdravot. a soc. vecí. Tie ešte stále rokujú o tom. Inak tie lekárničky, ktoré teraz máme, platia do konca ich expirácie aj bez tej kartičky, ktoré budú o niekoľko mesiacov (budú súčasťou balenia lekárničiek, ktoré sa budú predávať podľa novej vyhlášky). Čiže žiadna panika.
Tie ostatné veci ako lampička a tak... to ešte neviem. Tak sa k tomu nevyjadrujem.
1.2 16V
Offline

Invi

Support

  • Príspevky: 871
  • Registrovaný: Pia 20. Feb 2009 22:11:02
  • Bydlisko: Slovensky Grob
  • Meno: Martin
  • Auto: Mám

Re: Nový cestný zákon - pripomienky a pod.

PoslaťŠtv 26. Feb 2009 22:02:40

tak ja to moc neriesim, povinna vybava je pre mna zosilovac a basak. Co sa tyka rychlosti tak ju vzdy prisposobim stavu vozovky a svojim schopnostiam :)
Offline
Obrázok užívateľa

laco

  • Príspevky: 916
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 12:22:10
  • Bydlisko: Spišská Nová Ves
  • Meno: Laco
  • Auto: clio II 1,4 16V

Re: Nový cestný zákon - pripomienky a pod.

PoslaťŠtv 26. Feb 2009 22:03:48

invizibl píše:tak ja to moc neriesim, povinna vybava je pre mna zosilovac a basak. Co sa tyka rychlosti tak ju vzdy prisposobim stavu vozovky a svojim schopnostiam :)

:D :D :D
Offline
Obrázok užívateľa

laco

  • Príspevky: 916
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 12:22:10
  • Bydlisko: Spišská Nová Ves
  • Meno: Laco
  • Auto: clio II 1,4 16V

Re: Nový cestný zákon - pripomienky a pod.

PoslaťŠtv 26. Feb 2009 22:04:30

ak by sa vam chcelo a mali cas tak citajte ;)
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zak ... -premavke/
Offline
Obrázok užívateľa

zabka343

  • Príspevky: 800
  • Registrovaný: Pia 20. Feb 2009 20:23:04
  • Bydlisko: BA
  • Meno: Katka
  • Auto: žeby Clio ? ...hehe

Re: Nový cestný zákon - pripomienky a pod.

PoslaťPia 27. Feb 2009 14:57:52

Invi.... :lol: :lol: :lol: dobreee xixi ze zosilovac a basak :roll: hmm :lol:
Obrázok
Offline

Invi

Support

  • Príspevky: 871
  • Registrovaný: Pia 20. Feb 2009 22:11:02
  • Bydlisko: Slovensky Grob
  • Meno: Martin
  • Auto: Mám

Re: Nový cestný zákon - pripomienky a pod.

PoslaťPia 27. Feb 2009 19:07:08

zabka343 píše:Moj nazor je taky ze 50 ??? co to je ?? 60 ?? co to je ??? 80 hmm no to je tak akurat ale Pstt.... :lol: ale samozrejme ze bezpecnost na 1.mieste .. v lekarnicke tu kartu uz mam je to obyc. zdrap papiera kde je par obrazkov co a ako ale myslim ze ked sa nieco stane nikto to nebude studovat .. :roll: .. a lampicka ?? akoze naco .. mam mobil a posvietim si ... co mna zaujimalo boli asi len pokuty :lol: a svietenie cely rok ?? ja som aj vzdy svietila tak mna sa to nejako netyka ;)



co sa tyka tej karty prvej pomoci v lekarnicke, bude to povinnost od polovice tohto roku. Zatial vsak este neexistuje definitivna podoba tejto karty, tie s tymi peknymi obrazkami co sa sirili e-mailom mozete kludne povyhadzovat...

http://www.sme.sk/c/4326989/karty-do-autolekarniciek-si-mozno-aj-stiahnut-na-vlastne-riziko.html

Späť na Pokec

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 59 hostia


Daj si nás na plochu!