Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

Tepelná izolácia auta

  • Autor
  • Správa
Offline

Victorio

  • Príspevky: 54
  • Registrovaný: Str 25. Máj 2011 15:50:31
  • Meno: Viktor
  • Auto: Renault Clio II Autentique 1,2

Tepelná izolácia auta

PoslaťUto 09. Apr 2013 9:06:04

je to asi blbosť, ale je možné zaizolovať auto zvnútra podobne, ako dom ?
neviem, ako je to pod tapacirungom pod strechou, ale čo tak dať tam nejakú tenkú tepelnú izoláciu ? Rovnako medzi motorový priestor a kabínu by sa dalo niečo samozrejme protipožiarne vložiť. Alebo tam je ? v streche vyzerá, že nieje nič, a keď na auto praží slnko, nieje to zanedbateľná plocha.
Dvere sú pomerne dobre izolované, lebo je tam odhlučnenie a dutina.
Keby som mal takého trabanta, skúsil by som všade, kde sa dá fuknúť napr. nízkoexpanznú PUR penu :)
dať dole stropný tapacirung asi nebude tak jednoduché ? či ? zručný síce som, ale nie automechanik..
Offline
Obrázok užívateľa

pato

Administrátor

  • Príspevky: 1757
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 10:27:19
  • Bydlisko: velke levare
  • Meno: its good to be king
  • Auto: Clio IIIr

Re: Tepelná izolácia auta

PoslaťUto 09. Apr 2013 12:38:41

dat dole strop obnasa , dat dole madla(ak mas,ja mam jedno) , clony , stlpiky , vsetko by malo mat srob. samotny strop neviem ci je rieseny ze drzi len na tych sroboch pripadne sa pouziva suchy zips alebo nejake plastove "drziaky" , v clio predpokladam ze je holy strop takze len dat dole skrutky
1.2TurboControlEfficiency
Offline
Obrázok užívateľa

KuBo_OOo

Support

  • Príspevky: 875
  • Registrovaný: Uto 31. Aug 2010 23:23:57
  • Meno: Kubo
  • Auto: Clio Grandtour 1.2 kompresor

Re: Tepelná izolácia auta

PoslaťUto 09. Apr 2013 13:08:16

podla mňa zbytočne vela roboty...a strechu - teda ten tapacir určite poškodíš...
Kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody...

Airride PoWer :)
Offline
Obrázok užívateľa

nny22

  • Príspevky: 363
  • Registrovaný: Uto 24. Feb 2009 8:20:24
  • Bydlisko: Bratislava
  • Meno: Tomas
  • Auto: Megane RS 265

Re: Tepelná izolácia auta

PoslaťUto 09. Apr 2013 13:20:36

stropnicu neposkodis, skor samotna strecha je nachylna. je makka a kludne sa ti mozu vytvorit prevaleniny.. ano madla dole (treba kupit druhe, pravdepodobne ich uz druhykrat nebudes vediet pouzit, takisto haciky na clonitka na vymenu, stuple pouzit este vies bez problemov. calunenie je k stropu prilepene. doteraz som sice neprisiel na to akym materialom, ale radim ti bude velmi opatrny pri davani dole stropu, strecha je fakt velmi flexiblina... robota pre dvoch tak cca dve hodiny pokial vies co robit.. na strope su dva platy asfaltu, asi by som pouzil nieco ako dynamat stp sika, co ma hlinikovu foliu na sebe ak chces izolovat, ci to bude mat tak zasadny efek to netusim v tomto ti skor poradia chalani co maju co to potlmene.. postreh zo zimy: jeazda bez stropnice - pomerne dost vlhko v aute a hlavne zima.. ten strop neizoluje az tak zle ako si myslis..
Megane III RS 265 - 2012
Jaune Sirius J37
05/2015 -

Clio III RS 200 CUP - 2009
Blanc Glacier 369
(03/2014 - 05/2015 )

Clio II Sport 172 PH2 - 2002
Noir Nacré NV676 / Grigio Silverstone FER740
(09/2008 - 02/2014)
Offline
Obrázok užívateľa

AdamiX

Administrátor

  • Príspevky: 1488
  • Registrovaný: Uto 24. Apr 2012 22:29:43
  • Bydlisko: Ivanka pri Dunaji
  • Meno: Adam
  • Auto: Clio Campus 2012

Re: Tepelná izolácia auta

PoslaťUto 09. Apr 2013 20:21:16

kup si deflektory a cez leto nechavaj trosku pootvorene okna. Najlepsia moznost.


A ked das na strechu tie tazke asfaltove platy, nehovorim ze to nepomoze ale je s tym strasne vela roboty, a davas hmotnost presne tam kam nepatri, cize zvysujes tazisko. Ale to je pri tom malom cliu asi aj tak jedno
Offline
Obrázok užívateľa

Romyx

  • Príspevky: 867
  • Registrovaný: Štv 15. Mar 2012 20:04:22
  • Bydlisko: Rajec
  • Meno: Roman
  • Auto: clio lll facelift hatback

Re: Tepelná izolácia auta

PoslaťStr 10. Apr 2013 17:09:28

no ja neviem podla mna ak tam nieco od vyroby je tak to nechaj tak napr. u nas v robote sme davali na nove auta taky cudny material koberec alebo take nieco malo to 90cm na 20cm a po case verte neverte prislo im to ako plitvanie materialom tak sa rozhodli ze z 90cm daju na 70cm po tom prisliel facelift a tam sa dava este tensi material az taky tenky ze to ani nema vyznam tam davat a to sa dava na nove auta a podla mna co tam mas ti bohate staci tak ja len tolko
Z celej duše neznášam VW gruppe !!!
Offline

Victorio

  • Príspevky: 54
  • Registrovaný: Str 25. Máj 2011 15:50:31
  • Meno: Viktor
  • Auto: Renault Clio II Autentique 1,2

Re: Tepelná izolácia auta

PoslaťPia 19. Apr 2013 15:35:28

no dík, nemyslel som , že dať dole strop je taky problém, ak je to lepené,do toho zasahovať nebudem. veľa miesta tam nieje, ale je tam dutina, preto ma to napadlo, a navyše v lete je strop teplý až horúci, ale nie tak, ako hlavne predné sklo, na ktorom sa nedá udržať ruka.
Ešte aj prístrojovka, čo je tmavá, je tiež nenormálne horúca, keď sa nažhaví slnkom, hoci sklá mám tónované od výroby.
Išlo mi o to aspoň trocha zmierniť horúčavu v aute, v lete cestou ku moru mám v aute aj 40stupňov, vetrám už len oknami, pretože ventilátor ešte zvyšuje teplotu v aute, nemá absolútne význam.
Najviac tepla sa do kabíny asi dostáva predným sklom a strechou.
A deflektory mám, ale okrem horšieho zatvárania okien (nezatvoria sa až na doraz ako bez nich), zhoršenia výhľadu do strán nebadám zlepšenie, a dal som ich dole.
Len tak mimochodom, aby sme v aute neskolabovali, na rumunskej diaľnici pri 130kmh sme mali okná celkom dole !!!
Offline
Obrázok užívateľa

Vinzl

  • Príspevky: 41
  • Registrovaný: Pon 04. Mar 2013 11:41:08
  • Meno: Lukáš
  • Auto: Clio III 1.6

Re: Tepelná izolácia auta

PoslaťPia 19. Apr 2013 19:16:57

No, to musí být docela hukot v těch 130 ty okna.. navíc se to promítne určitě i na spotřebě.. Ono klimatizace má něco do sebe no :/ každopádně jestli chceš zateplovat, pak je to i o tom, že když to zateplíš, tak nejen, že půjde hůř teplota dovnitř, ale taky nepůjde teplota ven.. Něco jako termoska na čaj :)
Offline

Victorio

  • Príspevky: 54
  • Registrovaný: Str 25. Máj 2011 15:50:31
  • Meno: Viktor
  • Auto: Renault Clio II Autentique 1,2

Re: Tepelná izolácia auta

PoslaťPon 22. Apr 2013 14:46:39

spotreba pri otvorených oknách, nejak drasticky nestúpla, na 3000km je to cca 5,3litra, a pritom celkový priemer za 10 rokov mám cca 6,2.
Samozrejme nemáme otvorené okná furt, to by sme prišli o uši, ale bez otvárania aj počas jazdy sa to nedá vydržať, väčšinou teda o čosi spomalím, vetrám a potom ďalej "fičím".
To moje auto mi pripomína jednu mobilnú klimatizáciu, ktorú som mal v kancelárii, ktorá chladila iba do teploty 30stupňov, ak bolo v miestnosti viac, potom sa už začal prehrievať motor kompresora, a miesto chladenia ohrievala.

Späť na Pokec

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


cron
Daj si nás na plochu!