Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

odstranenie bodiek hrdzi na povrchu laku

Všetko ohladom čistenia, leštenia,...
  • Autor
  • Správa
Offline

fuseon

  • Príspevky: 399
  • Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 21:26:27
  • Bydlisko: Považska Bystrica

odstranenie bodiek hrdzi na povrchu laku

PoslaťStr 24. Feb 2010 21:04:31

Ahojte, hlavne ty ktory coto viete o kozmetike, byvam v industrializovanom meste s farbrickymi kominmi a zlievarnami, nejaky mudri clovek ale vypusta do ovzdusia ocelove drobne pilinky, ktore sa mi usadili v cirom laku na celom aute, hlavne po stranach ( z ciest ocapene od kolies ), tieto pilinky su vsade, na plastoch na plechoch a mojom uni lestenkou to dole ide horko tazko preto chcem nieco radikalnejsie co to odstrani, tak babo rad , foto ako to vyzera : (tie zlatkaste skvrnky, cierne su guma od kolesa )
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

Keyo69

  • Príspevky: 1916
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 17:52:00
  • Bydlisko: Modra
  • Meno: Tomino
  • Auto: CLIO III

Re: odstranenie bodiek hrdzi na povrchu laku

PoslaťStr 24. Feb 2010 23:16:35

chlape toto riešim 2000 vodny v kuse oplachovať tečucov vodou a často meniť šmirgel a neprežen to s nim to brusenie a potom vyleštiť do lesku tempom - stara škola , nemáš to take zle ešte mal som tu auto ktore bolo tak posiate niečim takým podobným a tak draplave jak kebže je opieskovane robil som to skoro dva dni ale podarilo sa
Kreuztage 2012 NEW PROJECT
CLIO 3 phase2 GT 1,5 DCI 78kw 2009 Privilege - vo vývoji
CLIO 3 phase1 1.5 DCI 63Kw 2006 De Luxe Dynamique -predané
CLIO 2 phase2 1,5 dci 60 kW - blue sensation
Offline
Obrázok užívateľa

laco

  • Príspevky: 916
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 12:22:10
  • Bydlisko: Spišská Nová Ves
  • Meno: Laco
  • Auto: clio II 1,4 16V

Re: odstranenie bodiek hrdzi na povrchu laku

PoslaťŠtv 25. Feb 2010 10:25:52

ja som na to použil túto pastu (trošku som si ju požičal z práce ale psssst :lol: ) Obrázoka potom obyčajnú tempo pastu tá je furt najlepšia ako Keyo píše
Offline

fuseon

  • Príspevky: 399
  • Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 21:26:27
  • Bydlisko: Považska Bystrica

Re: odstranenie bodiek hrdzi na povrchu laku

PoslaťŠtv 25. Feb 2010 18:16:31

Prepacte moju neznalost ale co je to tempo pasta? navyse kde zozenem ten special od jazliho? no toho smirgla sa bojim sakra
Offline
Obrázok užívateľa

Keyo69

  • Príspevky: 1916
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 17:52:00
  • Bydlisko: Modra
  • Meno: Tomino
  • Auto: CLIO III

Re: odstranenie bodiek hrdzi na povrchu laku

PoslaťŠtv 25. Feb 2010 21:54:24

dones to ku mne kua budeš to mať v cene kompletky OK
Kreuztage 2012 NEW PROJECT
CLIO 3 phase2 GT 1,5 DCI 78kw 2009 Privilege - vo vývoji
CLIO 3 phase1 1.5 DCI 63Kw 2006 De Luxe Dynamique -predané
CLIO 2 phase2 1,5 dci 60 kW - blue sensation
Offline
Obrázok užívateľa

laco

  • Príspevky: 916
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 12:22:10
  • Bydlisko: Spišská Nová Ves
  • Meno: Laco
  • Auto: clio II 1,4 16V

Re: odstranenie bodiek hrdzi na povrchu laku

PoslaťPia 26. Feb 2010 11:15:50

tempo pasta to ti je taká stará pasta ktorá sa vyrábala už za čias komančov a používali ju aj naši otcovia ale proste môj názor na ňu je taký že turtle wax a podobné sú vynikajúce ale tempo je tempo http://www.olejshop.sk/autokozmetika/p/ ... 20-gramov/

čo sa týka tej pasty Autosol tak tu nám asi posielajú do práce nemci a našiel som iba niečo na e_Bay

Casey

Re: odstranenie bodiek hrdzi na povrchu laku

PoslaťPia 26. Mar 2010 14:58:30

na poletujucu hrdzu je najlepsie a najbezpecnejsie pre lak pouzit hmotu ktora sa vola clay ( nie tempo a podobne abrazivne latky ktore len poskodzuju uz aj tak od vyroby malu vtstvu laku ).....a k tomu spravny lubrikant takze bud detailing spray priamo urceny na clay alebo niektory quick wax napr od 3M ( s ostatnyni quick voskami radsej neexperimentovat )
Na slovensku su zatial len 2 firmy ktore maju clay v sortimente a maju tu zastupenie a to Riwax a Autoglym. Clay od Riwaxu na slovesku nekupis tak uz ostava len Autoglym ktory ma obchodneho zastupcu v Strazskom.....potom sa da uz len kupit najblizsie v Cechach , Polsku alebo v Rakusku.
Keby si chcel vediet neake linky na eshopy alebo viac info tak sa kludne pytaj.
Offline
Obrázok užívateľa

jurajc

  • Príspevky: 336
  • Registrovaný: Str 16. Dec 2009 13:48:11
  • Meno: Juraj
  • Auto: Clio III Grandtour

Re: odstranenie bodiek hrdzi na povrchu laku

PoslaťSob 27. Mar 2010 1:10:11

Casey ja :shock: cumim sa nezdas :cool: . Hned som si pomyslel, ze sa vyznas, ked som tvoje nalestene auticko zahliadol v teme Clenovia CC. Je parada, ked niekto helfne. Inak Dakujem aj ja za radu co si aj mne dal v inej teme. :cool:
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74kW, r.v.2009
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

angelo

  • Príspevky: 342
  • Registrovaný: Sob 05. Sep 2009 22:41:41
  • Bydlisko: Ha
  • Meno: Igi

Re: odstranenie bodiek hrdzi na povrchu laku

PoslaťSob 27. Mar 2010 9:44:19

A s čím mám navoskovať auto ,teraz mám toto a zdá sa mi to byť riadne o ničom.
http://www.autoomega.sk/obrazok.php?img ... lnLmpwZw==
Renault Clio III Facelift 1.2 55Kw
Obrázok

Casey

Re: odstranenie bodiek hrdzi na povrchu laku

PoslaťSob 27. Mar 2010 11:02:03

angelo , moznosti je vela....bud kvalitny synteticky vosk alebo prirodny vosk...ide hlavne o to co od toho ocakavs a kolko chces do toho investovat.....pred nanasanim prirodnych voskov je dolezite mat kvalitne pripravenu karoseriu v takomto poradi:

umytie - cistenie laku laku - korekcia laku - protekcia

umytie - sampon, susenie
cistenie laku - clay, odstranovac teru, odstranovac vosku
korekcia laku - lestenie od škrábancov, oxidacie a vad laku
protekcia - vosk, sealant


Ja pouzivam vosky od spickovych firiem ako Dodo juice, Swisswax, Autoglym, Chemical guys, Riwax, 3M.....ale vsetko to musim objednavat z vonku.
Na slovensku kupis len Riwax a Autoglym ( s chalanom co to robi momentalne rozbieham neaku spolupracu tak uvidim ci s toho nieco bude :D ) .
Od Riwaxu su velmi dobre vosky Star wax a Titan wax. Titan wax je na dlhodobu ochranu takze staci voskovat 2 krat rocne......je stym trochu babracka ale vysledok je perfeketny.
Takze povedz si co by si chcel a ja ti nieco odporucim.
Co sa tyka voskov od korytnacky tak ozaj nestoja za vela.....ani vlastnostami a uz vobec nie vydrzou protekcie.....aj ked si tam popisu marketingove kecy ako super extra nano extreme atd :D

Casey

Re: odstranenie bodiek hrdzi na povrchu laku

PoslaťSob 27. Mar 2010 11:05:00

jurajc píše:Casey ja :shock: cumim sa nezdas :cool: . Hned som si pomyslel, ze sa vyznas, ked som tvoje nalestene auticko zahliadol v teme Clenovia CC. Je parada, ked niekto helfne. Inak Dakujem aj ja za radu co si aj mne dal v inej teme. :cool:


uz neaky cas sa zaujimam o detailing ale stale mam este obrovske mnoztvo veci co sa musim naucit.....takze na neake chvalenie je skoro ;)
Offline
Obrázok užívateľa

jurajc

  • Príspevky: 336
  • Registrovaný: Str 16. Dec 2009 13:48:11
  • Meno: Juraj
  • Auto: Clio III Grandtour

Re: odstranenie bodiek hrdzi na povrchu laku

PoslaťSob 27. Mar 2010 12:29:02

Na to, ze ja som v plienkach ty si si uz obliekol aspon slipy. :D
Naposledy upravil jurajc dňa Sob 27. Mar 2010 12:48:54, celkovo upravené 1
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74kW, r.v.2009
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

angelo

  • Príspevky: 342
  • Registrovaný: Sob 05. Sep 2009 22:41:41
  • Bydlisko: Ha
  • Meno: Igi

Re: odstranenie bodiek hrdzi na povrchu laku

PoslaťSob 27. Mar 2010 12:48:06

Tak mne by stačilo niečo čo by aspoň vydržalo zopar mesiacov na laku .Lebo z toho turtle mam taky dojem ,že raz umyjem auto a aj vosk je v čudu a to som sa s tým teda napiplal ,ešte aj svalovicu som mal z toho leštenia ,no efekt bol kratkodobý na to ako chvalili ten turtle tak som bol sklamaný ,ale možno som to aj ja nerobil dobre. No a samozrejme aj ten nejaky lesk by sa hodil ,to sa mi páči ked sa to blyští :) Mám už ale dosť vela škrabancov a niektoré sú vidieť až do zakladneho laku :( A jeden riadny na piatych dverách vyzera byť umyselný čin ,skoro ako na žabkinom aute len je jemnejší :(
Renault Clio III Facelift 1.2 55Kw
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

Keyo69

  • Príspevky: 1916
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 17:52:00
  • Bydlisko: Modra
  • Meno: Tomino
  • Auto: CLIO III

Re: odstranenie bodiek hrdzi na povrchu laku

PoslaťSob 27. Mar 2010 13:12:01

na červenej je vidieť najviac škrabancov , lesk použi leštenku do 3M na ručne leštenie
Kreuztage 2012 NEW PROJECT
CLIO 3 phase2 GT 1,5 DCI 78kw 2009 Privilege - vo vývoji
CLIO 3 phase1 1.5 DCI 63Kw 2006 De Luxe Dynamique -predané
CLIO 2 phase2 1,5 dci 60 kW - blue sensation

Casey

Re: odstranenie bodiek hrdzi na povrchu laku

PoslaťSob 27. Mar 2010 15:44:08

angelo píše:Tak mne by stačilo niečo čo by aspoň vydržalo zopar mesiacov na laku .Lebo z toho turtle mam taky dojem ,že raz umyjem auto a aj vosk je v čudu a to som sa s tým teda napiplal ,ešte aj svalovicu som mal z toho leštenia ,no efekt bol kratkodobý na to ako chvalili ten turtle tak som bol sklamaný ,ale možno som to aj ja nerobil dobre. No a samozrejme aj ten nejaky lesk by sa hodil ,to sa mi páči ked sa to blyští :) Mám už ale dosť vela škrabancov a niektoré sú vidieť až do zakladneho laku :( A jeden riadny na piatych dverách vyzera byť umyselný čin ,skoro ako na žabkinom aute len je jemnejší :(



nevydrzi lebo pouzivas agresivne sampony v kombinacii s nekvalitnymi voskami......voskovanie je len vrchol vsetkeho......kvailta sa musi zacat uz pri umyvani.......pouzivat na umyvanie 2 kyblovu metodu, jemnu rukavicu na umyvanie z ovcej koze a susit vaflovym mikrovlaknom....obyc spongie a jelenice narobia viac skody ako uzitku. Pri rucnom lesteni skrabance a hologramy nikdy neodstranis....to sa da len strojnym lestenim.....celkom dobre vysledky sa ale daju dosiahnut aj pripravkami Meguiars z rady deep crystal ( zatial ten jedine co mam osobne vyskusane ) ale take ako po strojnom lesteni to nebude. Celkom dobre ale skrabance zakryva aj vosk titan wax od Riwaxu....aj ked je to len taky psychologicky efekt ze niesu tak vidiet.....ale kazdopadne s tym treba nieco robit lebo skrabance sposobuju casom oxidaciu laku a celkovu mdlost farby.
Ďalší

Späť na Čistenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


cron
Daj si nás na plochu!