Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

ET na disku?

  • Autor
  • Správa
Offline
Obrázok užívateľa

jurajc

  • Príspevky: 336
  • Registrovaný: Str 16. Dec 2009 13:48:11
  • Meno: Juraj
  • Auto: Clio III Grandtour

ET na disku?

PoslaťŠtv 18. Mar 2010 20:29:49

Chcem sa informovat riesil niekto ET. V tech. preukaze mam 6J R15 ET50 a ET43. Disky mam Ronal R42 a ET38. Rozmer pneu mam 185/60/15. Z internetu stranky Ronal mam ten TUV certifikat podla neho je to ok len to mam Nemecky. Riesil to niekto na urade, aby ich zapisali do TP? Neviem citam rozne diskusie niekto pise, ze to musis mat niekto, ze nie. Mam s toho gulas. Zapisoval to niekto, ked mu nesedelo ET. Urcite mate viac skusenosti. Dik.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74kW, r.v.2009
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

ronal

  • Príspevky: 2327
  • Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 12:44:01
  • Bydlisko: TT
  • Meno: ronal
  • Auto: clio grantur 2012...

Re: ET na disku?

PoslaťŠtv 18. Mar 2010 20:38:19

et je z vnutornej strany dysku a pochybujem ze ti da vajco odmontovat koleso aby skontroloval etcko.aspon v TT to neriesa zatial.ak ti kolo nekryci a neprovokuje tak sa da.aspon ja mam taku skusenost a to uz som tych koleciek mal. :cool:
Ked je tam svetlo treba to stočiť...
Offline
Obrázok užívateľa

jurajc

  • Príspevky: 336
  • Registrovaný: Str 16. Dec 2009 13:48:11
  • Meno: Juraj
  • Auto: Clio III Grandtour

Re: ET na disku?

PoslaťŠtv 18. Mar 2010 20:44:50

To hej to nie je problem. Dnes som pocul jednu prihodu ktora sa stala. Chlapik isiel autom za jazdy mu uslo zadne koleso oproti isiel borec a videl, ze sa proti nemu rutilo koleso chlapik to strhol a skoncil na streche. Pri havarke sa zranil floidy mu kontrolovali TP a nemal tam zapisany typ disku. Takze ma pruser. To je to pokial sa nieco nestane je to v pohode, ale ked sa nieco stane hodia to velmo rychlo na teba.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74kW, r.v.2009
Obrázok
Offline

Invi

Support

  • Príspevky: 871
  • Registrovaný: Pia 20. Feb 2009 22:11:02
  • Bydlisko: Slovensky Grob
  • Meno: Martin
  • Auto: Mám

Re: ET na disku?

PoslaťŠtv 18. Mar 2010 21:06:25

jurajc píše:To hej to nie je problem. Dnes som pocul jednu prihodu ktora sa stala. Chlapik isiel autom za jazdy mu uslo zadne koleso oproti isiel borec a videl, ze sa proti nemu rutilo koleso chlapik to strhol a skoncil na streche. Pri havarke sa zranil floidy mu kontrolovali TP a nemal tam zapisany typ disku. Takze ma pruser. To je to pokial sa nieco nestane je to v pohode, ale ked sa nieco stane hodia to velmo rychlo na teba.


noo ak je ta prihoda skutocna tak pravdepodobnost ze sa to stane tebe je asi mala... et ti pri cestnej kontrole urcite kontrolovat nebudu, museli by si auto zdvihnut a dat ti dolu koleso.. to si radsej vymyslia nieco lepsie za co ta z..ebu
Offline
Obrázok užívateľa

jurajc

  • Príspevky: 336
  • Registrovaný: Str 16. Dec 2009 13:48:11
  • Meno: Juraj
  • Auto: Clio III Grandtour

Re: ET na disku?

PoslaťŠtv 18. Mar 2010 21:29:57

Tak nic zoberem si zo sebou ten TUV certifikat a pojdem veru na urad co povedia :(
Ten zapis je 5 euro to by nebol problem, ale tak velmi som sa chcel vyhnut tymto uradnickym skriatkom az nakoniec tam musim zbehnut :evil: Najlepsie bude, ked ma vyrazia, ze mam z internetu vytlaceny TUV certifikat, ale aspon budem vediet ci to je treba, alebo nie. Potom budem bombardovat predajcu.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74kW, r.v.2009
Obrázok
Offline

Invi

Support

  • Príspevky: 871
  • Registrovaný: Pia 20. Feb 2009 22:11:02
  • Bydlisko: Slovensky Grob
  • Meno: Martin
  • Auto: Mám

Re: ET na disku?

PoslaťŠtv 18. Mar 2010 21:37:56

jurajc píše:Tak nic zoberem si zo sebou ten TUV certifikat a pojdem veru na urad co povedia :(
Ten zapis je 5 euro to by nebol problem, ale tak velmi som sa chcel vyhnut tymto uradnickym skriatkom az nakoniec tam musim zbehnut :evil: Najlepsie bude, ked ma vyrazia, ze mam z internetu vytlaceny TUV certifikat, ale aspon budem vediet ci to je treba, alebo nie. Potom budem bombardovat predajcu.


mozno sa ti to nejakou nahodou podari ale dost o tom pochybujem...
Offline
Obrázok užívateľa

jurajc

  • Príspevky: 336
  • Registrovaný: Str 16. Dec 2009 13:48:11
  • Meno: Juraj
  • Auto: Clio III Grandtour

Re: ET na disku?

PoslaťŠtv 18. Mar 2010 21:46:16

Praveze som toho na nete cital pozehnane a sam sa cudujem ako sa podarilo niekomu prihlasit disky. No tato bananova republika je divna. Je to nemecky disk ma certifikat TUV, kde to je napisane, ze je to na tento typ auta a oni ti budu robit drahoty. Kazdy chce len strcit nieco do vrecka nie je to o insom. Keby to bol nejaky cinsky zliepanec tak by som sa necudoval. Clovek chce mat veci na poriadku a oni ta nutia robit veci opacne. :(

Inak dnes som oslovil predajcu a napisal.

Dobrý deň,

Problém je, že alternatívne sa zapisuje iba rozmer pneumatík, nie diskov. ET Vám nikdy v živote nikto riešiť nebude, vo vyhláške máte uvedené že pokiaľ Vám komponent nevytŕča z lemu blatníka / zhora ) tak s tým nemusíte ísť na žiaden schvalovací proces.

Je to bežná prax všade v EU aj vo svete, rozmer pneu je alfa a omega.

S pozdravom,
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74kW, r.v.2009
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

Keyo69

  • Príspevky: 1916
  • Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 17:52:00
  • Bydlisko: Modra
  • Meno: Tomino
  • Auto: CLIO III

Re: ET na disku?

PoslaťŠtv 18. Mar 2010 23:25:52

on má v konečnom dosledku pravdu tak to terza naozaj je ale čo bude za mesiac ? ako s tým nepreloženým tuv sa tam ani neukazuj , pokial nemáš kompletný certifikat schvaleny ministerstvom dopravy slovenskej republiky tak nepochodiš

dalej naozaj nerieš to ET vobec nemáš napadne disky takže to v živote nebude nikto riešiť pokial tam máš spravny rozmer pneu

ale pozor n ajednu vec ak nahodou sposobíš dopravnu nehodu a pride nedajbože k usmrtenie niektorej osoby tak podom pride sudny znalec ktorý je dobre platený za to aby našiel čokolvek n azaklade čoho nepojde škoda s vačku poistovne ale s tvojho a vtedy vykutru i to ET -

tolko odo mna
Kreuztage 2012 NEW PROJECT
CLIO 3 phase2 GT 1,5 DCI 78kw 2009 Privilege - vo vývoji
CLIO 3 phase1 1.5 DCI 63Kw 2006 De Luxe Dynamique -predané
CLIO 2 phase2 1,5 dci 60 kW - blue sensation
Offline
Obrázok užívateľa

jurajc

  • Príspevky: 336
  • Registrovaný: Str 16. Dec 2009 13:48:11
  • Meno: Juraj
  • Auto: Clio III Grandtour

Re: ET na disku?

PoslaťPia 19. Mar 2010 0:13:47

Niekde som cital, ze by stacil aby bol prelozeny do SK. Tak neviem. Pozri pojdem sa aspon informovat a uvidim co povedia. Dakujem aspon za taketo informacie.
Presne tohoto sa obavam pokial sa nic nestane.
Najviac ma serka, ze som mal objednane 43 a nechal som sa ukecat posratim nemeckym papierom TUV ktory mozem pouzit asi tak na toaletu.
Tak a zacinam boj s veternima mlynma. Kiez by som tam prisiel usmial sa na panicku ta usmev opatovala a obratom vystavila papiere a zazelala pekny den. :D
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74kW, r.v.2009
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

jurajc

  • Príspevky: 336
  • Registrovaný: Str 16. Dec 2009 13:48:11
  • Meno: Juraj
  • Auto: Clio III Grandtour

Re: ET na disku?

PoslaťPia 19. Mar 2010 15:18:31

Takze davam dnesnu skusenost co som zistil :(

Skusal som volat tu unas na urad, ale konkretna osoba nevedela odpovedat na moje otazky co ma nastvalo tak som napisal mail do TN.

1. mail:
ALU disky zapisuje do OEV tunajší úrad (vo Vašom prípade ObÚ v PD) na základe COC, ZTO, TUV certifikátu alebo súhlasu zástupcu výrobcu vozidla. Poplatok za vykonanie zápisu je 5,- EUR vo forme kolkovej známky.

Tak som sa informoval este raz:

Dobry den.

Kedze nepoznam tuto legislativu obraciam sa este raz na Vas p.
Mam este jednu otazku staci si doniest certifikat TUV Ronal disku ktory je na stranke vyrobcu a potom ist na ObU PD.
Predpokladam, kedze je to nemecky certifikat a nie su to disky cinskej vyroby mohol by stacit na zapis diskov.


2.mail: Potvrdenie musí byť vydané na VIN číslo vozidla, alebo na certifikáte sa musí zhodovať typ, variant, verzia vozidla ak sa toto nezhoduje, alebo to na certifikáte nie je uvedené tak Vám to nepostačuje.

S pozdravom

Ak by to bolo taketo jednoduche idem si to dat okamzite zapisat.
Neverim, ale ze toto bude take easy.

Takze asi tak na tom certifikate je len cislo typoveho schvalenia a typ.
Ci im to bude u nas stacit to neviem takze osobne ist si to overit. Kedze telefonat dopadol ako dopadol si myslim, ze pri navsteve to bude podobne. Tak sa tam zastavim, ale ak to nebude stacit nechavam to tak ako to mam.

Co som zistil som uz pisal policia to nekontroluje, STK tiez nie a poistovna pri havarii kontroluje pneu ci mas take ako v TP. Ako je to ked je nehoda a umrie osoba a ak to auto obhliada sudny znalec to neviem ten kontroluje asi komplet ci mas vsetko ok.
Takze ak niekto bude riesit tento rebus sedia vam parametre, ale nie ET v TP tak ak mu to pomoze ja som sa dostal az sem co som hore napisal.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74kW, r.v.2009
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

jurajc

  • Príspevky: 336
  • Registrovaný: Str 16. Dec 2009 13:48:11
  • Meno: Juraj
  • Auto: Clio III Grandtour

Re: ET na disku?

PoslaťStr 24. Mar 2010 16:15:41

Tak dnes som to vybavil.

Ten TUV certifikat co som si vytlacil nestacil.
Poziadal som predajcu diskov a ten poslal typovy list + ten TUV certifikat, ziadost, prefotena serisna knizka a kolok za 5 euro. Takze mam alternativny disk 6J R15 ET38 a isiel na urad dopravy.
Potom na DI som len poziadal o zapis do ich systemu a bolo dokonano.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74kW, r.v.2009
Obrázok
Offline
Obrázok užívateľa

niki66

  • Príspevky: 450
  • Registrovaný: Štv 01. Apr 2010 22:04:23
  • Bydlisko: Košice
  • Meno: Daniel
  • Auto: Clio III 20th, 1,2TCe 74kw

Re: ET na disku?

PoslaťPon 11. Okt 2010 13:57:04

chlapci chcem sa opytat nie na ET ale na iny rozmer ci velmi vadi ak je iny. Chcem kupit na zimu plechace a nasiel som za dobru cenu taketo 6.5J 15" 4x100 ET43 a v EOV mam 6.0J 15" 4x100 ET43 tak ci ta sirka alebo co to je to 6.5J velmi vadi ak mam napisane 6.0J? Dikes...
Prepáčte, potrebujete vôbec toto auto? NIE, Ale chcem ho...

Clio III 20th, 1,2TCe 74kw
Offline
Obrázok užívateľa

smartmanik

  • Príspevky: 1768
  • Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 22:17:25
  • Bydlisko: Holíč
  • Meno: Peťo
  • Auto: Clio III GT

Re: ET na disku?

PoslaťPon 11. Okt 2010 14:37:42

myslím, že toto nikoho trápiť nebude
Racing, competing, is in my blood. It's part of me. It's part of my life. I've been doing it all my life and it stands up before anything else. - Ayrton Senna da Silva

Mám Renault Clip, keby ste potrebovali.

Clio III grandtour 1.2 TCE ´09
Offline
Obrázok užívateľa

ronal

  • Príspevky: 2327
  • Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 12:44:01
  • Bydlisko: TT
  • Meno: ronal
  • Auto: clio grantur 2012...

Re: ET na disku?

PoslaťPon 11. Okt 2010 16:36:19

6J alebo 6.5J alebo 7J je sirka disku v palcoch a le zimne plechace az tak nedrazdia ako velkeee letneee ;)
Ked je tam svetlo treba to stočiť...
Offline
Obrázok užívateľa

niki66

  • Príspevky: 450
  • Registrovaný: Štv 01. Apr 2010 22:04:23
  • Bydlisko: Košice
  • Meno: Daniel
  • Auto: Clio III 20th, 1,2TCe 74kw

Re: ET na disku?

PoslaťPon 11. Okt 2010 17:25:43

okej dikes...takze ten jeden cm aj nejake drobne vadit nebude ;)
Prepáčte, potrebujete vôbec toto auto? NIE, Ale chcem ho...

Clio III 20th, 1,2TCe 74kw
Ďalší

Späť na Pokec

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 77 hostia


Daj si nás na plochu!