Pre pomoc s registraciou nas kontaktujte na [email protected]

aaaaaa

Zapis alternat.pneu

  • Autor
  • Správa
Offline
Obrázok užívateľa

KuBo_OOo

Support

  • Príspevky: 875
  • Registrovaný: Uto 31. Aug 2010 23:23:57
  • Meno: Kubo
  • Auto: Clio Grandtour 1.2 kompresor

Zapis alternat.pneu

PoslaťUto 18. Mar 2014 20:04:19

Chalani novinka:

Od 1. januára 2014 bolo zákonom č. 388/2013 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony doplnené, že orgán Policajného zboru (dopravný inšpektorát) môže vykonať zápis schválených rozmerov a druhu pneumatík a schválených rozmerov ráfikov v prípade, ak takýto zápis nevykonal okresný úrad. V tomto prípade je potrebné na orgán Policajného zboru (dopravný inšpektorát) predložiť potvrdenie, ktoré vydal výrobca vozidla alebo zástupca výrobcu vozidla a uhradiť príslušný správny poplatok za vystavenie osvedčenia o evidencii časť I a osvedčenia o evidencii časť II (2 x 6,- eur). Výrobca alebo zástupca výrobcu vozidla môže vydať písomné potvrdenie, že vozidlo príslušnej značky, typu, identifikačného čísla vozidla VIN, vyhotovenia a vybavenia môže byť alternatívne vybavené diskami a pneumatikami iných rozmerov, ako sú uvedené v osvedčení v súlade s platným typovým schválením vozidla a v potvrdení uvedie presné rozmery pneumatík a k nim prislúchajúcich rozmerov ráfikov.
Kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody...

Airride PoWer :)
Offline
Obrázok užívateľa

KuBo_OOo

Support

  • Príspevky: 875
  • Registrovaný: Uto 31. Aug 2010 23:23:57
  • Meno: Kubo
  • Auto: Clio Grandtour 1.2 kompresor

Re: Zapis alternat.pneu

PoslaťStr 26. Mar 2014 19:06:48

Chalani premazal som túto tému aby sa to tu nepomiešalo. Chcem sa s vami podeliť o dnešnom zážitku zo zápisu Alternatívneho rozmeru pneu pre rozmer R17.

To čo je hore napísané, ALE nie pre nás renaulťákov. Prečo?

Dnes som sa rozhodol ísť si konečne zapísať 17tky na políciu, certifikát už mám od 12.marca (takže bolo načase) Milý pán policajt (fakt bol milý) ma hneď zmrazil že potrebujem Certifikát od importéra, nie od predajcu (kestlera) Nechápal som čo sa stalo a presviedčal som ho o tom že to je to čo som mu priniesol. Išiel sa spýtať samotného najvyššieho a 2 kolegov a povedali proste NIE. "Musíte ísť za importérom a ten Vám vydá certifikát" fúha, takže som si to namieril do Kestleru na Panonskej. Vysvetlil som mu celý problém čo sa stal na polícií a chalan ostal že :shock: Takže telefonát importérovi. Odpoveď importéra:"Vžiadom prípade nevydáme žiaden certifikát o zápise alt.pneu - predpisané su 15tky" Ok. Zavolal teda do ETOPwheels cez ktorý Kestler "vydáva" certifikáty pre väčšie - alternatívne pneu. A tu nastalo to rozuzlenie.

Áno od 1.1.2014 síce polícia má túto možnosť ak to nevykonal okresný úrad. Pre nás v BA hovoríme o Obvodnom úrade dopravy Pri Starej prachárni. ALE - my nedostaneme certifikát od importéra, takže my čo máme v podstate certifikát od predajcu pneu/diskov - musíme ísť na ten Obvodný úrad dopravy - kde vystavia nový techničák časť II + papiere potrebné pre zápis zvyšných údajov (je potrebné isť následne na políciu)

Pred cestou na obvodný úrad si stiahnite:
ŽIADOSŤhttp://www.minv.sk/swift_data/source/miestna_statna_sprava/okres_pezinok/odapk/ziadosti/ziadost_zapis_zmeny_v_OEV.pdf - VYPLNIŤ a vytlačiť
Prefoťte si VIN štítok karosérie (spolujazdcove dvere dole)
Fotokópia Emisnej a Technickej (pokiaľ ma auto viac ako 4 roky)
Občiansky preukaz - kopia
Techničák - časť II.
6€ kolok
Potom už len čakať cca 10 dní

Zvyšok napíšem potom
Kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody...

Airride PoWer :)
Offline
Obrázok užívateľa

RSjabber

  • Príspevky: 533
  • Registrovaný: Sob 02. Apr 2011 20:43:25
  • Bydlisko: Brezno
  • Meno: Palo
  • Auto: Clio 3 Grandtour 1,2

Re: Zapis alternat.pneu

PoslaťŠtv 27. Mar 2014 23:08:51

Tak predsa problemy? prepac, nechcel som ti to privolavat, ale poznam tuto byrokraciu, lava ruka nevie co robi prava. snad to uz po tejto papierovacke bude chvilku platit a tvoje skusenosti (a bohuzial aj trapenie ) pomozu aj dalsim ked budu chciet zapisovat.
Auto nemôže za vola, ktorý v ňom sedí

aktual: Clio 3 Grandtour 1,2
ex: Clio 2 1,9Darebak
predex: Citroen ZX 1,9D
Offline
Obrázok užívateľa

Romyx

  • Príspevky: 867
  • Registrovaný: Štv 15. Mar 2012 20:04:22
  • Bydlisko: Rajec
  • Meno: Roman
  • Auto: clio lll facelift hatback

Re: Zapis alternat.pneu

PoslaťPia 28. Mar 2014 10:56:08

fakt cista byrokracia a mna totok tiez malo cakat ale zohnal som cislo na chlapika a ten mi povedal ze jemu staci iba prefoteni technicky a 80e :D tak si teraz zoberte kolko asi da tomu policajtovy
Z celej duše neznášam VW gruppe !!!
Offline
Obrázok užívateľa

KuBo_OOo

Support

  • Príspevky: 875
  • Registrovaný: Uto 31. Aug 2010 23:23:57
  • Meno: Kubo
  • Auto: Clio Grandtour 1.2 kompresor

Re: Zapis alternat.pneu

PoslaťPia 28. Mar 2014 12:58:10

Áno Romyx - to je najlepšie chváliť sa takto vo verejnej sekcii ktorú si prečítajú aj nečlenovia klubu a je viditelná aj na googli ::potlest:: ::poklona::
Kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody...

Airride PoWer :)
Offline
Obrázok užívateľa

Režko

  • Príspevky: 176
  • Registrovaný: Pon 10. Jún 2013 13:21:24
  • Bydlisko: Bratislava
  • Auto: Clio MTV, r.v. 2000, 1.2 8v

Re: Zapis alternat.pneu

PoslaťNed 18. Máj 2014 1:15:14

chcel by som sa podelit s jednou neprijemnou skusenostou, mozno to pomoze niekomu aby sa tomu istemu vyhol.

v piatok som sa vydal na urad vyzbrojeny vsetkymi moznymi aj nemoznymi certifikatmi, prilohami, ziadostami, cely spokojny, ze budem mat zapisany novy rozmer diskov a pneu. ked uz som mal ziadost podanu a odchadzal som prec, zavolal mi pan uradnik, u ktoreho som ziadost podaval, a oznamil mi, ze mam neplatny certifikat :cool:

tak som sa tam vratil, a on mi zacal pred ocami mavat papierom, kde bol vytlaceny mail od veduceho. samozrejme, ked som si vypytal kopiu tejto verejne dostupnej informacie, ktoru maju "zverejnenu na stranke", tak odstrihol aj od koho mail bol, aj komu bol adresovany, keby nahodou.

v tomto maili bolo pisane o zruseni typoveho schvalenia K-00429-00 a vsetkych jeho rozsireni, vratane rozsirenia, ktore predlzovalo jeho platnost. zabavny fakt je, ze jeho platnost bola zrusena 10.4.2014, co je zaroven den, kedy koncilo predosle schvalenie, a teda toto rozsirenie si neuzilo ani den platnosti :lol:

po mensom divadielku sme sa popytali teda ci by sme sa mohli porozpravat s veducim. ale kedze sa jedna o pracu v statnej sprave a veduci bol urcite v praci od piatej rana, o pol druhej poobede uz bol prec. vraj "mohol odist aj na vajnorsku, ja neviem". zacal som chapat, preco su na vsetkych nastenkach oznamy o tom, aby mu ludia nenicili jeho sukromne vozidlo :D

ked mi vratil vsetky papiere, siel som naspat do kestlera, kde som certifikat dostal. tam samozrejme nikto netusil, ze je neplatny. typecek okamzite volal do ETOP wheels, chvilu daco rozoberali, popytal sa, pozistoval, a zistil, ze nove schvalenia este neboli odobrene ministerstvom. takze momentalne som v stadiu, kedy cakam na telefonat, ze uz mi vedia dat nove, platne, typove schvalenie ::poklona::

takze ak sa niekto v blizkej dobe chysta davat zapisovat kolesa, ak vam daju schvalenie K-00429-00, zacnite to riesit hned na mieste, usetrite si kopu nervov a zbytocny vylet na urad :cool:
Offline
Obrázok užívateľa

Romyx

  • Príspevky: 867
  • Registrovaný: Štv 15. Mar 2012 20:04:22
  • Bydlisko: Rajec
  • Meno: Roman
  • Auto: clio lll facelift hatback

Re: Zapis alternat.pneu

PoslaťNed 18. Máj 2014 18:28:40

o tom som tiez teraz pocul ze etop to nema schalene este preto ja jazdim zatial na kolesach ktore este nemam zapisane :D
Z celej duše neznášam VW gruppe !!!
Offline
Obrázok užívateľa

Zecko

  • Príspevky: 143
  • Registrovaný: Pon 08. Júl 2013 23:24:26
  • Meno: Ivan Zecevic
  • Auto: Clio II 1.2 ph1

Re: Zapis alternat.pneu

PoslaťPia 23. Máj 2014 15:11:15

Takze taky isty postup ako u rezka :)


Tp som mal do par dni , ja som myslel ze mi zavolaju , rozhodol som sa ze po dvoch tyzdnoch tam idem a povedali ze stacilo dost skor :D


Dalsia vec co ma na tom trochu stve ze ma tam zapisali konkretne disky zo certifiaktu , takze tam mam napisane toto

Obrázok
Renault clio II 1.2 98 ph1 :) Prve auto
18ročný študent :)
Offline
Obrázok užívateľa

MirkaMGN

  • Príspevky: 77
  • Registrovaný: Ned 09. Sep 2012 13:33:22
  • Bydlisko: Bratislava
  • Auto: Clio II 1.5 dCi

Re: Zapis alternat.pneu

PoslaťPia 23. Máj 2014 17:48:21

Asi tomu až tak celkom nerozumiem, ale čo presne ti tam vadí?
ex: Mégane 1.4e - "MEGANIUS"
Offline
Obrázok užívateľa

AdamiX

Administrátor

  • Príspevky: 1488
  • Registrovaný: Uto 24. Apr 2012 22:29:43
  • Bydlisko: Ivanka pri Dunaji
  • Meno: Adam
  • Auto: Clio Campus 2012

Re: Zapis alternat.pneu

PoslaťPia 23. Máj 2014 21:35:57

"Znacka AEZ typ TACANA"
Offline
Obrázok užívateľa

ronal

  • Príspevky: 2327
  • Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 12:44:01
  • Bydlisko: TT
  • Meno: ronal
  • Auto: clio grantur 2012...

Re: Zapis alternat.pneu

PoslaťPia 23. Máj 2014 22:56:08

v pohode ja mam zapisane dezenti poctatny je rozmer nie disk
Ked je tam svetlo treba to stočiť...
Offline
Obrázok užívateľa

MirkaMGN

  • Príspevky: 77
  • Registrovaný: Ned 09. Sep 2012 13:33:22
  • Bydlisko: Bratislava
  • Auto: Clio II 1.5 dCi

Re: Zapis alternat.pneu

PoslaťPia 23. Máj 2014 22:58:00

Už som pochopila, ja že to je nejaký nezmysel, označenie niečoho iného, ako sa myslí. Nevadí, naučím sa :)
ex: Mégane 1.4e - "MEGANIUS"
Offline
Obrázok užívateľa

Zecko

  • Príspevky: 143
  • Registrovaný: Pon 08. Júl 2013 23:24:26
  • Meno: Ivan Zecevic
  • Auto: Clio II 1.2 ph1

Re: Zapis alternat.pneu

PoslaťPon 26. Máj 2014 15:29:15

Takze uz TP kompletny :D Na obvodnom mi sice dali novy TP ale bez mojho mena , takze som musel ist este na kopciansku ( policia ktora riesi evidenciu aut) (treba mat 6€ kolky , OP, maly + ten novy velky TP , bielu kartu poistenia , ziadost formatu a5 ktora na poliici je ) a v okienku vam po par minutach daju spat velky TP zo zapisanymi udajmi a maly poslu psotou/kurierom
Renault clio II 1.2 98 ph1 :) Prve auto
18ročný študent :)
Offline

Subie

  • Príspevky: 99
  • Registrovaný: Pon 22. Jún 2015 13:19:27
  • Meno: Martin N.
  • Auto: Renault Clio 1999 1.2 + LPG

Re: Zapis alternat.pneu

PoslaťŠtv 28. Jan 2016 22:52:08

Chlapi.. snad sa neurazite pokial otvorim starsiu temu ale kedze sa blizi termin stk a ja sa vozim na... no nebudem to tu pisat do bodky, proste potrebujem zapisat dajme tomu "nove" kolesa :-D Lenze.. nemam ziaden certifikat.. ako som sa docital, v predajni renault asi velmi nepochodim, takze musim kontaktovat vyrobcu kolies teda tusim ATW abo ATS ? Alebo skocim do predajni a tam vybavia za nejaky poplatok za mna doklady ? teda kam sa obratit a s akymi dokladmi ? dakujem.
Offline
Obrázok užívateľa

AdamiX

Administrátor

  • Príspevky: 1488
  • Registrovaný: Uto 24. Apr 2012 22:29:43
  • Bydlisko: Ivanka pri Dunaji
  • Meno: Adam
  • Auto: Clio Campus 2012

Re: Zapis alternat.pneu

PoslaťŠtv 28. Jan 2016 23:17:41

Idealne ak mas pneu, ktore sa daju zapisat na tvoje auto, zbehni do renaultu po certifikat
Ďalší

Späť na Pokec

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia


cron
Daj si nás na plochu!