Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

Skúsenosti so servismi

  • Autor
  • Správa
Offline
Obrázok užívateľa

smartmanik

  • Príspevky: 1768
  • Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 22:17:25
  • Bydlisko: Holíč
  • Meno: Peťo
  • Auto: Clio III GT

Skúsenosti so servismi

PoslaťSob 12. Sep 2009 10:34:49

Ahojte, autorizované renault servisy som použil dva krát. Raz to dopadlo dobre raz zle.

Tak začnem zlou skúsenosťou. TT-Car Senica čakal som na techničák od auta tak som si zatiaľ nechal osadiť autorádio a subwoofer. Pri preberaní auta sa všetko zdalo OK. A pak to postupne prišlo.
Chyby spôsobené jednou montážou autorádia:
1. Jeden reprák stále škrčal tak som ho nechal prekontrolovať a zistili sme že škrčí sám o sebe tak im hovorím fajn vymontujte ho. Reprák som sem dával nový zabalený tak ho idem reklamovať. Tak prídem do BS Acousticu kde mi ho zreklamovať nechceli nakoľko boli v cievke železné špony ktoré spôsobili jej zhorenie. Po tom ako som sa s nimi chvilu bavil mi ale nakoniec reklamáciu neuznali s tým, že mi dali nový kus repráku a že si to vybavia priemo s TT-Carom v Senici tak som s toho vyšiel dobre.

2. Pri ceste na dovolenku som zistil, že mi do zásuvky zapalovača nejde šťáva. Tak som si to na benzínke niekde pred Brnom opravil sám. Po montáži subwooferu to prosto nikto nezapojil späť

3. Naúčtovali mi rámik autorádia za 7.14 eur tak si hovorím asi to bolo potrebné k montáži fajn. Neskôr som ale zistil že súčiastka ktorú mi naúčtovali sa skladá z dvoch dielov. jeden diel je rámik autorádia, ktorý autorádio vlastne vystredí a druhý diel slúži ako krytka pre vyplnenie prázdneho miesta medzi palubovkou a autorádiom nakoľko je originál autorádio širšie. Tak tam za nimi idem v pondelok nech mi to tam dajú.

4. Popruhy pre subwoofer boli pripevnené nitovaním do dosky oddelujúcej dvojité dno. Táto doska je zhotovená s drevotriesky. Spoj nit a drevotrieska sa musel skôr či neskôr utrhnúť, čo sa samozrejme aj stalo.

5. Diaľkové ovládanie autorádia. Kábel bol ťahaný tak nešťastne že sa používaním auta musel proste predrať. Tak som dnes cez celé auto ťahal kábel nový.

Trochu dosť na jeden servisný zásah nie?

Ale tak z autorizovanýmy servismi mám i dobré skúsenosti - Jih 2000 Hodonín, Montáž parkovacích senzorov. Senzory pracujú bez problému. A za montáž naúčtovali ešte menej peňací než to v skutočnosti v prepočte na čas vychádzalo len pre info bolo to asi 1300,-CZK čo je úplne super

a čo vy?
Racing, competing, is in my blood. It's part of me. It's part of my life. I've been doing it all my life and it stands up before anything else. - Ayrton Senna da Silva

Mám Renault Clip, keby ste potrebovali.

Clio III grandtour 1.2 TCE ´09
Offline
Obrázok užívateľa

fishmaart

  • Príspevky: 651
  • Registrovaný: Štv 19. Feb 2009 16:26:33
  • Bydlisko: Trnava
  • Meno: Martin

Re: Skúsenosti so servismi

PoslaťSob 12. Sep 2009 10:54:42

Ja k tomu len toľko.. autorizované servisy sú dostatočne vybavené na to, aby sa tam dali vykonať kvalitné služby. Lenže tam na plnej čiare zlyháva ľudský faktor. Neviem o nijakom konkrétnom prípade, pri ktorom by s nimi bol niekto na 100% spokojný.
Možno ten celý problém je v tom, že takto servisy "žijú" z predaja áut, súčiastok a náplní vďaka obchodu samotnému. Tak si môžu dovoliť odfláknuť hocičo. Je tam len kopa mantákov, ktorým sú ich zákazníci ukradnutí. A ten peniaz za to, čo pýtajú.. to už ani nekomentujem.
Čo sa týka Trnavy, tak tam takých servisov je dosť.. mám na mysli aj iných značiek áut. Málokde sa nájde fakt spoľahlivý servis, kde si môžeš dať auto opraviť a mať pokoj v duši.
1.2 16V
Offline
Obrázok užívateľa

smartmanik

  • Príspevky: 1768
  • Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 22:17:25
  • Bydlisko: Holíč
  • Meno: Peťo
  • Auto: Clio III GT

Re: Skúsenosti so servismi

PoslaťSob 12. Sep 2009 11:59:11

Jasné je rozdiel medzi výrobcom a tým čo výrobky servisuje obidvaja spokojnosť zákazníke berú trocha inak.
Ja mám však bohužial takú jednu nevýhodu a profesionálnu deformáciu. Robím vo firme zaoberajúcej sa výrobou výrobkou určených priamo zákazníkovy a spokojnosť zákazníka teda berieme ako prioritu jedna. Tak som sa proste musel naučiť vcitiť sa do kože toho najnáročnejšieho zákazníka a bohužial sa tak tvárim asi i v bežnom živote. Ale snažím sa na to dávať pozor :D Napríklad som nešiel reklamovať to, že relátko zadného stierača sa mi zdá pri spínaní prihlučné. Taký nemecký zákazník by to asi spravil.
Racing, competing, is in my blood. It's part of me. It's part of my life. I've been doing it all my life and it stands up before anything else. - Ayrton Senna da Silva

Mám Renault Clip, keby ste potrebovali.

Clio III grandtour 1.2 TCE ´09
Offline
Obrázok užívateľa

fishmaart

  • Príspevky: 651
  • Registrovaný: Štv 19. Feb 2009 16:26:33
  • Bydlisko: Trnava
  • Meno: Martin

Re: Skúsenosti so servismi

PoslaťSob 12. Sep 2009 21:07:42

A keď ti tam niečo opravia, tak zároveň ti niečo pokazia.. klasika :evil:
1.2 16V
Offline

Invi

Support

  • Príspevky: 871
  • Registrovaný: Pia 20. Feb 2009 22:11:02
  • Bydlisko: Slovensky Grob
  • Meno: Martin
  • Auto: Mám

Re: Skúsenosti so servismi

PoslaťSob 12. Sep 2009 21:11:58

ja zatial ziazdnu skuesenost so servisom nemam nastastie,..
Offline
Obrázok užívateľa

Tonino

  • Príspevky: 189
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 13:34:54
  • Bydlisko: Záhorie

Re: Skúsenosti so servismi

PoslaťPon 14. Sep 2009 18:37:15

Renault TT-Car Trnava je na KOK*T. Ak si môžete vybrať, tak sem určite nechodte sú tam debilkovia.
Obrázok
Renault Clio II Storia LS
1,2 16V 75k
01/2008
http://www.technicke-vykresy.tym.sk
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

BlueClio88

  • Príspevky: 771
  • Registrovaný: Sob 05. Sep 2009 19:34:34
  • Bydlisko: Stará Bystrica
  • Meno: Tomáš:)
  • Auto: Laguna II Grandtour 1.9dci

Re: Skúsenosti so servismi

PoslaťUto 15. Sep 2009 7:17:51

ja si dávam robiť servisné práce manikovi,ktorý je rýchly,skúsený a šikovný,a hlavne nepýta za svoju prácu celý majland
ex:Favorit 136L
ex:Clio II phase 1 1,9D Mirage
ex:Felicia 1.3MPI
ex:Clio II phase 2 1.2 8V
ex:Renault Scenic 1,6 16V
now: Laguna Grandtour 1.9dci and Clio Vision 1.4 8V
Offline
Obrázok užívateľa

Keyo69

  • Príspevky: 1916
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 17:52:00
  • Bydlisko: Modra
  • Meno: Tomino
  • Auto: CLIO III

Re: Skúsenosti so servismi

PoslaťŠtv 24. Sep 2009 10:40:53

čo si neviem urobiť ja urobi mi najlepši kamarat ktorý je vo fachu , a ked to nemá zrazu riešenie čo sa u dci občas stane tak tu máme zopar ludi od fachu s mnohoročnými skusenostami a na menenie rozvodou , bo to nechce hockto na dci robiť mám jeden miestny dobry servis - AV AUTO grinava - Pezinok

rozvody -material plus robota 200 eur aj s tringeltom na kávu - takže nepýtaju sely majland
Kreuztage 2012 NEW PROJECT
CLIO 3 phase2 GT 1,5 DCI 78kw 2009 Privilege - vo vývoji
CLIO 3 phase1 1.5 DCI 63Kw 2006 De Luxe Dynamique -predané
CLIO 2 phase2 1,5 dci 60 kW - blue sensation
Offline
Obrázok užívateľa

fishmaart

  • Príspevky: 651
  • Registrovaný: Štv 19. Feb 2009 16:26:33
  • Bydlisko: Trnava
  • Meno: Martin

Re: Skúsenosti so servismi

PoslaťŠtv 24. Sep 2009 15:13:41

Keyo.. a mohol by si mi zistiť koľko stojí u nich výmena rozvodov na 1.2 16V? Inak sú fakt šikovní a spoľahliví?
1.2 16V
Offline
Obrázok užívateľa

Keyo69

  • Príspevky: 1916
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 17:52:00
  • Bydlisko: Modra
  • Meno: Tomino
  • Auto: CLIO III

Re: Skúsenosti so servismi

PoslaťPia 25. Sep 2009 8:59:55

vieš fish zase povedať , že su naj alebo 100 % tvrdiť nemožem bo to sa neda , pretože i lachk prava sa može skomplikovať , napr menil som olej mathiovy a nejaky debil dotiahol olejovy filter tak že sme ho 5 hodin vystrihavali odtial , a to iste máš v servise ked sa niečo skomplikuje , plus čas atd takže je tažke povedať , že t bude tutovka atd ale skusim zistiť
Kreuztage 2012 NEW PROJECT
CLIO 3 phase2 GT 1,5 DCI 78kw 2009 Privilege - vo vývoji
CLIO 3 phase1 1.5 DCI 63Kw 2006 De Luxe Dynamique -predané
CLIO 2 phase2 1,5 dci 60 kW - blue sensation
Offline
Obrázok užívateľa

clioooo

  • Príspevky: 859
  • Registrovaný: Ned 05. Júl 2009 19:46:45
  • Bydlisko: gheTTo
  • Meno: DuSaN
  • Auto: 1. twingo 1.2 8V 2. clio 1.2 1

Re: Skúsenosti so servismi

PoslaťPon 26. Okt 2009 20:41:49

mna napadla este jedna vec, ked som kupil cli tak v zimnych mesiacoch mi na nizkych otackach nieco rezonovalo v miestach kastlika.. tak sup sa do servisu v TT. technik si sadol pocuval a nic. nakolko som bol v mnichove tak mu hovorim ci ma pridu odtiahnut ked sa mi to tam potentuje a povedal ze kludne sa mozem bratit na service v mnichove . tak som si povedal ideme skusit. a predstavte si. prisiel technik pekne pozdravil sadol si do auta a povedal ze nevie mi pomoct pretoze nevie co to je ale kedykolvek akonahle sa to prejavy mozem prist a vyriesia to na naklady servisu. tam som videl zaparkovane a nazivi CLIO V6. no nadhera. len mi ho nechceli dat prevetrat... tak taka skusenost u mna. inak vzdy ked som nieco riesil v servise na druhy den mi volali ao som bol spokojny atd... nuz u nas v tt ako kedy. ale uz som zohnal zechnika s ktorym som spokojny... :lol:
...créateur d'automobiles...
Obrázok
Offline

pastorek

  • Príspevky: 52
  • Registrovaný: Pia 02. Okt 2009 20:45:27
  • Bydlisko: kúsok od Trnavy
  • Meno: Peter
  • Auto: Pastorek

Re: Skúsenosti so servismi

PoslaťUto 27. Okt 2009 0:51:28

Skúsenosti mám jedine s pneuservismi. Všetko ostatné si robím sám.
Clio II Extréme, 1,4 automat
Offline
Obrázok užívateľa

st. Spider

  • Príspevky: 255
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 10:44:16
  • Bydlisko: Hruboňovo (Nitra)
  • Meno: Šani
  • Auto: Clio III ´09 1.2 TCe Dynamique

Re: Skúsenosti so servismi

PoslaťUto 27. Okt 2009 6:20:31

Neviete niekto ake maju servisy ceny servisnych komponentov? Myslim tym olej, filtre a tak.Hlavne vy, co mate nove auta a chodite na zarucne prehliadky, by ste mohli hodit dajake info...
Offline

jaspa666

  • Príspevky: 102
  • Registrovaný: Uto 22. Sep 2009 18:56:52
  • Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Skúsenosti so servismi

PoslaťUto 27. Okt 2009 11:06:18

Ja mám absolútne zlú skúsenosť s Motortechna renault banská bystrica - už by som im tam nedal ani zošrotovaný trabant...pred tromi rokmi som mal havárku na predchádzajúcom cliu a bolo úplne nepojazdné-vedúci nepýtal žiadne peniaze za uskladnenie auta,tak tam zostalo týžden a potom po oprave som zistil,že mi z neho odcvakol celé vedenie káblov na predné hmlovky,zobral mi tesniacu gumu na dverách a snažil sa vytiahnuť aj prednú opierku-asi kvôli ukradnutiu ľavého airbagu,ktorý zostal nevystrelený...všetko mi po usvedčení vrátil,ale tváril sa ako obeť a bol urazený,že on nič neukradol...

Zase veľmi dobrú skúsenosť mám z Renault vo Zvolene - sú tam milí pracovníci,ochotní poradiť...dokonca mi poskytli zadarmo kód autorádia,hoci som u nich nič nekupoval...ešte mi aj bez problémov podla VIN kódu ukázali v PC celú zostavu môjho auta ako bolo vyrobené a čo výbava obsahovala...bohužial som vdaka tomu zistil,že tam boli predné hmlovky,no ja ich teraz nemám(asi niekto menil predný nárazník a vykašlal sa na hmlovky)
1.2 16V 55kw
Offline
Obrázok užívateľa

Dusso

  • Príspevky: 709
  • Registrovaný: Str 27. Máj 2009 21:46:19
  • Bydlisko: Senec
  • Meno: Dušan
  • Auto: Clio3 TCE

Re: Skúsenosti so servismi

PoslaťUto 27. Okt 2009 21:17:15

ja mam zle skusenosti s pneuservismi. a aj s klasickym servisom. je normalne pytat za vymenu oleja 300e?
Ďalší

Späť na Pokec

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 57 hostia


Daj si nás na plochu!