Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

Veľkosť basového reproduktora + výber subwoofra

  • Autor
  • Správa
Offline

Invi

Support

  • Príspevky: 871
  • Registrovaný: Pia 20. Feb 2009 22:11:02
  • Bydlisko: Slovensky Grob
  • Meno: Martin
  • Auto: Mám

Veľkosť basového reproduktora + výber subwoofra

PoslaťPon 12. Okt 2009 18:10:03

ahojte, mam taku otazku pre hifistov. Momentalne mam v aute woofer s priemerom 10" a vykonom 200W rms. Chcel by som vsak aby to hralo viac odspodu ako sa vravi, teda hlbsie basy. Dosiahnem to ak woofer vymenim za 12" za predpokladu rovnakeho vykonu? Lebo zosik kvoli tomu menit nechcem...

Casey

Re: velkost basoveho reproduktora

PoslaťPon 12. Okt 2009 18:37:54

cim vacsia plocha reproduktora tym vyssi akusticky tlak.....takze vacsie repro narobi viac bordelu teda pokial ide o sub v bassreflexovej ozvucnici.....z moje skusenosti pokial pocuvas hip hop a tanecnu hudbu tak 12 je ok.....ale na presny kopaci bass je lepsia 10 ( v uzavretej ozvucnici ) lebo ta ma mensiu membranu a zosik ju vie lepsie ukontrolovat.....

olejko

Re: velkost basoveho reproduktora

PoslaťPon 12. Okt 2009 20:21:11

môžeš aj desinu basak ale ak chceš viac cítiť spodné basy tak makšia a vačšia membrána by to mala zabezpečiť, ak je hlavne dáka gumenná neopren alebo podobne dačo.... ja len pre ilustráciu kukni tento basak to je membrána kde ti bude chytať spodky jak svina...len potom dávaj bacha aby to nebolo moc, lebo niektoré rnb alebo hip hop pesničky su až moc prehnane urobene na spodky a pri mojom basaku su slušne membrány a chytá to spodky ako svina a nedá sa to niekedy vypočuť....veľa šťastia :cool:
Offline
Obrázok užívateľa

dB_Boy

  • Príspevky: 643
  • Registrovaný: Uto 24. Feb 2009 12:37:06
  • Bydlisko: Jelka (okr. Galanta)

Re: velkost basoveho reproduktora

PoslaťPon 12. Okt 2009 22:45:06

Chlapci ale nezabudnite na jednu vec, čím väčšia plocha, tak tým väčší bordel, alebo tlak neznamená to isté ako čím nižší bass, lebo nízky bass robí v ušiach velký bordel ale vyšší bass zase väčší tlak a vačšie číslo na meráku, toto je základná vec čo si mnohí z vás mýlia....

Maťo, takže ide o to, že dostať dostaneš najhlbší bass z 12 palca, vlastná skusenosť, s poriadnou bedňou ladenou okolo 35Hz. Pýtaš sa prečo tak nízko, preto lebo frekvencia clia je dosť vysoká t.j 60Hz čo ti teda tých 35Hz zvýši pri počuvaní cca na 45-50, a to je už celkom pekný nízky bass. Ako dosiahnuť taký bass? Jednoducho, potrebuješ poriadnu šťavu a zosík nech niečo aj vydrží, lebo pri nižších frekvenciách je zosík omnoho viac vystavený vyšším nárazom a baterka taktiež, a dalšia vec je poriadny nátrubok dlhý min. 30cm s priemerom 10cm, ale samozrejme aj tu musíme poznať TS parametre basáku a rozmery magnetu. Tak tolko k tomu, ked niečo bližšie budeš chcieť, tak sa kludne ozvi pomožem,poradím ako budem vedieť :)
proVWokater
Offline
Obrázok užívateľa

clioooo

  • Príspevky: 859
  • Registrovaný: Ned 05. Júl 2009 19:46:45
  • Bydlisko: gheTTo
  • Meno: DuSaN
  • Auto: 1. twingo 1.2 8V 2. clio 1.2 1

Re: velkost basoveho reproduktora

PoslaťSob 17. Okt 2009 9:09:00

caute chalosi a babenka, nebudem kvoli tejto otazke zakladat novy topic. chcem sa len spytat a to nie som ziadny audiofil. rozmyslal som kupit nejaky aktivny subwoffer v co najmensom prevedeni... viete nieco poradit sa normalne peniazky? videl som nieco co vyzeralo ako gramofon na platne a dalo sa to len tak polozit. ale neviem co si mam o tom mysliet, nepotrebujem robit dosko ale kedze v zadu nemam repro tak aspon nieco tam dat...dikes za komentare.. ;)
...créateur d'automobiles...
Obrázok

olejko

Re: velkost basoveho reproduktora

PoslaťSob 17. Okt 2009 11:12:57

daj si spevniť zadné plato napr mdf doskou s náterom a tam si šupni basák k tomu dáky zosik a bude ti to buchať celkom v pohode, teda nezabere ti to žiadne miesto
Offline

Invi

Support

  • Príspevky: 871
  • Registrovaný: Pia 20. Feb 2009 22:11:02
  • Bydlisko: Slovensky Grob
  • Meno: Martin
  • Auto: Mám

Re: velkost basoveho reproduktora

PoslaťSob 17. Okt 2009 11:45:59

clioooo píše:caute chalosi a babenka, nebudem kvoli tejto otazke zakladat novy topic. chcem sa len spytat a to nie som ziadny audiofil. rozmyslal som kupit nejaky aktivny subwoffer v co najmensom prevedeni... viete nieco poradit sa normalne peniazky? videl som nieco co vyzeralo ako gramofon na platne a dalo sa to len tak polozit. ale neviem co si mam o tom mysliet, nepotrebujem robit dosko ale kedze v zadu nemam repro tak aspon nieco tam dat...dikes za komentare.. ;)


ano existuju take aktivne basaky ktore ti zaberu minimum miesta, zmesti sa to aj pod sedacku napriklad, neviem ale podla mna ta cena je pomerne vysoka... co sa tyka zvuku tak nemozem objektivne povedat kedze som to este nepocul hrat ale naozaj to bude urcene asi len pre dotvorenie zvuku nizsich tonov...
http://www.spldynamics.sk/product/pioneer-ts-wx77a-146/
http://www.spldynamics.sk/product/pioneer-ts-wx11a-147/

dalsia moznost je spravit pevne plato a osadit do neho tzv. open air subwoofer, teda basak ktoremu staci ozvucnica velkeho objemu (kufor auta)... co sa tyka kvality zvuku a estetickeho hladiska to podla mna nie je vyhodne riesenie
Offline
Obrázok užívateľa

laco

  • Príspevky: 916
  • Registrovaný: Str 18. Feb 2009 12:22:10
  • Bydlisko: Spišská Nová Ves
  • Meno: Laco
  • Auto: clio II 1,4 16V

Re: velkost basoveho reproduktora

PoslaťSob 17. Okt 2009 19:00:33

Alpine ma tiež niečo čo je rozmerovo malé a montuje či dáva sa to pod sedadlo...podľa testov vraj celkom pekne búcha
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

clioooo

  • Príspevky: 859
  • Registrovaný: Ned 05. Júl 2009 19:46:45
  • Bydlisko: gheTTo
  • Meno: DuSaN
  • Auto: 1. twingo 1.2 8V 2. clio 1.2 1

Re: velkost basoveho reproduktora

PoslaťSob 17. Okt 2009 20:52:51

chalani dikés za info, no ja nepotrebujem mat vykon ale nech to dobre hraje... zatial ficim na seriovkach pionieroch a radio som menilk myslim ze celkom slusne... sony s 4x52 Watt ale som spokojny.. len naozaj neviem co zo zadkom...
ak by Vas nieco napadlo napiste kludne. a plato moc nechcem riesit kvoli dlhoprstym. cista provokacia.. takze nieco diskretne a male za dobru cenu.. :o
...créateur d'automobiles...
Obrázok
Offline

Invi

Support

  • Príspevky: 871
  • Registrovaný: Pia 20. Feb 2009 22:11:02
  • Bydlisko: Slovensky Grob
  • Meno: Martin
  • Auto: Mám

Re: Veľkosť basového reproduktora + výber subwoofra

PoslaťNed 18. Okt 2009 23:16:22

cliooo v tychto kompromisnych rieseniach skratka vzdy musis nieco obetovat, ci uz cenu, vysledny zvuk alebo priestor v aute, ja mam v kufri 25cm woofer a ked treba tak nieco tam aj odveziem, su aj basaky ktorym staci v uzavretej bedni naozaj maly objem ale predpokladam ze ty to velmi nechces riesit a chces nieco "hotove" co len supnes do auta a ides, nasiel som tento aktivny magnat co sa mi zda ako velmi fajn volba:

http://www.aftermarket.sk/kategoria/audio/subwoofre/boxy-a-tuby/magnat-active-reflex-200-a/
Offline
Obrázok užívateľa

angelo

  • Príspevky: 342
  • Registrovaný: Sob 05. Sep 2009 22:41:41
  • Bydlisko: Ha
  • Meno: Igi

Re: Veľkosť basového reproduktora + výber subwoofra

PoslaťNed 18. Okt 2009 23:52:43

take niečo by stačilo aj mne ,ale najprv ešte budem tlmiť dvere tak uvidím ako to bude basovať potom.
Renault Clio III Facelift 1.2 55Kw
Obrázok

Casey

Re: Veľkosť basového reproduktora + výber subwoofra

PoslaťUto 27. Okt 2009 22:23:42

angelo woofer nic nenahradi....jedine ak by si dal do prednych dveri este neake kickbasy.....alebo ked mas dobre 16tky vo dverach a vzadu ovaly 6x9 tak to tiez niekedy staci

Späť na Autohifi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 23 hostia


Daj si nás na plochu!