Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

no a je to v p...

  • Autor
  • Správa
Offline
Obrázok užívateľa

pato

Administrátor

  • Príspevky: 1757
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 10:27:19
  • Bydlisko: velke levare
  • Meno: its good to be king
  • Auto: Clio IIIr

Re: no a je to v p...

PoslaťPia 20. Nov 2009 16:09:34

dakujem Martin Kiss
1.2TurboControlEfficiency
Offline
Obrázok užívateľa

zabka343

  • Príspevky: 800
  • Registrovaný: Pia 20. Feb 2009 20:23:04
  • Bydlisko: BA
  • Meno: Katka
  • Auto: žeby Clio ? ...hehe

Re: no a je to v p...

PoslaťPia 20. Nov 2009 18:44:41

Snad si tie zelene zaby nemyslia ze vsetkych Tweetakov dam prec .. na to nech hned teraz zabudnu mne nic nezavadzia :lol: :D ...
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

wladino

  • Príspevky: 607
  • Registrovaný: Pia 29. Máj 2009 19:09:27
  • Bydlisko: Považská Bystrica
  • Meno: Vladino :)
  • Auto: 1.5 dCi

Re: no a je to v p...

PoslaťPia 20. Nov 2009 21:29:47

anii jaa vevericu nedam doleee :!: :mrgreen:
Clio II 1.5 Dci
Obrázok

..Thome..

Re: no a je to v p...

PoslaťSob 21. Nov 2009 19:18:13

tie folie inak dost brania vyhladu .. v noci teda.. ale proti slnku super vec len vecer o dost horsia viditelnost.. a packa je Kok.. aj tak to neschvalia..
Offline
Obrázok užívateľa

Keyo69

  • Príspevky: 1916
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 17:52:00
  • Bydlisko: Modra
  • Meno: Tomino
  • Auto: CLIO III

Re: no a je to v p...

PoslaťNed 22. Nov 2009 1:12:09

čo sa tu rozčulujete , tuning kedysi bol o tom kto ma gule urobiť s autom niečo čo nieje v zakonene dovolene , dnes tu máme samých amaterov čo robia zle meno a preto sa to ešte sprisnuje a ja sa nenecham odradiť , som zvedavy kedy začnu pokutovať tých hajzlov čo sem vozia črepy , zamorili trh jazdeniek sámymy zlepencami a je to tu ako odpad europy a každe auto má nahovno nastavene svetla atd a nebudem sa rozčulovať , povinnu vybavu budem nosiť i nadalej kompletnu pretože vdaka týmto zmenam bude zase o komplikaciu navyše bo každy si bude vravieť svoje, konečne sa niečo zauživa a zase sa to zmeni , plus ked mi prdnu žiarovky vo svetlach v noci a nebudem mať druhe musim volať odtah a čo je lacnejšie ?
Kreuztage 2012 NEW PROJECT
CLIO 3 phase2 GT 1,5 DCI 78kw 2009 Privilege - vo vývoji
CLIO 3 phase1 1.5 DCI 63Kw 2006 De Luxe Dynamique -predané
CLIO 2 phase2 1,5 dci 60 kW - blue sensation

jaro

Re: no a je to v p...

PoslaťNed 22. Nov 2009 11:39:24

Zdravím všetkých, mne najviac bude vadiť GPS, zvykol som si ho používať a mne vôbec nezavadzal v zornom poli, lebo som ho mal pripevnený na skle čo najnižšie a teraz neviem ako a čím si ho pripnem na palubnu dosku. Ja si myslím že to riadne prepískli tým vodičovym výhľadom, viac prekážajú na zrkadlách v interieri navešané rôzne figurky, reťiazky a použité trblietavé CD disky ako GPS.
Offline
Obrázok užívateľa

clioooo

  • Príspevky: 859
  • Registrovaný: Ned 05. Júl 2009 19:46:45
  • Bydlisko: gheTTo
  • Meno: DuSaN
  • Auto: 1. twingo 1.2 8V 2. clio 1.2 1

Re: no a je to v p...

PoslaťNed 22. Nov 2009 12:37:54

predam sadu ziaroviek, rezervu a rozne veci na zavesenie.... pridam aj oskrabane nalepky s predneho okna :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D
...créateur d'automobiles...
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

fishmaart

  • Príspevky: 651
  • Registrovaný: Štv 19. Feb 2009 16:26:33
  • Bydlisko: Trnava
  • Meno: Martin

Re: no a je to v p...

PoslaťNed 22. Nov 2009 13:31:06

Tak ako Keyo spomínal, tú ex-povinnú výbavu si budem voziť v aute i naďalej, lebo to má praktický význam. Čo sa týka zorného uhla vodiča, tam prakticky nie je nič nové, len to GPS-ko doplnili.. no to v Cliu je dosť veľký problém ako v každom malom-maličkom aute, nie je ho kde inde pripevniť. Ale vedzte, že za tým všetkým niečo stojí.. nič v tejto republike nie je len tak náhodou vymyslené.
Ja som z vajíčok dosraný, keď chodím služobnými dodávkami v robote.. aspoň tie sady žiaroviek odpadli, lebo ani v jednom ich nemám. Ono to tak vyzerá, keď auto nemá "pána" a každý na to serie. Dokonca ani na to čas nemám, aby som to tam dal všetko do poriadku. Už len čakám, kým mi zoberú papiere za to, že mám na jednej z pneumatík nejakú tú milimetrovú vzorku :?
1.2 16V
Offline

Invi

Support

  • Príspevky: 871
  • Registrovaný: Pia 20. Feb 2009 22:11:02
  • Bydlisko: Slovensky Grob
  • Meno: Martin
  • Auto: Mám

Re: no a je to v p...

PoslaťNed 22. Nov 2009 13:36:21

no ja som si to precital v podstate cele ale nic podstatne pre mna tam nie je. tie ziarovky a poistky budem nosit aj dalej hlavne kvoli sebe, pouzite nalepky na skle tiez nemam - to udajne zaviedli preto ze nalepky kontroluju aj dalekohladmi... gps mozes mat aj na skle ak ti to zakryva napr. len vyhlad na kapotu... ja mam sice na spataku zavesene kocky ale tie urcite nezvesim :)
Offline
Obrázok užívateľa

zetor203

  • Príspevky: 649
  • Registrovaný: Uto 03. Nov 2009 9:32:06
  • Bydlisko: Bratislava - Petržálka
  • Meno: Robo
  • Auto: Storia 2007

Re: no a je to v p...

PoslaťNed 22. Nov 2009 13:50:53

no tak to su dobré chujoviny. Ešte že ja mám GPSko v mobile a držiak na neho na stredovej mriežke ventilátora. Čo sa týka zorného uhla vodiča, mám aj slnečný pás aj zaveseného pavuka na specátku a nič mi nezavadzá ani v noci ani cez deň, takže nechápem čo vymýšlajú a ako to tu bolo už spomínané to je tak isto ako ked si dám slnečnú clonu dole a mám aj tie najtmavšie okuliare na sebe, tak čo vymýšlajú v jednom kuse, ja to dole skrátka nedám a basta...
Offline
Obrázok užívateľa

clioooo

  • Príspevky: 859
  • Registrovaný: Ned 05. Júl 2009 19:46:45
  • Bydlisko: gheTTo
  • Meno: DuSaN
  • Auto: 1. twingo 1.2 8V 2. clio 1.2 1

Re: no a je to v p...

PoslaťPia 27. Nov 2009 14:46:08

takze co sa GPS tyka vyhlaska bude upravena na podnety vodicov... hlavne kvoli GPS kontrole elektr. myta... ak to moze mat kamion na polubovke preco by nemohlo mat osobne GSP navi. takze policia nema opravnenie uz teraz davat pokuty za GPS pripevnenom na skle, aj ked novela zakona bude platna az v novom roku. Vybrate z komunikacie p, Packu a TV Markiza :lol:
...créateur d'automobiles...
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

tycon

  • Príspevky: 255
  • Registrovaný: Ned 28. Jún 2009 10:14:07
  • Bydlisko: Trnava
  • Meno: Peter Vaško
  • Auto: 1.5 DCI

Re: no a je to v p...

PoslaťStr 16. Dec 2009 18:18:51

no čo borci viete už nejaké nové info ohľadom tej rezervy?
ja som si niečo čítal,ale vobec to nevyzerá dobre,ak nemáš special pneumatiky na dojazd s opravnou sadou,thak musíš rezervu stále mať,neviete niečo o tom?
bo už som ju skoro vyhodil a teraz neviem...
European Auto Sound Association Competence
http://www.easca.de

Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

pato

Administrátor

  • Príspevky: 1757
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 10:27:19
  • Bydlisko: velke levare
  • Meno: its good to be king
  • Auto: Clio IIIr

Re: no a je to v p...

PoslaťStr 16. Dec 2009 18:30:36

ja mam dalsiu otazku... ak by som natrafil na vazne velkeho kk z policajneho zboru a zobere mi TP na mieste aj znacky... ako sa dopracujem k jeho navratu? :D
aj ked si stale myslim ze ked mam v tp 175/65 ale mam 165 tak to by musel byt vazne vagabund...
1.2TurboControlEfficiency
Offline
Obrázok užívateľa

Keyo69

  • Príspevky: 1916
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 17:52:00
  • Bydlisko: Modra
  • Meno: Tomino
  • Auto: CLIO III

Re: no a je to v p...

PoslaťStr 16. Dec 2009 20:02:48

v prvom rade maj ofotene všetky dokumety , o to lachšie sa to vybavujeee a ver mi kludne ta može za henten rozmer , proste nei je v TP a idu tvrdo , ale oni to potrebuju skor na pokutu ako na odobratie TP a SPZ
Kreuztage 2012 NEW PROJECT
CLIO 3 phase2 GT 1,5 DCI 78kw 2009 Privilege - vo vývoji
CLIO 3 phase1 1.5 DCI 63Kw 2006 De Luxe Dynamique -predané
CLIO 2 phase2 1,5 dci 60 kW - blue sensation
Offline

Invi

Support

  • Príspevky: 871
  • Registrovaný: Pia 20. Feb 2009 22:11:02
  • Bydlisko: Slovensky Grob
  • Meno: Martin
  • Auto: Mám

Re: no a je to v p...

PoslaťUto 05. Jan 2010 0:15:27

clioooo píše:takze co sa GPS tyka vyhlaska bude upravena na podnety vodicov... hlavne kvoli GPS kontrole elektr. myta... ak to moze mat kamion na polubovke preco by nemohlo mat osobne GSP navi. takze policia nema opravnenie uz teraz davat pokuty za GPS pripevnenom na skle, aj ked novela zakona bude platna az v novom roku. Vybrate z komunikacie p, Packu a TV Markiza :lol:


stalo sa... tu je citat zo sme.sk:

Prvý deň tohto roka nadobudla účinnosť novela vyhlášky, ktorá platí necelé dva mesiace. Je to tá vyhláška (č. 464/2009 Z.z.), ktorá podľa niektorých výkladov zakázala mať v "zornom poli vodiča" akékoľvek predmety, ktoré vyhláška nepovoľovala.

Od prvého januára bol však celý odsek, ktorý sa venoval problematike "zorného poľa vodiča", z vyhlášky č. 464/2009 Z.z. vypustený.

§ 4, vyhláška 464/2009 Z.z.:

(6) V zornom poli vodiča nesmú byť umiestnené žiadne predmety, ktoré obmedzujú výhľad vodiča všetkými smermi okrem schválených spätných zrkadiel, označení určených na umiestnenie na sklá vozidla, ako je napríklad diaľničná známka na používanie vybraných pozemných komunikácií, perforovaná kontrolná nálepka technickej kontroly, emisnej kontroly alebo kontroly originality, parkovací preukaz a iné nálepky požadované ostatnými štátmi. Neplatné nálepky sa musia zo skla odstrániť. Navigačné systémy a im podobné zariadenia pripevnené prísavkou alebo iným podobným zariadením na čelnom skle sa nesmú umiestňovať do zorného poľa vodiča. Výhľad cez predné sklo motorového vozidla kategórie M3 môže byť čiastočne znížený popri schválených označeniach len smerovou tabuľkou.


Vypustením odseku 6) z vyhlášky zmenila ešte jedna vec: už sa nemusíte trápiť odstraňovaním starých diaľničných nálepiek z čelného skla. Ak to výhľad vodiča neovplyvní, čelné sklo smie zostať "albumom" starých a neplatných nálepiek.

Vyhláška teda ponecháva na vodičovi, aby sa zariadil tak, aby videl na cestu. Okrem toho, vyhláška č. 464/2009 Z.z. mu to priamo prikazuje v odseku, ktorý znie takto: "Za všetkých prevádzkových podmienok a poveternostných podmienok musí byť zabezpečený výhľad z miesta vodiča."
PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia


cron
Daj si nás na plochu!