Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

Pozor!! na ziarovky Oplympia H7 xenon

  • Autor
  • Správa
Offline
Obrázok užívateľa

cleo

  • Príspevky: 108
  • Registrovaný: Sob 19. Sep 2009 20:55:02
  • Bydlisko: sered
  • Meno: zdenoslav

Pozor!! na ziarovky Oplympia H7 xenon

PoslaťUto 21. Dec 2010 10:30:40

kupil som,vyskusal som= neprijemna skusenost.. poskodzuju paraboli svetiel! ja som snimi presiel 30km vysledok prehriala sa parabola nad ziarovkou.. definujem ak to niekoho bude viac zaujimat.. moja rada nespekkulujte s picovinami ako xenonove a super mega biele\bodre ziarovky okrem overenych znaciek.. ked chcete xenon kupte si original svetla :!:
Naposledy upravil cleo dňa Str 22. Dec 2010 0:00:42, celkovo upravené 1
1.6 16V
Offline

miloss

  • Príspevky: 2197
  • Registrovaný: Uto 17. Aug 2010 12:01:00
  • Meno: Miloš
  • Auto: clio III

Re: Pozor!! na ziarovky Oplympia H7 xenon

PoslaťUto 21. Dec 2010 15:01:54

este ma teraz napadla taka otazocka... nepozeral som si tie moje svetla este ale zaujima ma ake si kupil ty... 55Watove alebo silnejsie???
clio
Offline
Obrázok užívateľa

BlueClio88

  • Príspevky: 771
  • Registrovaný: Sob 05. Sep 2009 19:34:34
  • Bydlisko: Stará Bystrica
  • Meno: Tomáš:)
  • Auto: Laguna II Grandtour 1.9dci

Re: Pozor!! na ziarovky Oplympia H7 xenon

PoslaťUto 21. Dec 2010 16:43:32

ak boli 55 tak nemá prečo roztavovať svetlá...museli byť viac wattové
ex:Favorit 136L
ex:Clio II phase 1 1,9D Mirage
ex:Felicia 1.3MPI
ex:Clio II phase 2 1.2 8V
ex:Renault Scenic 1,6 16V
now: Laguna Grandtour 1.9dci and Clio Vision 1.4 8V
Offline
Obrázok užívateľa

cleo

  • Príspevky: 108
  • Registrovaný: Sob 19. Sep 2009 20:55:02
  • Bydlisko: sered
  • Meno: zdenoslav

Re: Pozor!! na ziarovky Oplympia H7 xenon

PoslaťUto 21. Dec 2010 23:45:18

..su 12V 55W H7 6000Kalvinove..
1.6 16V
Offline

miloss

  • Príspevky: 2197
  • Registrovaný: Uto 17. Aug 2010 12:01:00
  • Meno: Miloš
  • Auto: clio III

Re: Pozor!! na ziarovky Oplympia H7 xenon

PoslaťStr 22. Dec 2010 9:31:07

presne take mam aj ja ako si ich teraz opisal 12V 55W H7 6000Kelvinov ..... jazdnim s nimi uz takmer pol mesiaca mozno aj viac a zatial mi nic neurobili svetla mam v poriadku som to pozeral vcera a su v poriadku..... nechapem to.....a da sa povedat ze svietia kazdy den kedze jazdim stale autom a bez mojho milacika ani na krok :) ..... takze fakt neviem ake to boli ziarovky ja s tymi mojimi nemam zatial problem
clio
Offline
Obrázok užívateľa

laco

  • Príspevky: 916
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 12:22:10
  • Bydlisko: Spišská Nová Ves
  • Meno: Laco
  • Auto: clio II 1,4 16V

Re: Pozor!! na ziarovky Oplympia H7 xenon

PoslaťNed 26. Dec 2010 11:32:41

toto zaujíma aj mňa pretože sa chystám na výmenu žiaroviek a niekde som naďabil na to, že by tam mali byť žiarovky s UV filtrom, čo si myslím, že už je poväčšina vyrábaných ČI?

btw ešte ma zaujalo toto:
http://www.tuning.sk/dokument-ziarovky- ... 4-h7-h1-h3
Offline
Obrázok užívateľa

fishmaart

  • Príspevky: 651
  • Registrovaný: Štv 19. Feb 2009 16:26:33
  • Bydlisko: Trnava
  • Meno: Martin

Re: Pozor!! na ziarovky Oplympia H7 xenon

PoslaťNed 26. Dec 2010 11:58:40

Ano, do tých svetiel majú ísť len žiarovky s UV filtrom. Lenže tie Olympia ho zjavne nemajú, nakoľko to ani na balení nie je uvedené a videl som, čo Cleovi spravili na tých parabolách. Dokonca aj samotné žiarovky sú po krátkej chvíli nejako zadymené.
Žlté mal Ronal, vydržali mu nejaké 3 mesiace, bol síce spokojný s farbou svetla a aj s osvetlením vozovky za horších svetelných podmienok a aj za tmy.
1.2 16V
Offline
Obrázok užívateľa

laco

  • Príspevky: 916
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 12:22:10
  • Bydlisko: Spišská Nová Ves
  • Meno: Laco
  • Auto: clio II 1,4 16V

Re: Pozor!! na ziarovky Oplympia H7 xenon

PoslaťNed 26. Dec 2010 19:31:30

Presne tak zjavne ten UV filter tam chýba ...ja som už skúšal aj osram cool blue tie mi vydržali rok na snehu to bola paráda ale na mokrom asfalte o ničom...potom som dal Elta tiež tuším niečo blue a v pohode, ale teraz by som zrejme radšej niečo čo je overené a 100% asi by som šiel do philipsov, v každom prípade dobre, že to sem Cleo dal: aspoň vieme
Offline

miloss

  • Príspevky: 2197
  • Registrovaný: Uto 17. Aug 2010 12:01:00
  • Meno: Miloš
  • Auto: clio III

Re: Pozor!! na ziarovky Oplympia H7 xenon

PoslaťPon 27. Dec 2010 11:19:56

no ja som to zistoval aj vcobra tuningu aj pri objednavke som do poznamky pisal ze ziarovky musia mat UV filter..... a v cobre mi vraveli ze ho maju ze uz takmer vsetky ziarovky co vyrabaju maju UV filter.... pri objednavke to treba napisat ze chces take lebo ti poslu aj bez UV filtra oni na to pootm nepozeraju...možno si to tam nenapisal a preto ti poslali bez UV(aj ked ziarovka bez UV neroztapa parabolu ale zadymuje ten vonkajsi plast do bielej.... roztapa to iba ak je ziarovka silnejsia mozno to poplietli a poslali silnejsie ziarovky)..... ja som s nimi zatial spokojny a nic mi nepokazili.... ja si ich mozem zatial iba vychvalovať....
clio
Offline
Obrázok užívateľa

fishmaart

  • Príspevky: 651
  • Registrovaný: Štv 19. Feb 2009 16:26:33
  • Bydlisko: Trnava
  • Meno: Martin

Re: Pozor!! na ziarovky Oplympia H7 xenon

PoslaťPon 27. Dec 2010 14:41:12

Cleo si tam bol osobne kúpiť v tom shope a bavil sa s predávačom. Len taká otázočka.. potom prečo renomované značky (výrobcovia autožiaroviek) uvádzajú na svojich výrobkoch, že sú vybavené UV filtrom? A na tovare od "tuningového" šikmookého výrobcu nenájdeš čo i len normy či certifikáty? Videl som tie žiarovky a aj to balenie, nedal by som ani cent za ne..
1.2 16V
Offline

miloss

  • Príspevky: 2197
  • Registrovaný: Uto 17. Aug 2010 12:01:00
  • Meno: Miloš
  • Auto: clio III

Re: Pozor!! na ziarovky Oplympia H7 xenon

PoslaťPon 27. Dec 2010 17:21:29

tak je pravda ze obal je uplny smejd z ciny... aj ziarovky pravdepoodbne budu z ciny ale otazka co dnes nieje z ciny alebo podobnych krajin???? .....ako ked sa mi vypalia alebo nieco zle spravia tak budem na ne urcite aj ja nadavat ale zatial mi nic zle nesposobily s autom a aj svietivost je dobra..... mozno to je otazka vydareneho kusu alebo ja neviem .....ale normalne som si zistoval ci maju aj uv filter a maju ho bo svetlo mi to nebiely..... zalezi asi od kusu a podobne.... nevyznam sa v tom az tak dobre ja tu mozem len opisat moju doterajsiu skusenost s nimi a ta je zatial velmi kladná..... tak sa ospravedlnujem ak som niekomu zle poradil alebo nieco ale ako vravim moje su fajn :roll:
clio
Offline
Obrázok užívateľa

fishmaart

  • Príspevky: 651
  • Registrovaný: Štv 19. Feb 2009 16:26:33
  • Bydlisko: Trnava
  • Meno: Martin

Re: Pozor!! na ziarovky Oplympia H7 xenon

PoslaťPon 27. Dec 2010 19:28:47

Ale Miloss, nie.. neboj, nejde o to, že si tu niekomu zle poradil. Len sme rozoberali tie žiarovky, predajcu a výrobcu. Peace ;)
1.2 16V
Offline
Obrázok užívateľa

cleo

  • Príspevky: 108
  • Registrovaný: Sob 19. Sep 2009 20:55:02
  • Bydlisko: sered
  • Meno: zdenoslav

Re: Pozor!! na ziarovky Oplympia H7 xenon

PoslaťPon 27. Dec 2010 19:30:34

fishmaart píše:Cleo si tam bol osobne kúpiť v tom shope a bavil sa s predávačom. Len taká otázočka.. potom prečo renomované značky (výrobcovia autožiaroviek) uvádzajú na svojich výrobkoch, že sú vybavené UV filtrom? A na tovare od "tuningového" šikmookého výrobcu nenájdeš čo i len normy či certifikáty? Videl som tie žiarovky a aj to balenie, nedal by som ani cent za ne..


hmm asi tak.. ktovie ako to je s ich vyrobou,zivotnostou,ci maju/nemaju UV ochranu.. podla mna su to shity.. u predajcu nic proti nim kupoval som od nich kvalitne veci ako filter atd spokojnost.. ale toto je sortiment ktori oni vedia ze je chujovina ale oni to predavaju lebo to ludia chcu... a dokonca som sa tam dozvedel od jedneho ze ledky do parkovaciek su schvalene :shock: po mojom nesuhlase ze pockajte kolega sa tomu viac rozumie.. ja len tolko tie olympie su nakoniec nejake cinske sracky a nie holandsky autostyle.. neoplatia sa
1.6 16V
Offline
Obrázok užívateľa

cleo

  • Príspevky: 108
  • Registrovaný: Sob 19. Sep 2009 20:55:02
  • Bydlisko: sered
  • Meno: zdenoslav

Re: Pozor!! na ziarovky Oplympia H7 xenon

PoslaťPon 27. Dec 2010 19:44:49

miloss nie nezakladal som tuto temu kvoli tomu ze si mi zle poradil to nie.. ja mozem byt nastvany akurat sam na seba bol som tam osobne aby som to sam videl co kupujem a pytal som sa, no co kupil som blbost.. neviem ako to ze moje boli hned na prd a tvoje su fajn ale v ziadnom pripade sa tu nebudem snazit to spochybnit.. ja som sa ale sklamal a tymto chcem na tento produkt upozornit ostatnych.
ci uz si ich niekto kupi alebo nie je kazdeho osobna vec a mozno sem odpise viac spokojnych ludi.. takze tolko a toto forum myslim sluzi aj na taketo debaty: ( som spokojny s tymto je to dobra vec/s tymto spokojny nie som neodporucam)
1.6 16V
Offline

miloss

  • Príspevky: 2197
  • Registrovaný: Uto 17. Aug 2010 12:01:00
  • Meno: Miloš
  • Auto: clio III

Re: Pozor!! na ziarovky Oplympia H7 xenon

PoslaťUto 28. Dec 2010 20:42:13

ved to je v poho ja to vsetko beriem.... len som napisal ze to aj mna trochu mrzi ze ti to takto pokazilo tie paraboli .... ja osobne som to necakal fakt ma prekvapilo a ked si mi napisal ze co sa ti stalo som sa aj ja zlakol ze co mi to urobilo so svetlom kedze s tym stale svietim :D
clio
Ďalší

Späť na Pokec

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 46 hostia


Daj si nás na plochu!