Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

Nefungujúce LED smerovky

  • Autor
  • Správa

Johny.23

Nefungujúce LED smerovky

PoslaťŠtv 11. Nov 2010 12:43:46

Ahojte, kúpil som si LED oranžové žiarovky ktoré sú určené do smerových svetiel. Namontoval som ich a blikali rýchlo ako keď je žiarovka vadná. Ako je to možné ? Dá sa to nejak spraviť aby to blikalo normálne ? Ďakujem :)
Offline

miloss

  • Príspevky: 2197
  • Registrovaný: Uto 17. Aug 2010 12:01:00
  • Meno: Miloš
  • Auto: clio III

Re: Nefungujúce LED smerovky

PoslaťŠtv 11. Nov 2010 13:06:44

podla mna bude treba asi vymenit prerušovač smeroviek (čo sposobuje aby blikali)... nove auta ho maju elektronicky takze im nevadi ze je tam namontovana LED ziarovka s minimalnym odberom prudu....ale starsie prerusovace boli ine(neviem teraz presne ze ake)...PS: A ked das naspät klasicke zierovky tak blikaju normalne??? Vieš či sa nahodou tou vymenou len nepokazil prerušovač... V každom pripade si myslim ze vymenit ho bude treba ak chces LED-ky
clio
Offline
Obrázok užívateľa

jurajc

  • Príspevky: 336
  • Registrovaný: Str 16. Dec 2009 13:48:11
  • Meno: Juraj
  • Auto: Clio III Grandtour

Re: Nefungujúce LED smerovky

PoslaťŠtv 11. Nov 2010 13:58:19

To mi pripada ako ked som si sam urobil smerovky na babetu na LED-ky cez blikavu Led :D Lenze tam to bolo stiedave napatie urobil som usmernovac prihodil kondik a smerovky isli ok.
No tu ti neviem asi poradit :oops:
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74kW, r.v.2009
Obrázok

Johny.23

Re: Nefungujúce LED smerovky

PoslaťŠtv 11. Nov 2010 18:03:52

miloss píše:podla mna bude treba asi vymenit prerušovač smeroviek (čo sposobuje aby blikali)... nove auta ho maju elektronicky takze im nevadi ze je tam namontovana LED ziarovka s minimalnym odberom prudu....ale starsie prerusovace boli ine(neviem teraz presne ze ake)...PS: A ked das naspät klasicke zierovky tak blikaju normalne??? Vieš či sa nahodou tou vymenou len nepokazil prerušovač... V každom pripade si myslim ze vymenit ho bude treba ak chces LED-ky


No práve klasické vláknové žiarovky mi blikajú normálne akonáhle vymením jednu za LED-kovú bliká rýchlo celá strana. Bude aj tak treba vymeniť prerušovač ? LED-žiarovka je táto : http://www.autoomega.sk/index.php?id_sek=452&id_tovar=23815&uroven=4&zaradenie=452&ukaz=detail&hlzaradenie=1
Offline
Obrázok užívateľa

st. Spider

  • Príspevky: 255
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 10:44:16
  • Bydlisko: Hruboňovo (Nitra)
  • Meno: Šani
  • Auto: Clio III ´09 1.2 TCe Dynamique

Re: Nefungujúce LED smerovky

PoslaťŠtv 11. Nov 2010 18:53:38

Ja si myslim, ze problem bude v odporoch ziaroviek, lebo ked sa ti vypali klasicka ziarovka, tak ti tiez zacne blikat smerovka rychlejsie. A navyse niektore vozy neska ti signalizuju vypalenie ziarovky (hociktorej) a to sa nemoze diat na inom principe ako na merani odporu v systeme. Aj ked tie led ziarovky by mali mat v sebe odpor pre oklamanie systemu, ale jeden nikdy nevie. mozno keby sa ti podari porovnat odpory obycajnej ziarovky s led ziarovkou a nasledne rozdiel medzi nimi kompenzovat dodatocnou montazou nejakeho rezistora na el. obvod smeroviek.
Offline
Obrázok užívateľa

Miseno

  • Príspevky: 307
  • Registrovaný: Sob 20. Jún 2009 0:20:48
  • Bydlisko: Šenkvice

Re: Nefungujúce LED smerovky

PoslaťPia 12. Nov 2010 19:05:27

LED-ky majú menší odber ako klasické žiarovky, mám taký pocit, že niekde aj predávajú sadu odporov práve na tento účel, skús popozerať
1.4 16V (72kW), 2005, približovadlo a Keyova mikrovlnka
Obrázok
Offline

miloss

  • Príspevky: 2197
  • Registrovaný: Uto 17. Aug 2010 12:01:00
  • Meno: Miloš
  • Auto: clio III

Re: Nefungujúce LED smerovky

PoslaťNed 14. Nov 2010 1:21:32

ved ano bude to tym odporom led ziarovka berie desat nasobne menej prudu ako klasicka... a tym padom to ten prerusovač nedokaze zaznamenat..... preto by bolo dobre skusit elektronicky prerusovac alebo pouzit nejaky odpor ku ziarovke alebo nieco podobne aby si to myslelo ze je tam normalna ziarovka s vyssim odporom len pootm neviem ako silno bude svietit ale mala by normlane.... skus tam do serie pripojit nejaky odpor a uvidis ako to pojde
clio

Johny.23

Re: Nefungujúce LED smerovky

PoslaťPon 15. Nov 2010 23:43:27

Miseno píše:LED-ky majú menší odber ako klasické žiarovky, mám taký pocit, že niekde aj predávajú sadu odporov práve na tento účel, skús popozerať


Našiel som toto : http://www.toptuning.sk/led-ziarovky/862-odpor-pre-led-ziarovku-12v-5w-keramicke-puzdro-odstraovac-chybovych-hlaseni.html ale nemám ani najmenšie tušenie ako to zapojiť. Elektrika je pre mňa ,,španielska dedina" :D :(
Offline
Obrázok užívateľa

Miseno

  • Príspevky: 307
  • Registrovaný: Sob 20. Jún 2009 0:20:48
  • Bydlisko: Šenkvice

Re: Nefungujúce LED smerovky

PoslaťUto 16. Nov 2010 18:47:43

zapojíš ho medzi plus a mínus pred LED žiarovku :cool:
1.4 16V (72kW), 2005, približovadlo a Keyova mikrovlnka
Obrázok

Späť na Pokec

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 44 hostia


Daj si nás na plochu!