Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

Kúpa nového Renaultu/Dacie

  • Autor
  • Správa
Offline

Victorio

  • Príspevky: 54
  • Registrovaný: Str 25. Máj 2011 15:50:31
  • Meno: Viktor
  • Auto: Renault Clio II Autentique 1,2

Kúpa nového Renaultu/Dacie

PoslaťPia 01. Feb 2013 15:31:41

Pozdravujem...
Mám 10ty rok Clio II 1,2 8V, bez klímy, najazdené 65000km, menené rozvody, auto v 100pro stave.
Kvôli klíme (dovolenky 1200-1500km z domu) by som už chcel kúpiť niečo s lepšou výbavou.
Neviem sa ale rozhodnúť, nerád by som kúpil niečo, čo ma kvalitou oproti "francúzovi" sklame, preto som naklonený koncernu Renault.
Uvažujem :
Megane Generation s najslabším motorom,
Fluence
alebo,
Dacia Duster 4x2, s klimou, hoci do terénu som sa dostal aj s Cliom, takže také "robusné" auto ani veľmi nepotrebujem.
Väčšinou jazdím po meste, aj to krátke vzdialenosti, 3-5km, 120km tak dvakrát do mesiaca, a raz ročne dovolenka cca 3000 km.
Pre jazdy v meste by som si chcel nechať Clio, lebo predať sa mi ho veľmi neoplatí (max.ponuku som mal 2000€).
Mimo mesta, terén , dovolenka potom na novom, aj keď asi Duster veľmi na diaľnice a dlhé cesty nebude ? či áno.

Taký Fluence, alebo Megane Generation zase neviem, ako je priechodný cez ľahší terén (vyjazdené koľaje cestou na záhradku a pod.).

Poradte !!!.

Známy včera kúpil Sandero z motorom 0,9, a bol nadšený výbavou za tie peniaze...
Ak by som mohol kúpiť, čo sa mi páči, tak by som bral skor Yetiho :)
Offline
Obrázok užívateľa

mr.mike

  • Príspevky: 769
  • Registrovaný: Štv 19. Feb 2009 0:49:42
  • Bydlisko: Pezinok
  • Meno: Majky :)
  • Auto: BMW M3

Re: Kúpa nového Renaultu/Dacie

PoslaťPia 01. Feb 2013 16:00:13

Zdravim ta :)

Tak zalezi na tvojom vkuse ze co si nakoniec vyberes ;)

Prva otazka je kolko by si chcel investovat do nakupu?
- chcel by si nove auto alebo jazdene?

Pri tvojich kilometroch sa ti diesel asi neoplati, mozno by som sa rozhodoval medzi 1.2 16V ( velmi dobry motor, na denne jazdenie bohato staci, dialnica je otazna) a 1.2 TCE ( na Slovensku sa vlastne este nepredava) tak ti ostava 0.9 TCE ( uplne novy motor, este som nemal moznost ho vyskusat)

Ak by si sa rozhodol pre Clio, mozno by som sa popozeral po nejakom trojkovom ktore sa pomaly ale isto dopredavaju za zaujimave peniaze.

K tvojim dalsim moznostiam prikladam svoj osobny nazor
Megane Generation 1.6 (rokmi osvedceny motor) moze byt ok, zalezi aky mas rozpocet
Fluence - to iste ako megane
Duster - Renault motor je OK, len ako si sam napisal ci sa ti oplati zivit "velke" auto ak ho realne nevyuzijes

Netusim ako velmi vyjazdene kolaje myslis, trosku to zalezi aj od stylu jazdy ze kam sa clovek dostane a kam nie ;)
I saw the man who can change my destiny. He stood in the mirror.

Clio III - 1.5 DCI - Ninja Experiment
Clio II - 1.5 DCI - Blue Sensation
Clio I - 1.2 8v - Socialna Edicia ;)
Offline
Obrázok užívateľa

Romyx

  • Príspevky: 867
  • Registrovaný: Štv 15. Mar 2012 20:04:22
  • Bydlisko: Rajec
  • Meno: Roman
  • Auto: clio lll facelift hatback

Re: Kúpa nového Renaultu/Dacie

PoslaťSob 02. Feb 2013 19:52:25

ak by som ti mohol poradit tak fluence si nekupuj moc sa im nevydaril a vela ludi s nim ma problemy a je to sedan a take auta je nemusim

sandero je paradne auto ale sa mi zda ze za tie iste prachy kupis aj clio, no aspon ked ja som ho chcel kupit tak bolo a ako vidis skoncil som u lepsieho clia

mne sa asi najviac pozdava megane alebo duster ale neviem ci sa ti s nim nepredrazi dovolenka zbytocne kvoli spotrebe
Z celej duše neznášam VW gruppe !!!
Offline
Obrázok užívateľa

misho777

  • Príspevky: 182
  • Registrovaný: Pon 20. Feb 2012 23:22:23
  • Bydlisko: Senec
  • Meno: Michal
  • Auto: Renault Clio 2 ph.2 1.5 dCi

Re: Kúpa nového Renaultu/Dacie

PoslaťNed 03. Feb 2013 10:48:14

Preco by bol Fluence zly Romyx??? Jazdim na nom dost casto a vobec sa mi nezda byt zly, prave naopak. Kvalita spracovania interieru je velmi dobra...kufor velky a spotreba paradna sak 1.5 DCi+automat...aj ked automat moc nemusim tento sa mi paci :)
A myslim, ze sa da zohnat za celkom slusnu cenu :)
Offline
Obrázok užívateľa

Romyx

  • Príspevky: 867
  • Registrovaný: Štv 15. Mar 2012 20:04:22
  • Bydlisko: Rajec
  • Meno: Roman
  • Auto: clio lll facelift hatback

Re: Kúpa nového Renaultu/Dacie

PoslaťNed 03. Feb 2013 13:47:44

koza sa ti na volante neolupuje?radiaca paka ti nevybruje pri 3?no mozno mas dobry kus,ale co citam na forach tak je viac ludi co maju problemy s fluence ako ti co kupili fluence bez poruch
Z celej duše neznášam VW gruppe !!!
Offline
Obrázok užívateľa

karol

  • Príspevky: 2002
  • Registrovaný: Pon 14. Dec 2009 14:32:28
  • Bydlisko: KE - okolie
  • Meno: Karol
  • Auto: dCi100 + Sport172

Re: Kúpa nového Renaultu/Dacie

PoslaťNed 03. Feb 2013 14:03:33

Ja len k tomu Dustru, ze ono to nie je na dialnice. Ak planujes chodit 110 tak OK, ale pri 130 toci vela benzin. Dci zase nema taku bajnu spotrebu lebo to je krabica, okolo 6-7L. A ma aj DPF filter. S nim sme sice v praci zatial problemy nemali ale ked sa zapne jeho regeneracia tak to papa zas o daco viacej, neviem kolko lebo aktualnu spotrebu to neukazuje, len priemernu.

Skus sa poobzerat po Cliu III Grandtour v dobrej vybave, s klimou a tempomatom, ak pridas este vyhrievane sedacky budes vysmiaty. V porovnani s clio II je tam viac miesta. Ale tam uz bud 1.2Tce alebo 1.5dci.
ex R Clio mkII ph2 dCi65....prve auto je vždy nalepšie:)
R Clio mkII ph2 dCi100 Dynamique..islo do dobrých rúk v rodine
R Clio mkII ph2 Sport172
Volvo XC70 2.5T
Offline
Obrázok užívateľa

Clio78

  • Príspevky: 101
  • Registrovaný: Pia 11. Mar 2011 13:49:18
  • Bydlisko: Bratislava
  • Meno: Ivan
  • Auto: Renault clio 3 2010 1.2 tce

Re: Kúpa nového Renaultu/Dacie

PoslaťNed 03. Feb 2013 22:18:37

Daciu nekupovat, nezinkuju plechy, preto aj taka cena, ale ked ho chces na kratko tak ti moze byt jedno...
Offline

adam221

  • Príspevky: 331
  • Registrovaný: Str 25. Jan 2012 14:31:47
  • Bydlisko: Bratislava
  • Meno: Adam
  • Auto: Renault Clio RS

Re: Kúpa nového Renaultu/Dacie

PoslaťNed 03. Feb 2013 22:55:25

S tym fluencom je to haluz, u nas sa da kupit, ale v Nemecku ani v Rakusku sa novy kupit neda :?:
Preco :?
Clip
Renault Clio II PH1 LPG
Saab 93
Offline
Obrázok užívateľa

AdamiX

Administrátor

  • Príspevky: 1488
  • Registrovaný: Uto 24. Apr 2012 22:29:43
  • Bydlisko: Ivanka pri Dunaji
  • Meno: Adam
  • Auto: Clio Campus 2012

Re: Kúpa nového Renaultu/Dacie

PoslaťPon 04. Feb 2013 0:18:54

Megane je dobry vybavou a taka 1.6ka diesel. Vyborna volba
Offline

miloss

  • Príspevky: 2197
  • Registrovaný: Uto 17. Aug 2010 12:01:00
  • Meno: Miloš
  • Auto: clio III

Re: Kúpa nového Renaultu/Dacie

PoslaťPon 04. Feb 2013 7:34:55

ako bolo vyssie spomenute daciu urcite nie... ked som siel kupovat auto tak som najprv isiel s tym ze daciu snadero v najvyssej vybave a predavac ma hned odhovoril ze za take peniaze mam v podobnej vybave uz clio... a potom ze dacia nebola testovana na crash testy (asi v tej dobe este) a ze nezinkuju plechy to znamena ze sa to velmi skoro zacne prejavovat voci pozinkovanym kasniam...

ja osobne by som nechcel ani fluence darmo ma velky kufor na dlzky ale vtup donho je dost mizerny ako do kazdeho sedana a ked ho chces na dovolenky tak to bude žužo naprata tam kufre a ine veci.... moja volba by bola clio 3grandtour alebo megane... clio si myslim ze s prejazdnostou nema problem respektive ja som s nim zatial presiel vsade kam som potreboval a jazdilo aj v dost vyjazdenych kolajach po polnych cestach do kopcov k priatelkinej zahradke po dost rozbitej ceste a miestame poriadnom blate.... megane si myslim ze s prejazdnostou nebude mat tiez velky problem a dizajnovo sa mi viac lubi a je vacsi... ked ho kupis s rozumnym motorom tak by si mohol mat vyhrate...
cize u mna by to bol boj medzi dvomi adeptmi clio3kombi alebo megane ci uz kombi abo kratky zalezi na tebe a tvojich potrebach na priestor
Naposledy upravil miloss dňa Pon 04. Feb 2013 11:55:29, celkovo upravené 1
clio
Offline
Obrázok užívateľa

mr.mike

  • Príspevky: 769
  • Registrovaný: Štv 19. Feb 2009 0:49:42
  • Bydlisko: Pezinok
  • Meno: Majky :)
  • Auto: BMW M3

Re: Kúpa nového Renaultu/Dacie

PoslaťPon 04. Feb 2013 9:39:14

AdamiX píše:Megane je dobry vybavou a taka 1.6ka diesel. Vyborna volba



Ja som to pochopil tak ze Victorio ide po 1.6 benzin ( najlacnejsi model) a nie 1.6 diesel ( tusim najdrahsi diesel aby maju v ponuke)

Na jeho jazdenie nema diesel zmysel :D
I saw the man who can change my destiny. He stood in the mirror.

Clio III - 1.5 DCI - Ninja Experiment
Clio II - 1.5 DCI - Blue Sensation
Clio I - 1.2 8v - Socialna Edicia ;)
Offline

Victorio

  • Príspevky: 54
  • Registrovaný: Str 25. Máj 2011 15:50:31
  • Meno: Viktor
  • Auto: Renault Clio II Autentique 1,2

Re: Kúpa nového Renaultu/Dacie

PoslaťPon 04. Feb 2013 16:56:13

hmm: dik za rady, Clio by som už asi nebral, nie že by som so svojim nebol spokojný, autíčko tiché, šikovné, ľahko ovládateľné, ABS, servo a 4 airbagy pred 10 rokmi v základnej výbave nemalo veľa áut. akurát tá klima, a niekedy chýba väčší kufor.
Aj spotreba mi pri 1,2 8V vychádza pri bežnom jazdení 6,2 - 6,3, na dlhé trasy (HU,RO,BG) aj pod 5,3.
Teda väčšinu času potrebujem auto na behačky po meste, môcť ľahko zaparkovať, ale nebáť sa ísť do strmého kopca, alebo po výmoľoch a koľajách že poškodím podvozok. to Clio bez problémov zatiaľ plnil.
V Rumunsku som raz nedopatrením ostal visieť oboma pravými kolesami nad kanálom pri ceste, predné na skrutke čapu, zadné na upevnení tlmiča, riadne to zarachotilo, podarilo sa mi ale pomocou hranolov , zdviháku auto dostať vonku a bez poškodenia.
Fluence sa mi páči, ale už je to dlhšie auto, tam, kadiaľ som Cliom chodil by som asi na Fluence minimálne zodral spojler, alebo zadok auta.
Po diaľnici potrebujem chodiť, nie často, ale keď jednorázovo 1500km, tak nech to nieje utrpenie. Nejaká vyššia jednorázová spotreba mi nevadí, hoci aj 8litrov. Pri ceste 1500 tam a spat to predraži cestu o cca 100-120€..... :roll:

Momentálne uvažujem o jazdenom Megan kombi ročník 2005 z 75000km za 4000€, alebo na úver nový megane generation alebo fluence.
Každopádne ale benzín, a najskôr tú 1,6tku, v trojvalci v Suzuki Swift som sa viezol, žiadna sláva... neviem, ako nové sandero s 0,9tkou, ale ja by som ho nebral.
Offline

Victorio

  • Príspevky: 54
  • Registrovaný: Str 25. Máj 2011 15:50:31
  • Meno: Viktor
  • Auto: Renault Clio II Autentique 1,2

Re: Kúpa nového Renaultu/Dacie

PoslaťPon 04. Feb 2013 17:01:43

a ešte jedna vec, stále sa pohrávam s myšlienkou, ako dostať klimu do svojho auta. kto by to vediel spraviť, a či by tá úprava bola košer.
Ak by to stálo povedzme 2000€, stále za toľko iné porovnatelné auto nekúpim (v známom stave, so známym počtom km, nepoškodené, overené)
To, či 1,2 8V to utiahne sa netrápim, predávali sa totiž aj v takejto verzii,
povedzme klimu by som vypínal pri predbiehaní :P , ako turecký šofér v našom výletnom mikrobuse, aby vytiahol do strmého kopca nad zrázom ::poklona::


dorabat klimu nie je len tak nahodit tam kompresor.. moznost tam je ale musel by si zohnat vela dielov a osobne by som sa n aot vykaslal.. a mam pocit ze to sme tu uz pisali, to ze do 1,2 8v davali klimu neznamena ze to bolo dobre riesenie.. ta klima zabije uz aj tak dynamicky mrtvy motor..

ak chces nieco do mesta tak clio

duster ma dobru uzitkovu hodnotu, ale ine ako 4x4 by som neuvazoval, ale to asi pre teba nie je prvorade

fluence ma tiez dobru uzitkovu hodnotu, je postaveny na baze meganaII, poopravim, v nemecku sa uz nepredava, ale na ich trhu bol

megane 5D asi idealny kompromis a navyse momentalne celkom slusne akcie od importera

renaulty maju v serii dost vysoke podvozky takze polne cesty by mali zvladat v pohode
Offline

Victorio

  • Príspevky: 54
  • Registrovaný: Str 25. Máj 2011 15:50:31
  • Meno: Viktor
  • Auto: Renault Clio II Autentique 1,2

Re: Kúpa nového Renaultu/Dacie

PoslaťStr 06. Feb 2013 15:25:14

Ok, klima do môjho clia je blbosť...
včera som si bol pozrieť niečo u konkurencie, auto na pätiny vyzerá lákavo, ale pre našu rodinku by sme také splátky neutiahli (3-4 roky).
Úvery na dlhšie obdobie zase sú citeľne drahšie.

Ostáva mi jediná možnosť, jazdené auto, ale toto v žiadnom prípade nekúpim z bazáru, iba ak od niekoho, koho poznám, resp. doloží dôveryhodné podklady o pôvode auta, jeho histórii a pod.

Mimochodom, Megan Grandtour rok 2005 73000km za 4000€ veľa ???
Offline
Obrázok užívateľa

mr.mike

  • Príspevky: 769
  • Registrovaný: Štv 19. Feb 2009 0:49:42
  • Bydlisko: Pezinok
  • Meno: Majky :)
  • Auto: BMW M3

Re: Kúpa nového Renaultu/Dacie

PoslaťStr 06. Feb 2013 17:00:44

Victorio : to je tazko povedat,zalezi od motorizacie, vybaby a mnozstva dalsich aspektov
I saw the man who can change my destiny. He stood in the mirror.

Clio III - 1.5 DCI - Ninja Experiment
Clio II - 1.5 DCI - Blue Sensation
Clio I - 1.2 8v - Socialna Edicia ;)
Ďalší

Späť na Pokec

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia


cron
Daj si nás na plochu!