Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

Dobré rady alebo načo dať pozor pri kúpe...samozrejme CLIO

  • Autor
  • Správa
Offline
Obrázok užívateľa

laco

  • Príspevky: 916
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 12:22:10
  • Bydlisko: Spišská Nová Ves
  • Meno: Laco
  • Auto: clio II 1,4 16V

Dobré rady alebo načo dať pozor pri kúpe...samozrejme CLIO

PoslaťŠtv 27. Aug 2009 11:13:26

Zdravím vás dámy a páni chcel by som vás poprosiť o VŠETKY vaše názory a skúsenosti načo asi dať pozor pri kúpe ojazdeného clia proste všetko čo by mohlo pomôcť pri kúpe. Skúste hlavne postrehy čo sa týka verzií clio 2 phase 2 s motormi 1,2 16V a samozrejme 1,5DCi. Ď.
Offline
Obrázok užívateľa

zabka343

  • Príspevky: 800
  • Registrovaný: Pia 20. Feb 2009 20:23:04
  • Bydlisko: BA
  • Meno: Katka
  • Auto: žeby Clio ? ...hehe

Re: Dobré rady alebo načo dať pozor pri kúpe...samozrejme CLIO

PoslaťŠtv 27. Aug 2009 11:24:58

No moja skusenost pri kupe prveho auta bola ze tam nebol olej :roll: hmm ... tak u mna by to bolo prve co by som pozerala xixi :D .. a asi by som si zobrala so sebou Keya ako poradcu :cool:
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

fishmaart

  • Príspevky: 651
  • Registrovaný: Štv 19. Feb 2009 16:26:33
  • Bydlisko: Trnava
  • Meno: Martin

Re: Dobré rady alebo načo dať pozor pri kúpe...samozrejme CLIO

PoslaťŠtv 27. Aug 2009 11:27:35

Veru.. na to by si mal zobrať Keya. Ten ti prezrie Clio aj so zavretými očami :D
1.2 16V
Offline
Obrázok užívateľa

0revange0

  • Príspevky: 100
  • Registrovaný: Pia 17. Júl 2009 14:14:39
  • Bydlisko: Ba ;)
  • Meno: Gabo :o)

Re: Dobré rady alebo načo dať pozor pri kúpe...samozrejme CLIO

PoslaťŠtv 27. Aug 2009 11:39:39

Taka mini-zakernost s ktorou som sa ja stretol, sice pri kupe funglovky ale moze sa stat... Renault ako taky vie vystavit papier na dopisanie vacsich diskov to TP, ale iba na urcite verzie motora. Kedze ja som si od nich nezobral 15elektrony ale 14 disky tak mi tam dali taku verziu aby sa to dopisat nedalo :D resp. aby mi oni s tym nevedeli pomoct.
Offline
Obrázok užívateľa

fishmaart

  • Príspevky: 651
  • Registrovaný: Štv 19. Feb 2009 16:26:33
  • Bydlisko: Trnava
  • Meno: Martin

Re: Dobré rady alebo načo dať pozor pri kúpe...samozrejme CLIO

PoslaťŠtv 27. Aug 2009 11:56:04

0revange0.. no neviem či to tak je. Tie rozmery by ti zo strany Renaultu mal poskytnúť importér, lebo ten má priame kontakty s Renaultom vo Francúzsku. Ja mám.. no mal som problém, ale opačného charakteru ako ty. Chcel som si dať zapísať 14" (kvôli zimným kolesám), no ani za boha mi to nechceli dopísať. Vraj na môj model Clia idú výlučne len 15"! A kde je problém? Neviem.. a už ani neriešim. Kúpil som si 15" na zimu a basta.
Ale prejdem k podstate tejto jazliho témy.. je dobré si to všetko aj v techničáku pozrieť, čo tam máš uvedené, aby si aj v tomto smere nenarazil na neskoršie komplikácie. No hlavne aby autíčko bolo čo v najlepšom stave a v poriadku. V každom prípade by nemalo byť na karosérii hrdzavé. Motor a prevodovka by nemali vykazovať fatálne netesnosti, ale v tomto prípade je to o tom hlavne, že keď sa niekto zbavuje auta, tak vo väčšej miere je to z dôvodu opotrebovania. Takže to nikdy nebude ako nové..
1.2 16V
Offline
Obrázok užívateľa

pato

Administrátor

  • Príspevky: 1757
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 10:27:19
  • Bydlisko: velke levare
  • Meno: its good to be king
  • Auto: Clio IIIr

Re: Dobré rady alebo načo dať pozor pri kúpe...samozrejme CLIO

PoslaťŠtv 27. Aug 2009 19:06:22

KEYO ti urcite rad poradi on to ma v malicku toto...
1.2TurboControlEfficiency
Offline
Obrázok užívateľa

Keyo69

  • Príspevky: 1916
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 17:52:00
  • Bydlisko: Modra
  • Meno: Tomino
  • Auto: CLIO III

Re: Dobré rady alebo načo dať pozor pri kúpe...samozrejme CLIO

PoslaťŠtv 27. Aug 2009 23:20:31

takže v skratke čo ma rýchlo napadlo

1. v zahraniči pozeram po ponuke autohausov - nie bazaroch patriacim turkom , a sukromným ponukam v zahraniči sa vyhybam kvoli naročnosti biznisu
doma naopak bazarom neverim vobec / mám skusenosti / potom su tu kšeftary
ktorý to maju ako bočak - tam treba natrafiť na dobru ponuku a vyznať sa /ale na slovensku každy oj... klame / a potom su to čisto sukromne ponuky / tam treba dať pozor o akeho majitela sa jedna kutyl - lava ruka , nervozny -kludny vodič , vek atd

2. doležitý je prvý dojem - budte svojim sposobom vyberavy , nebudte hrr do prveho na ktore pojdete i ked i to prve može byť naj , to musite samozrejme overiť skusmým okom alebo aspon pocitom , treba sa pýtať na všetko , lepšie sa porozpravate zo sukromníkom ako s bazaristom s tretieho kolena

3. vždy sa jedna o kompromis nikto nebude predavať auto v 100 % , preto treba najsť v dnešnej ponuke kompromis typu prijatelna cena za stav vozidla , opotrebenie a poškodenie , myslim že opticke chyby su menej doležitejšie ako motoricka časť a ubehnute km atd

4 . ubehnute km rozdiel medzi benzinom a dieslom je v servisných intervaloch dci ak je o neho dobre starane dokažde dobre služiť i po 100 - 120 000 km ale tam plati kupiť auto po servisnom intervale / samozrejme s vydokladovanim /
u benzinu sa treba snažiť čo najnižšie km, maly objem neznese vela , ale opäť tu hraje ulohu stav a starostlivosť ako i počet majitelov , velmi doležite

5. zväčša su auta dokonale vyčistine o to ťažšie sa hladaju zadrhle , druha vec treba sa na veci pozerať prečo / a nie šak to neni drahe vymenim alebo aj tak som si chcel kupiť "tuningove"
to prečo si klademie všae napr prečo je paka tak zodrata a udajne 50000 km , volant, pedale, sedačka? ale pozor treba si všimať zodratie komplexne pretože rozne doplnky ničia tieto veci nevyhnutne k šoferovaniu dosť neumerne voči km , napr prstene robia ryhy na pake ale nezoderu ju do tvaru gule , alebo volant koženny je nachylny na slko a steha ale nie je vylšteny ako zrkadlo , molitanovy volant sa droli , vyšlapanie rohožky od opätkou atd je toho vela

dalšia vec čistenia je , ked pozriete okolo kolies alebo na dieli okolo toho , či su nahodou neni podfuknute od plniču - to prezradza že autu niečo bolo , alebo zvyke podfuknuť čiri lak pri striekani na dieli ktore sa nelakuju ale iba zakrivaju , vela prezradi i voda na lakovaných častiach sa sprava uplne inak ako an origo pokial nei je brutal navoskovane

6. treba si dobre pozrieť a zamyslieť sa či sedi vybava ,facelift k roku výroby napr ja som ešte nevidel phase 1 napr 98 z antenou vzdaku ako u phase 2 / hovno videl v bazare s prevarenou strechou alebo storiu s 60 kw DCI atd dalej každa drobnosť v aute ma od novoty vyrazeny znak renault čislo vyrobku a hlavne rok podla toho viete ktore dili tam patria a ktore nie , ked vám niečo nesedi patrajte dumajte dobre si všimajte fugy a medzery musia byť rovnomerne každa odchylna niečo povie samozrejme pozrite i na gumy či ich nahodou nederie kriva naprava alebo zla geometria do buračky ú ked sm epri gumach ak su zimne uprostred leta može to byť predzvesť dlheho statia u klampiara a naopak , nebojte sa dať dole pireli a skontrolovať origo zvary , na nosnikoch si pozrite či je pasta rovnaka s origo štrukturov či farbou ako i tlmenie v kufri či je seriove na spravnom mieste , dajte pozor či v kufry alebo pdo sedačkami nei je prepružena podlaha , plech pokčeny taktiež pribeh niečoho nepekneheo , okna tiež maju svoej čisla a vyrobcou pozor však u 3 dv su traja vyrobcovia od serie napr to su zase nuansi originalnosti ako i krytky dci 48 kw obyčajna dci krytka , 60 kw modre I na krytke , 80 kw cca modre CI na krytke všimajte si i odtien farby voči ostatným dileom pozor i origo lak klame porovnajte si plastove a kovove dili hraje trochu inak to je bežne kvoli materialu ale ked je to moc rozdielne tak to prezradi vela , malo kto robi zastreky do iných dielov aby urobil prechod a kedže renault rád meni farbeknu škalu a má mrte podotienov strieborna i 36 za jeden rok tak potom sa tane to že nesedi odtien autua , hlavne pod neonom je hodne vidieť , slnko to praveže skova , slnko je napomocne ked sa pozrieťe proti nemu , že ako hrae farba a jej odraz na plche dilu aj je tam ina štruktura alebo jamky tak to prezradza neoriginalnosť

7 . skontrolujete čisla v TP a na kasni ako i vykon a všetky udaje uvedene v TP , čisla s TP porovnajte s vyrobným štitkom vyrobcu a čislami na kasni a navzajom medzi sebu musi byť samozrejme absolutna zhoda , plus treba si všimať ich originalnosť v razbe či ich okolie, či tam nie su dake zasahy , štikot vyrobcu je u 3 dv i 5 dv na spolujazdcovej strane na B stlpiku dole , je tam i čislo farby ako i čislo vybavy a interieru , to čislo hovorim o rodnom čisle auta tkz VIN

nei e na škodu pozrieť si i platnosť STK EK , može saniečo ušetriť al može i auto predražiť

specialitka u clia pozrite ake su možnosti pneu a kolies v TP

8. treba si overiť či na auto nei je daky leasing uver , či nebolo už predan par krat niekomu inemu , či ie je vedene v trestnej činnosti atd je na to kopa stranok a inštitucii ale tam som sa zatial nedostal

9. na zaver vela štastia , pretože kategoria maleho auta je naročna čo sa týka dovozu , dovolim si tvrdiť že neburane sa neoplati zvonku čo znamena i pre predajcov a to znamena že ked 80 percent ponuky je dovoz , kolko je tu črepov je rozdile buračka rozbite svelo alebo prasknutý naraznik a prevarena srecha či každe dvere s ineho auta , a druhým problemom je že už ludia predavaju autua ktorr si kupili od predajcov s dovozu ale už ich prezentuju ako kupene v SR , pozor i na to , že vozili sa aut avo velkom ovela skor ako prišla slavna byrokraticka KO - kontrola originality
Kreuztage 2012 NEW PROJECT
CLIO 3 phase2 GT 1,5 DCI 78kw 2009 Privilege - vo vývoji
CLIO 3 phase1 1.5 DCI 63Kw 2006 De Luxe Dynamique -predané
CLIO 2 phase2 1,5 dci 60 kW - blue sensation
Offline
Obrázok užívateľa

laco

  • Príspevky: 916
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 12:22:10
  • Bydlisko: Spišská Nová Ves
  • Meno: Laco
  • Auto: clio II 1,4 16V

Re: Dobré rady alebo načo dať pozor pri kúpe...samozrejme CLIO

PoslaťPia 28. Aug 2009 8:10:18

:shock: :shock: :shock: super ďakujem za postrehy hlavne Keyovi toto sú rady fakt nad zlato...samozrejme topic je otvorený, tak kľudne všetci prispievajte skúsenosťami :cool:
Naposledy upravil laco dňa Pia 28. Aug 2009 10:05:28, celkovo upravené 1
Offline

fuseon

  • Príspevky: 399
  • Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 21:26:27
  • Bydlisko: Považska Bystrica

Re: Dobré rady alebo načo dať pozor pri kúpe...samozrejme CLIO

PoslaťPia 28. Aug 2009 9:14:48

Je ironiou ze ked som ja kupoval clio tak bolo spinave, zaprasene, smrdelo, nestartovalo, stalo rok a pol u mechanika v dielni, bolo kozmeticky odrete,nebolo prihlasene, bolo z IT, nemalo TP kde by sa pisalo nieco o vybave, proste loteria a ja som vyhral Jacpot, no asi by si sa on vtedy ani neoprel ale kedze som mal clio aj predtym uz som vedel na co mam pozerat a po umyti bolo auto ako z linky vo fabrike, kazdopadne to neodporucam robit v inych pripadoch, toto bol dobry kamarat a o predaj som ho poziadal ja.

No chcel by som este doplnit este zopar rad ktorych sa nezlaknut ked nahodou :
- nefunguje ofuk na poziciach 1 2 3, vtedy nejde ani klima, ide o to ze je vypalena diodka na odpore ventulatora a stoji 5 sk, kazdopadne by som si to vyskusal rozobrat ( 5min) a kablikom prepojit.

- vsetky dnesne clia maju taky lak ze ked to streriekaju na druhy krat tak je to vidno, ja napr som striekal len skrabance a mnohy by isto uz prognozovali ze to bolo burane atd. treba hladat viac znakov.

- vrzga palubovka -- tu by som chcel podotknut ze palubova ani pristrojova doska by nemala vidavat ziaden skripavy zvuk, je to tak otlmene ze nie ale ak vydava zvuky a hlavne ta spodna cast tak bola uz vyberana -- je tam totiz tepelne prilepena a ked sa to odtrhne tak to uz nenatavite spat a drzi to len na sroboch, cize sa stym uz niekto hral.

- nepozerajte sa na km hlavne nie v cliu, mne sa bez pomoci akej kolvek techniky podarilo zhodit 25 000km a to dva krat, staci dobry sled mackania a vypajania baterie, tiez ale nemam overene ci to funguje na vyssich modeloch, no kazdopadne stiahnut km je dnes narodny sport,

- chcite znacku a viskozitu oleja ktory tam bol nalievany.
- co sa tyka benzinu je dost blbu vzdorny, takze ked sa po kupe vymenia sviecky, rozvody, filtre a naplne tak pofachci ako hodinky,
Offline
Obrázok užívateľa

laco

  • Príspevky: 916
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 12:22:10
  • Bydlisko: Spišská Nová Ves
  • Meno: Laco
  • Auto: clio II 1,4 16V

Re: Dobré rady alebo načo dať pozor pri kúpe...samozrejme CLIO

PoslaťPia 28. Aug 2009 10:48:00

Keyo: keďže si písal že pri dovoze zo zahraničia pozeráš hlavne po autohasoch nie po bazároch alebo tureckých bazároch čo napríklad http://www.mobile.de/home/index.html?lang=cz....máš nejaké znalosti resp. skúsenosť ?
Offline
Obrázok užívateľa

laco

  • Príspevky: 916
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 12:22:10
  • Bydlisko: Spišská Nová Ves
  • Meno: Laco
  • Auto: clio II 1,4 16V

Re: Dobré rady alebo načo dať pozor pri kúpe...samozrejme CLIO

PoslaťNed 06. Sep 2009 19:18:32

ak by som kupoval jazdenku mal by som predstavu okolo tých max. 100 000 najazdených km...koľko je tak normálne u benzínu a koľko u dci a koľko je už veľa ?
Offline
Obrázok užívateľa

Keyo69

  • Príspevky: 1916
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 17:52:00
  • Bydlisko: Modra
  • Meno: Tomino
  • Auto: CLIO III

Re: Dobré rady alebo načo dať pozor pri kúpe...samozrejme CLIO

PoslaťNed 06. Sep 2009 22:42:05

jazli myslim , že momentalne sa neoplati doviesť si auto zo zahraničia na svoje naklady , vide drahšie a je to na polemizovanie či kupiš lepšie a v neposlednom rade pri ponukach s mobile musiš byť dosť rýchli aby ti ponuka neušla , bo na dobre ponuky nestriehneš sám - a taktiež davaj pozor n apodozrive ponuky ktore pribudaju najviac večer a ráno s už zmazane , je to loteria

a čo sa km týka podla mna stale plati čím menej tým lepšie / to sa nikdy nezmeni / ano je pravda , že motor vydrži ano blok motora hej ale kazi a opotrebovava sa všetko okolo čidla, čapy, tlmiče, brzdy atd
Kreuztage 2012 NEW PROJECT
CLIO 3 phase2 GT 1,5 DCI 78kw 2009 Privilege - vo vývoji
CLIO 3 phase1 1.5 DCI 63Kw 2006 De Luxe Dynamique -predané
CLIO 2 phase2 1,5 dci 60 kW - blue sensation
Offline
Obrázok užívateľa

BlueClio88

  • Príspevky: 771
  • Registrovaný: Sob 05. Sep 2009 19:34:34
  • Bydlisko: Stará Bystrica
  • Meno: Tomáš:)
  • Auto: Laguna II Grandtour 1.9dci

Re: Dobré rady alebo načo dať pozor pri kúpe...samozrejme CLIO

PoslaťPon 07. Sep 2009 19:08:23

ja som kupoval clio s kamarátom,ktorý robí búračky...moje clio dostalo šupu do dverí a boli prestriekané(dosť to vidno)inak interier zachovalý,hrzda nikde(dovoz IT),kilometre 63000km čo je na diesel málo,ale čo dnes nie je stočené...no a motor ide docela dobre...akurát má trošku hlučnejsí prejav za studena...no ale snáď sa po kompletnej go motora upraví..
ex:Favorit 136L
ex:Clio II phase 1 1,9D Mirage
ex:Felicia 1.3MPI
ex:Clio II phase 2 1.2 8V
ex:Renault Scenic 1,6 16V
now: Laguna Grandtour 1.9dci and Clio Vision 1.4 8V
Offline
Obrázok užívateľa

Keyo69

  • Príspevky: 1916
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 17:52:00
  • Bydlisko: Modra
  • Meno: Tomino
  • Auto: CLIO III

Re: Dobré rady alebo načo dať pozor pri kúpe...samozrejme CLIO

PoslaťPon 07. Sep 2009 23:26:03

hm no neviem blueclio98 tie km su zaražajuco nizke hlavne na diesla bo tie sa viac menje deru dosť , hlučnejši prejav bude asi sposobeny tým DTI motorom bo to je stara škola renaultu ten motor sa vyrabal skoro bezo zmeni 15 rokov , hovorim to preto bo moj foter to mal v megane ktorého sme kupili funglovku , len ma zaraža tvoja spominana akcelerácia , kolko KW máš v TP ?

a späť k téme , ako som písal každe clio z dovozu je na 95 % minimalne tuknute lenže u nas sa hovori tuknutie i pohnutej kasny a opäť k tým km , u nas je problem , že kedysi , ked sa začalo voziť vo velkom tak sa i hufne stáčalo , ludia kupovali a tešili sa až ked sa to mierne prevalilo , začali byť opatrný a teraz to každy predáva a je ich plna inzercia chápete čo sa stalo ?
Kreuztage 2012 NEW PROJECT
CLIO 3 phase2 GT 1,5 DCI 78kw 2009 Privilege - vo vývoji
CLIO 3 phase1 1.5 DCI 63Kw 2006 De Luxe Dynamique -predané
CLIO 2 phase2 1,5 dci 60 kW - blue sensation
Offline
Obrázok užívateľa

BlueClio88

  • Príspevky: 771
  • Registrovaný: Sob 05. Sep 2009 19:34:34
  • Bydlisko: Stará Bystrica
  • Meno: Tomáš:)
  • Auto: Laguna II Grandtour 1.9dci

Re: Dobré rady alebo načo dať pozor pri kúpe...samozrejme CLIO

PoslaťUto 08. Sep 2009 7:53:05

podlľa googlu by som mal mať 47kw,no v techničáku je 55kw pri 5500otáčkach...najbližšie sa pokúsim opäť urobiť meranie a snáď to bude lepsie
ex:Favorit 136L
ex:Clio II phase 1 1,9D Mirage
ex:Felicia 1.3MPI
ex:Clio II phase 2 1.2 8V
ex:Renault Scenic 1,6 16V
now: Laguna Grandtour 1.9dci and Clio Vision 1.4 8V

Späť na Pokec

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia


cron
Daj si nás na plochu!