Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

techničák

Nehody, pokuty, stretol som,...
  • Autor
  • Správa
Offline
Obrázok užívateľa

zetor203

  • Príspevky: 649
  • Registrovaný: Uto 03. Nov 2009 9:32:06
  • Bydlisko: Bratislava - Petržálka
  • Meno: Robo
  • Auto: Storia 2007

techničák

PoslaťPia 28. Dec 2012 0:57:00

Tak konečne mám trošku času, tak prihodím jednu udalosť ktorá sa mi stala 22. 12. 2012 cca okolo deviatej večer na parkovisku pred Danubiou. Každosobotné zrazy.

Takže prídeme si na parkovisko s pár členmi. Ja si odparkujem vypnem motor vystúpim, a klasicky zapnem svetielka. Po chvýlke pred autom zastane superbečko s ktorého sa ozve otázka kto došiel na tom aute, som odpovedal že ja. Ukazalo sa že to boli policajti a tak si vypýtali papiere, na moju otázku v čom je problém pán policajt odpovedal že on nepovedal že je v niečom problém a tak som mu tie papiere dal. Po kontrole a zistení že všetky papiere sú OK začal, že mám namontované neschválené komponenty na aute a že mi berie techničák. Nedal si odomňa ani od právnika (kedže si platím D. A. S. služby a oni sú nonstop tak som im zavolal) vysvetliť že som na parkovisku a tam môže auto svietiť a hučak ako chce, len odvrkol že na tom parkovisku sú dopravné značky takže je to cestná komunikácia. Nato som mu už vážne nič nemal čo povedať a tak mi vypísal papier, zadržal techničák a ja čakám čo bude dalej. Takže ma zaujíma váš názor či nato mal alebo nemal právo, aby som vedel ako to dalej riešiť.
Offline
Obrázok užívateľa

smartmanik

  • Príspevky: 1768
  • Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 22:17:25
  • Bydlisko: Holíč
  • Meno: Peťo
  • Auto: Clio III GT

Re: techničák

PoslaťPia 28. Dec 2012 11:22:31

parkoviská obchodných centier sú myslím, brané ako súkromný pozemok, takže tam môžeš teoreticky aj bez vodičáku jazdiť aj keď sú tam dopravné značky, takže by ťa tam nemali čo pokutovať, ale možno sa mýlim. na druhej strane keby to tak aj bolo tak by si ťa asi počkali až odtial pôjdeš preč.
spísal si s nimi papier, že s obvinením nesúhlasíš?
Racing, competing, is in my blood. It's part of me. It's part of my life. I've been doing it all my life and it stands up before anything else. - Ayrton Senna da Silva

Mám Renault Clip, keby ste potrebovali.

Clio III grandtour 1.2 TCE ´09
Offline
Obrázok užívateľa

ronal

  • Príspevky: 2327
  • Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 12:44:01
  • Bydlisko: TT
  • Meno: ronal
  • Auto: clio grantur 2012...

Re: techničák

PoslaťPia 28. Dec 2012 11:23:29

podaj nanho staznost :ak stojim vedla auta a chce ma kontrolovat vodicak a technicak neuvidi iba obciansky ked chce kontrolovat auto musi ma zastavyt pocas jazdy a nie ked ani nesedim v tom aute to potom ked mam vypite a montujem si radio tak da mi fukat a zobere mi vodicak???????
Ked je tam svetlo treba to stočiť...
Offline

miloss

  • Príspevky: 2197
  • Registrovaný: Uto 17. Aug 2010 12:01:00
  • Meno: Miloš
  • Auto: clio III

Re: techničák

PoslaťPia 28. Dec 2012 12:15:19

ako pisu chalani vyssie dal by som staznost nanho... a mal by to byt sukromny pozemok takze na to nemal právo ine je keby si s tym svietil na ceste, urcite by som mu nic nedal a keby naliehal tak by som siel s nimi alebo by som mu pohrozil tym ze podavam nanho staznost a hned by sklopil hrebienok... taka otazocka nebol to nejaky namysleny zasran?
clio
Offline

miloss

  • Príspevky: 2197
  • Registrovaný: Uto 17. Aug 2010 12:01:00
  • Meno: Miloš
  • Auto: clio III

Re: techničák

PoslaťPia 28. Dec 2012 12:16:13

ronal píše:podaj nanho staznost :ak stojim vedla auta a chce ma kontrolovat vodicak a technicak neuvidi iba obciansky ked chce kontrolovat auto musi ma zastavyt pocas jazdy a nie ked ani nesedim v tom aute to potom ked mam vypite a montujem si radio tak da mi fukat a zobere mi vodicak???????


ronal keby si mal klucik v zapalovani tak by to mohli urobit ale inak nemaju pravo na to
clio
Offline
Obrázok užívateľa

zetor203

  • Príspevky: 649
  • Registrovaný: Uto 03. Nov 2009 9:32:06
  • Bydlisko: Bratislava - Petržálka
  • Meno: Robo
  • Auto: Storia 2007

Re: techničák

PoslaťPia 28. Dec 2012 13:28:24

Viem urobil som chybu že som mu doklady dal, mal som dojem že to bude normálny človek čo chce len skontrolovať či je všetko v poriadku tak som nemal problém mu ich ukázať, ale ako vidím tak sa to nevypláca. Ako hovorím rieši sa to teraz cez právnu ochranu D. A. S.
Dal mi len napísať z druhej strany moje vyjadrenie k odobratiu techničáku žiadne papiere že s tým nesúhlasím. Ved práve, že keby ma zastavil za jazdy tak som ticho ale na parkovisku a ešte ked som mimo auta.
Offline
Obrázok užívateľa

smartmanik

  • Príspevky: 1768
  • Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 22:17:25
  • Bydlisko: Holíč
  • Meno: Peťo
  • Auto: Clio III GT

Re: techničák

PoslaťPia 28. Dec 2012 14:29:21

no to som myslel tam sa píše vyjadrenie s tvojej strany, niekde tu v poradni http://auto.sme.sk/r/auto_prav/pravidla.html som čítal, že v takýchto nejasných prípadoch keď máš pocit, že polícia jedná nezákonne môžeš privolať ďalšiu policajnú hliadku, otázne je či si po príchode hliadky policajti navzájom kamarátsky netľapnú. prípadne tam skús napísať do tej poradne možno ti povednia nejaký nový fakt, ktorý ti pomôže.

každopádne by si asi mal dať podnet na prešetrenie

http://auto.sme.sk/c/6339541/policajt-si-nesmie-pytat-vodicak-na-kontrolu-ked-nie-ste-vodic.html
http://auto.sme.sk/c/6211752/policajt-smie-kontrolovat-aj-na-parkovisku.html
Racing, competing, is in my blood. It's part of me. It's part of my life. I've been doing it all my life and it stands up before anything else. - Ayrton Senna da Silva

Mám Renault Clip, keby ste potrebovali.

Clio III grandtour 1.2 TCE ´09
Offline
Obrázok užívateľa

Andy4

  • Príspevky: 523
  • Registrovaný: Sob 07. Mar 2009 22:01:30
  • Bydlisko: Košice/Košice vidiek
  • Meno: Andrej
  • Auto: bolo nádherné Clio.

Re: techničák

PoslaťSob 29. Dec 2012 1:14:40

...mal som raz podobný problém so zakomplexovaným, mladým, sopľavým s arogantným policajtom v civilnom aute. Normálne pred ním som zavolal na 158 a požiadal o zaslanie inej hliadky. Z pokuty bol razom dohovor.

zetor papiere si mu nemal vôbec dávať.
pacient z východu
Offline
Obrázok užívateľa

scotti25

  • Príspevky: 807
  • Registrovaný: Štv 29. Okt 2009 10:07:09
  • Bydlisko: bratislava
  • Meno: martin
  • Auto: clio 1,2

Re: techničák

PoslaťSob 29. Dec 2012 12:03:29

tych hliadok tam bolo asi 6 na tom parkovisku chodili tam okolo ako muchy tak som si nie uplne isty ci by nam to pomohlo ja som mal skor pocit ze potrebobali si spravit niaku ciarku v kartoteke pred koncom roka aby mali niaku cinnost lebo tolko som ich tam v zivote nevidelchlapec mlel jednu vetu stale dokola a vobec nemal ziadne argumenty
Offline
Obrázok užívateľa

zetor203

  • Príspevky: 649
  • Registrovaný: Uto 03. Nov 2009 9:32:06
  • Bydlisko: Bratislava - Petržálka
  • Meno: Robo
  • Auto: Storia 2007

Re: techničák

PoslaťStr 02. Jan 2013 14:06:49

tomto článku :
http://auto.sme.sk/c/6211752/policajt-smie-kontrolovat-aj-na-parkovisku.html[/quote]

sa ale píše že :

Môže ma policajt kontrolovať (TP, VP, emisné kontroly) a prípadne požadovať dychovú skúšku, ak idem s vozidlom po neoznačenej ceste v extraviláne?


rozdiel je len ten že ja som stál, a bol som mimo auta :)

Ako som už spomínal, otom že nemusím som nevedel lebo doteraz som nemal dovod dávať, kedže zatial som sa s takýmto človekom nestretol, a všetko som mal v poriadku a nič som neporušoval, tak preto som mu ich dal. Ved to je tá najväčšia tragédia, že tých hliadok tam bolo velmi vela a aj to do vysielačky zahlásil že mi techničák zabavil za neschválené komponenty na vozidle. A jeden aj zastal a prišiel k nim niečo si povedali a odišiel. A doteraz mi nedošiel žiaden papier ani nič.
Offline
Obrázok užívateľa

smartmanik

  • Príspevky: 1768
  • Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 22:17:25
  • Bydlisko: Holíč
  • Meno: Peťo
  • Auto: Clio III GT

Re: techničák

PoslaťStr 02. Jan 2013 16:03:20

veď nehovorím, že to je presne to čo sa stalo tebe len to rieši podobnú tematiku. Policajtom neprekáža, že si bez techničáku tebe to prekáža. Papier Ti dali nejaký hneď pri zabavení nie? Nečakaj na policajtov, že to sami vyriešia, treba sa angažovať s tvojej strany.
Racing, competing, is in my blood. It's part of me. It's part of my life. I've been doing it all my life and it stands up before anything else. - Ayrton Senna da Silva

Mám Renault Clip, keby ste potrebovali.

Clio III grandtour 1.2 TCE ´09
Offline
Obrázok užívateľa

Romyx

  • Príspevky: 867
  • Registrovaný: Štv 15. Mar 2012 20:04:22
  • Bydlisko: Rajec
  • Meno: Roman
  • Auto: clio lll facelift hatback

Re: techničák

PoslaťŠtv 03. Jan 2013 1:18:51

myslim ze oni na to maju cas ale nevim presne kolko
Z celej duše neznášam VW gruppe !!!
Offline
Obrázok užívateľa

smartmanik

  • Príspevky: 1768
  • Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 22:17:25
  • Bydlisko: Holíč
  • Meno: Peťo
  • Auto: Clio III GT

Re: techničák

PoslaťPia 25. Jan 2013 8:18:21

Zetor ako si vlastne dopadol?
Racing, competing, is in my blood. It's part of me. It's part of my life. I've been doing it all my life and it stands up before anything else. - Ayrton Senna da Silva

Mám Renault Clip, keby ste potrebovali.

Clio III grandtour 1.2 TCE ´09
Offline
Obrázok užívateľa

scotti25

  • Príspevky: 807
  • Registrovaný: Štv 29. Okt 2009 10:07:09
  • Bydlisko: bratislava
  • Meno: martin
  • Auto: clio 1,2

Re: techničák

PoslaťPia 25. Jan 2013 11:08:46

to aj mna zaujima
Offline
Obrázok užívateľa

zetor203

  • Príspevky: 649
  • Registrovaný: Uto 03. Nov 2009 9:32:06
  • Bydlisko: Bratislava - Petržálka
  • Meno: Robo
  • Auto: Storia 2007

Re: techničák

PoslaťPia 25. Jan 2013 15:50:57

Tak dostal som neaké rady ktoré som vyskúšal a kedže policajti sú sami o sebe trafený a nič nevedia len sa oháňať paragrafmi na mieste ale v konečnom dosledku nevedia čo ten paragraf ani znamená tak ho mám už cca dva týždne doma :)
Ďalší

Späť na Príhody z ciest

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


cron
Daj si nás na plochu!