Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

Ewusskina nehoda :-(

Nehody, pokuty, stretol som,...
  • Autor
  • Správa

Ewusska

Re: Ewusskina nehoda :-(

PoslaťSob 15. Aug 2009 9:03:28

Chlapci, potrebovali by sme od vás radu. Už viac ako tri mesiace sa snažíme vybaviť celú nepríjemnú skúsenosť s mojou nehodou, no stále to žiaľ nemá konca. V stredu (po troch mesiacoch) sme sa dozvedeli, že dotyčný vlastne celú dopravnú nehodu neohlásil vo svojej poisťovni a vraj vďaka nemu nám nemôžu vyplatiť naše peniaze. Tak som s dotyčným okamžite volala a párkrát som spomenula súd a hop, na ďalší deň volala pani z poisťovne, že už je to ohlásené a ide akurát vypočítať sumu, ktorú nám majú vrátiť. Lenže tu nastáva znovu ďalší problém, vraj nám môžu vrátiť z našich cca 300€ len cca 80€ a stále sa odvolávajú na vek a kilometre auta, hoci auto malo v deň nehody rok a necelý mesiac a najazdených cca 31 000km. Keď sme sa pýtali na meno, kto takúto sumu vypočítal, nechcela to ani zaboha povedať. Naša poisťovňa poslala papiere českej allianz, ktorá potvrdila, že dotyčný je vinník a poslala zložku do slovenskej allianz, kde nám bola vyrátaná tá úchvatná suma.
Ja si svojim laickým rozumom myslím, že ak to bolo všetko hradené z našej havarijnej poistky, tak nám poisťovňa mala vrátiť všetky peniaze a potom si ich vymáhať od dotyčného. Ale to som si len naivne myslela, lebo v tomto štáte nič nie je normálne :x :x :x
Chceli by sme vedieť, či je možné sa proti tomuto rozhodnutiu odvolať a čo nás po odvolaní čaká. Budeme si musieť preštudovať zákon o povinnom zmluvnom poistení, lebo mám pocit, že ľudia v poisťovni ani nevedia, že niečo také existuje.
Zároveň po zistení tejto skutočnosti, sme volali dotyčnému, že nám bude musieť doplatiť zvyšok, ktorý nám patrí, inak sa stretneme na súde. :evil:
Iróniou je, že som nič neurobila, všetko sme museli zaplatiť z vlastného vrecka, máme s tým len nervy a stále problémy a dotyčný si sedí doma s vyvalenými ....... a je vysmiaty. :evil: :evil: :evil: :evil: A my? Peniaze nikde, auto zle nastriekané a ja stále problémy s kolenami+ďalšie vyšetrenia a asi operácia.
Offline
Obrázok užívateľa

laco

  • Príspevky: 916
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 12:22:10
  • Bydlisko: Spišská Nová Ves
  • Meno: Laco
  • Auto: clio II 1,4 16V

Re: Ewusskina nehoda :-(

PoslaťSob 15. Aug 2009 10:09:25

toto je velmi neprijemne a velmi zahadne konanie a pohadzovanie si vas a papierov...v tomto smere by som sa asi poradil s nejakym pravnikom co a ako + ako vravis tvoje zdravotne problemy takze jedine asi tak...len zas to bude urcite stat nejake peniaze a to v dnesnej dobe je zas onicom v kazdom pripade chodte si za svojim verim ze sa vam podari to dotiahnut vo vas prospech...drzim palce ;)
Offline
Obrázok užívateľa

Tonino

  • Príspevky: 189
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 13:34:54
  • Bydlisko: Záhorie

Re: Ewusskina nehoda :-(

PoslaťSob 15. Aug 2009 10:23:14

To si piš, že pojdeme za svojím!! Nenecháme aby nás odrbávala nejaká poisťovna a ešte vôbec nie nejaký kokotko čo zavinil dopravnú nehodu!!! Nech si ma neželajú ked tam ja zajdem osobne to už nebudeme jednať podobrom ale po ZLOM!!!Ďakujeme za podporu Jazli :cool:
Obrázok
Renault Clio II Storia LS
1,2 16V 75k
01/2008
http://www.technicke-vykresy.tym.sk
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

fishmaart

  • Príspevky: 651
  • Registrovaný: Štv 19. Feb 2009 16:26:33
  • Bydlisko: Trnava
  • Meno: Martin

Re: Ewusskina nehoda :-(

PoslaťSob 15. Aug 2009 11:59:01

To ma veľmi mrzí, že sa s tým stále musíte trápiť. Ja som to mal obdobné.. škodu som si hradil zo svojej havarijnej a doplatil som spoluúčasť. No moja poisťovňa tú spoluúčasť nedokázala vymôcť, lebo tá druhá poisťovňa vyrátala rozsah škôd na oveľa nižšiu sumu. Tak som to zobral do vlastných rúk a išiel do TN, kde sídli tá druhá poisťovňa a nedokázal som to vybaviť. Proste ma odpinkal, že si to vyrátali podľa svojich programov a to ich nepustí ďalej.. čiže každá poisťovňa si to robí po svojom a v tom je potom bordel. Čiže som zostal nejakých 7 700,- v mínuse. Hľadal som možnosti, ako to vymáhať.. zistil som, že priamo od vinníka by to bolo priam trestným činom a na súde potrebuješ fakt skvelého právnika, ktorý by sa dokázal s nimi handrkovať kvôli "smiešnym" peniazom. Bohužiaľ, takto je to tu v tomto super štáte nastavené, že to nemá obdoby! :evil:
Týmto vás, ale nechcem odradiť, ale chcem vám držať palce, aby ste to dotiahli do konca a vyhrali. Ja sa musím priznať, že som sa na to potom vykašľal.. vtedy som bol ešte zamestnaný. Teraz by to bolo pre mňa dosť tragické.
Zároveň by som sa pri súde opieral o fakt, že došlo k zraneniu a následne k zdravotným problémom trvácnejšieho charakteru.. to by malo viacmenej zohrávať dosť prioritnú úlohu. Avšak.. musí to byť všetko perfektne zdokladované lekárskými dokumentmi a posúdeniami.
1.2 16V

Ewusska

Re: Ewusskina nehoda :-(

PoslaťSob 15. Aug 2009 14:22:47

Fishmaart to si ma teda veľmi nepotešil :( Niekde som ale čítala, že ak zaplatíme spoluúčasť a ostatné veci a poisťovňa nám vyráta oveľa nižšiu sumu než akú sme zaplatili, tak ten rozdiel je možné vymáhať od vinníka a ak sa s ním nedá dohodnúť, tak to treba riešiť v občiansko-právnom konaní. Takže by to nemalo byť trestným činom. Len si to musíme ešte dobre overiť. Inak to bola už tretia nehoda dotyčného, čo nabúral do niekoho. Mám to ja šťastie naraziť na takého "šoféra" :roll:
Offline
Obrázok užívateľa

fishmaart

  • Príspevky: 651
  • Registrovaný: Štv 19. Feb 2009 16:26:33
  • Bydlisko: Trnava
  • Meno: Martin

Re: Ewusskina nehoda :-(

PoslaťSob 15. Aug 2009 21:12:54

Je pravda, že by sa to malo najprv vymáhať od neho. Osobne som to neskúsil (možno som mal, avšak je to len moja chyba), ale.. keby som bol ja na jeho mieste, nezaplatil by som. Veď si platím zákonnú a tým to hasne. V prípade nehody, ktorú zaviním pekne nahlásim, poprípade vyfasujem pokutu alebo prídem o vodičák. Čo robí a ako to robí poisťovňa za klienta, to nikoho už netrápi.
1.2 16V
Offline
Obrázok užívateľa

clioooo

  • Príspevky: 859
  • Registrovaný: Ned 05. Júl 2009 19:46:45
  • Bydlisko: gheTTo
  • Meno: DuSaN
  • Auto: 1. twingo 1.2 8V 2. clio 1.2 1

Re: Ewusskina nehoda :-(

PoslaťSob 15. Aug 2009 21:36:32

ako sa hovori trikrat a dost... ze ho este nejaka poistovna aj chce poistit... sa necudujem ako to na slovensku bezi.. a to mame socialnu vladu a demokraticky stat.
...créateur d'automobiles...
Obrázok

Ewusska

Re: Ewusskina nehoda :-(

PoslaťPon 17. Aug 2009 7:44:58

Veď v prípade, že by to po rozumnej dohode nechcel zaplatiť, tak je jediné riešenie občiansko-právne konanie.... Do čoho sa mi osobne veľmi nechce, ale aspoň to skúsime najprv od neho. Uvidíme čo z toho všetkého nakoniec v najbližšej dobe bude.
Ešte jedna otázka, viete mi poradiť, ktorý servis je v BA dobrý? (ak vôbec existuje dobrý renault servis :evil: ) Ďakujem!
Offline
Obrázok užívateľa

pato

Administrátor

  • Príspevky: 1757
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 10:27:19
  • Bydlisko: velke levare
  • Meno: its good to be king
  • Auto: Clio IIIr

Re: Ewusskina nehoda :-(

PoslaťPon 17. Aug 2009 14:58:38

nepoznate IDM v malackach omg?
1.2TurboControlEfficiency

BillaBongclio

Re: Ewusskina nehoda :-(

PoslaťNed 27. Sep 2009 18:34:02

tiez som tym presla evi neboj ja som mala ale zrusenu celu soferovu stranu stlpik,podbeh,strecha,podlaha,elektron predny,sedacka,blatnik a samozrejme oboje dvere len co bude cas pridam aj foto ale moj milacik je uz opraveny oprava trvala zhruba mesiac ale tych prachou a nervou co ma to stalo to sa neda popisat no stava sa

Ewusska

Re: Ewusskina nehoda :-(

PoslaťPon 28. Sep 2009 12:06:50

No o tých nervoch a prachoch mi niečo hovor :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
byrokracia - buzerácia niečo otrasné :evil:

BillaBongclio

Re: Ewusskina nehoda :-(

PoslaťPon 28. Sep 2009 18:43:45

Ewusska píše:No o tých nervoch a prachoch mi niečo hovor :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
byrokracia - buzerácia niečo otrasné :evil:


suhlasim s tebou mne sice skodu preplatila havarijna poistovna ale za tie nervy to teda nestoji naozaj :x

BillaBongclio

Re: Ewusskina nehoda :-(

PoslaťPon 28. Sep 2009 18:45:51

a moja nehoda vyzeala asi takto nejak:
Naposledy upravil BillaBongclio dňa Sob 03. Okt 2009 7:42:24, celkovo upravené 1
Offline
Obrázok užívateľa

BlueClio88

  • Príspevky: 771
  • Registrovaný: Sob 05. Sep 2009 19:34:34
  • Bydlisko: Stará Bystrica
  • Meno: Tomáš:)
  • Auto: Laguna II Grandtour 1.9dci

Re: Ewusskina nehoda :-(

PoslaťPon 28. Sep 2009 18:49:58

pekne...kto bol na vine?
ex:Favorit 136L
ex:Clio II phase 1 1,9D Mirage
ex:Felicia 1.3MPI
ex:Clio II phase 2 1.2 8V
ex:Renault Scenic 1,6 16V
now: Laguna Grandtour 1.9dci and Clio Vision 1.4 8V

BillaBongclio

Re: Ewusskina nehoda :-(

PoslaťPon 28. Sep 2009 18:53:21

BlueClio88 píše:pekne...kto bol na vine?


bolo to vraj 50 na 50 v podstate som mala dat prednost ale uz som bola v kruhovom ked do mna narazil tak ujka v zelenom som ukecala:D a vsetko bolo fajn az na to ze som bola dva mesiace bez auta
PredchádzajúciĎalší

Späť na Príhody z ciest

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


cron
Daj si nás na plochu!